gossipavlina gossipavlina komentáře u knih

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Naprosto souhlasím s Teressou. Stále jsme čekala, kdy se už začne něco dít, Když už jsem měla přečtenou větší polovinu, tak jsem se smířila s tím, že se prostě nic zásadního dít nebude. Nad chováním postav jsem kroutila hlavou, no trapas, no. Za mě škoda času a peněz.

27.04.2014 2 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Smutný příběh, i na slzy došlo. Ale místy vtipný, oceňuji černý humor hl. hrdinů. Pěkně napsané, slovní obraty mě bavily.

10.04.2014 4 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Průměrná kniha, dost předvídatelný děj. Čte se docela dobře,ale opakující se slova mi vadila. A je to snad kniha pro ženy a ne pro mládež, takže nechápu, že např. po milování se hl. hrdinové a další postavy při jiných příležitostech ,,muchlují" aj. Ale asi to je překladem.

22.03.2014 3 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Čtení plné napětí, jak to vlastně s Taťánou a Alexandrem dopadne. Sledujeme jejich oddělený život , každý na jiném kontinentě, ale přesto ani jeden na sebe nezapomněli. Tak je jejich láska silná. A Taťána je plná odhodlání svoji velkou lásku zachránit. A Alexandr se svým nezdolným duchem rozhodl vytrvat a nenechat se zlomit Stalinistickými zákony. Taťána a Alexandr není už romance, nýbrž nám představuje více válku a trápení. Uff, chtělo se mi říct po dočtení poslední stránky. Ještě, že už to mám dočtené. V dobrém slova smyslu.

22.02.2014 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Taťána a Alexandr, ááách, to je taková nádherná romantika. Láska hory přenáši, v tomto případě láska např. přeneslaTaťánu přes blokádu Leningradu, aby mohla být nablízku svému milému. Jak krásná a romantická je první láska. Naivní, důvěřivá, bez hranic. Na první stránce se nadechnete a vydechnete až na konci. Tak vám příběh vezme dech. Odvaha a nezdolnost Taťány jí pomůžou překonat zlo a nepřízeň osudu.
Při čtení jsem doslova podlehla kouzlu příběhu.
Nedočkavě beru do ruky 2. díl a vrhám se do života spolu s Taťánou.

16.02.2014 5 z 5

Váhání Váhání Maggie Stiefvater

Bohužel, tak jsem doufala, že jak se příběh na konci prvního dílu rozjel, že to bude pokračovat. Ale nic, příběh se tak nějak pořád táhne ve stejné rovině. Není to žádná hrůza, číst se to dá. Je to poměrně jednoduché čtení, nic náročného. Ale zase to není žádný trhák a určitě bych si netroufla ji někomu doporučit. Nicméně pustím se i do 3. dílu, ať vím, jak to skončí.

28.01.2014 3 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Hezky napsané, ale emoce ve mně kniha nevyvolala. Až konec začal být zajímavý, takže jsem se do druhého dílu pustila. .

13.01.2014 3 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Yrsu jako autorku mám moc ráda, všechny její knihy jsou čtivé, záhady promyšlené. Ale v případě Plavby smrti jsem byla zklamaná. Nemůžu knize upřít čtivost, tam si Yrsa laťku drží pořád stejně vysoko, spíš jsem byla zklamaná z příběhu jako takového. Osudy Láry, Aegira, dětí a dalších pasažérů lodi mi přišel děsně přitažený za vlasy, snad nejvíc nepravděpodobný ze všech, co jsem zatím od Yrsy četla.
Bohužel......

20.11.2022 3 z 5

Code 93 Code 93 Olivier Norek

Nebyla úplně špatná, ale skvělá také ne , průměr. No, proto taky dávám 3˙hv.
Chybělo mi víc detektivní práce.
A z mého pohledu by autor měl na sobě ještě trochu zapracovat.

17.09.2021 3 z 5

Léčitelé Léčitelé Henry Denker

Příběh samotného Davida mě až tak moc nebavil. Především první polovina knihy mi přišla trochu nuda. Ale jakmile došlo na obor lékařství a objevy kolem, můj zájem o Davida a Mary se zvýšil, a proto dávám 5*.

15.08.2021 5 z 5

O té noci O té noci Julie James

Nějak to už ztrácí drive. Lehce nudné. Co asi taky pořád vymýšlet, aby se jeden neopakoval.
Přirovnala bych knížku k vyčpělému pivu.

24.07.2021 3 z 5

Senátor Senátor Václav Láska

Předchozi kniha o Tomášovi Krásovi se mi líbila víc.
Největší problém jsem měla s přímou řečí.

28.03.2021 3 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

To nebylo ani sexy, ani vtipné, ani zábavné. Nuda. Ale vydržela jsem až do poslední stránky.

21.03.2021 2 z 5

Golem a jiné židovské pověsti a pohádky ze staré Prahy Golem a jiné židovské pověsti a pohádky ze staré Prahy Eduard Petiška

Bylo to takové kouzelné a milé čtení.

23.01.2021 4 z 5

Vzdálené vrcholky hor 1 Vzdálené vrcholky hor 1 Mary Margaret Kaye

Čtení mě bavilo, prostředím, postavami i okolnostmi.
Ach, láska hory přenáší, těším se na další díl.
A nakonec se možná pustím i do sledování seriálu.

29.11.2020 4 z 5

Temná zahrada Temná zahrada Tana French

Ano, těch stránek k přečtení bylo hodně. Četla jsem jako e-knih a počtu stránek jsem si nevšímala. V jednu chvíli jsem měla pocit, že se mi stránky do knížky přičítají průběžně :)
Přečetla jsem všechny knížky TF, je to moje oblíbená autorka. Její postavy mají vždy detailně vymyšlené a popsané charaktery. Vymýšlí zajímavé zápletky. Já jsem si čtení užila, knížka mě i přes ten počet stran bavila.

14.09.2020 4 z 5

Vánoční pohlednice Vánoční pohlednice Dilly Court

Ufff. Tohle já nedokážu dočíst. Naivní, nereálné, neuvěřitelné.

30.12.2019

Smrt má jméno Doon Smrt má jméno Doon Ruth Rendell

Nečtu sérii od začátku, takže už mám ze série Vrchní inspektor Wexford některé díly přečtené. A proto mohu říct, že tenhle díl není zrovna nic moc. Prostě průměr.

22.10.2019 3 z 5

Milá, víkendová knížka.

05.09.2018 4 z 5

Italské radosti Italské radosti Maeve Haran

Průměrná kniha plná klišé.

27.07.2018 3 z 5