glombas glombas komentáře u knih

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

"...já si myslím, že je jen jeden druh lidí. Lidi."

30.07.2014 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

!!POZOR SPOILER!!...

Tahle kniha mě ohromně chytla za srdce. Mám chuť ji otevřít ihned znova, ale už nedočíst, abych nechal Charliemu v mé mysli tolik času, kolik si jen zaslouží.

08.11.2014 5 z 5

Vražda ve vlaku Orient-Expres Vražda ve vlaku Orient-Expres Agatha Christie

Tahle kniha je pro me tak neskutecne ctiva, ze to az neni mozne. Skvely pribeh, ktery odsypa uzasnym tempem.

03.02.2024 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Krása. Také jsem očekával, že mne příběhy nezaujmou tak jako pasáže z vězení, ale mýlil jsem se. Celou knihu jsem proletěl téměř jedním dechem.

01.12.2013 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Nádherná kniha. Nemám vůbec co dodat ke kritice. Rozhodně se k ní během života rád vrátím a přečtu ji znova.

23.01.2014 5 z 5

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

Skvělá kniha, která ukazuje válku z jiného prostředí. Vřele doporučuji všem, jež milují válečnou tématiku.

15.03.2014 5 z 5

To To Stephen King

Klobouček pane Kingu. To nemá chybu.

07.07.2015 5 z 5

Výlučná vlastnost člověka Výlučná vlastnost člověka Robert Merle

Přečtěte si to. Je to skvělé. :)

05.04.2014 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Po precteni "Americkych bohu" jsem si byl jisty, ze Neil Gaiman neni muj salek kavy. Po shlednuti "Sandmana" jsem si rekl, ze bych mu mohl dat jeste sanci. A tudiz do tretice zpusobu jsem si poslechl "Nikdykde" jako audioknihu v originalnim jazyce a byl jsem hezky prekvapen. Zacatek pribehu je trochu suchy, ale pak se krasne rozjizdi. Pany Croupa a Vandemara si musi zamilovat kazdy.

11.11.2022 4 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

John Irving prostě nezklame. Skvělé dílo. :)

25.07.2014 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Dmitry se pořád zlepšuje. Luxus.

07.01.2016 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Lolita mi vůbec nesedla. První polovinou jsem se protrápil, druhou jsem nějak doklepal. Snad příště na druhé počtení...

10.06.2015 2 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Tohle je prostě klasika, která tu bude vždy a (téměř) všichni ji budou milovat.

25.07.2014 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Stejný názor jako většina. Zklamání je rozhodně na místě. Příběh byl rozhodně sušší než v Metru 2033 a místy jsem se opravdu nudil.

25.07.2012 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Jsem rád, že jsem nejdřív viděl film a pak mi kniha zodpověděla mnoho otázek, které mne při filmu napadaly. Rozhodně skvělé dílo.

06.11.2015 5 z 5

Božský imperátor Duny Božský imperátor Duny Frank Herbert

Podle mne je 4. díl Duny téměř stejně dobrý jako ten první. Víc k tomu nemám co dodat. Frank Herbert nezklamal.

01.09.2015 5 z 5

Robokalypsa Robokalypsa Daniel Howard Wilson

Podle mě je to dobrá kniha, ale trochu mi vadí ty velké časové přeskoky.

23.07.2015 3 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Zvláštní kniha, nicméně velmi zajímavá. Ale četla se celkem příjemně.

25.07.2014 4 z 5

Příběhy Arthura Gordona Pyma Příběhy Arthura Gordona Pyma Edgar Allan Poe

Mám z tohodle trochu zvláštní pocity, ale je to hezké :)

25.07.2014 4 z 5

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

Je to rozhodně skvělá kniha se zajímavým koncem, který mě přinutil k zamyšlení. Nicméně nějaká třešnička mi tam chyběla, co by mě přinutila dát 5.

10.02.2014 4 z 5