GliderMan GliderMan komentáře u knih

Zloba Zloba Chris Carter

Čtivá kniha, která pomocí občas až laciných cliffhangerů na konci kapitol vás nutí číst dál. Jak již si ostatní čtenáři všimli, autor dost vykrádá Mlčení jehňátek.

26.01.2021 4 z 5

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

"Přečteno" jako audiokniha v autě cestou do práce. MM poslouchám 24 let od alba Antichrist Superstar, takže jsem si jeho autobiografii rád vyslechl, i když to občas bylo až nechutné a chvílemi nevíte, jestli máte MM obdivovat nebo nenávidět. Kniha zachycuje MM od dětství až po album Antichrist Superstar do roku 1997.

07.02.2020 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

V době vydání měla kniha určitě nepopiratelné poselství o hrozbě nacismu. Nicméně mně se četla poměrně obtížně a některé části mě docela nudily. Čapek dopodrobna popisuje mločí svět, což vypadá autenticky, ale zároveň tím dost nudí.

30.01.2018 3 z 5

Enola Gay Enola Gay Gordon Thomas

Myslel jsem si, že tato kniha bude jen nudné čtení s mraky historických dat, ale mýlil jsem se. Kniha je velice čtivá a přečetl jsem jí jedním dechem. Popisuje přípravy pilotů na svržení první atomové pumy na Hirošimu. Neomezuje se jen na americkou stranu, ale popisuje i japonskou stranu, včetně konkrétních lidských osudů. I když víte, jak to "dopadne", poslední část s náletem je opravdu napínavá. Jediné, co mi chybělo, byl delší popis následků výbuchu a náletu na Nagasaki byla již věnována jen jedna stránka. Jako filmový doplněk po přečtení knihy doporučuji dokument Trinity and Beyond: The Atomic Bomb Movie http://www.csfd.cz/film/45621-trinity-and-beyond-the-atomic-bomb-movie

08.05.2017 5 z 5

Rambo I (První krev) Rambo I (První krev) David Morrell

Oproti filmu není Rambo vyloženě kladná postava a budete mít problém se rozhodnout, komu fandit. Ve filmu Rambo nezabije jediného člověka. Naopak v knize to jsou docela jatka. Líbil se mi film a i kniha je dobrá.

18.03.2016 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Myslím, že to byla moje první Kingovka, kterou jsem četl jako teenager. Vím, že jsem se u ní docela vybál a po přečtění jedné zásadní kapitoly jsem nemohl vzrušením a strachem usnout.

20.01.2013 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Kdysi jsem shlédl film, a po letech si pořídil i knížku. 3/4 knihy King popisuje postavy a prostředí a zasévá sémě pro grandiózní finále. Čtivá a lehce strašidelná knížka.

20.01.2013 4 z 5

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

1. knížka od Bukowského, kterou jsem četl. Kniha je čtivá, zábavná. Doporučuji. Tato kniha mě motivovala přečíst dalších několik knih od Bukowského a všechny byly dobré.

30.09.2011 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Po odehraném Witcherovi 3 včetně datadisků a shlédnuté 1. sérii seriálu Netflixu přišla na řadu i kniha. Bylo zajímavé sledovat spojitosti mezi hrou, seriálem a předlohou - knihou. Nicméně některé povídky jsem četl spíše z povinnosti. Některé zase byly o dost lepší. Každopádně zkusím i 2. díl.

04.02.2020 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Ke knize jsem se dostal po dohrání hry Metro 2033 vytvořené na motivy této knihy. Hra byla zábavná a post-apokalyptické prostředí velmi dobře udělané. Stejné očekávání jsem měl i u knihy, která mě celkem zklamala. Prostředí bylo dobře popsané a kniha měla velký potenciál. Bohužel mně se četla těžko a příběh mě k dalšímu čtení netáhl. Vlastním i pokračování Metro 2034, ale nevím, jestli se k přečtení odhodlám.

01.01.2016 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

První část knihy mně přišla poměrně nudná, ale chtěl jsem to dočíst už jen kvůli slavnému přirovnání Big Brother. Závěr byl již napínavý. Doporučuji i film.

30.07.2014 3 z 5

Janovice nikdy více, lepší kouli do palice! - Taková byla vojna za Husáka Janovice nikdy více, lepší kouli do palice! - Taková byla vojna za Husáka Miloslav Lubas

Čtivá a zábavnou formou psaná kniha o zážitcích z roční vojny v polovině 80. let. Autor pravdivě popisuje špatné vztahy mezi zobáky, mazáky. Kdy nezáleželo na osobě samotné, ale jen na tom, za kolik to kdo má do civilu. Je zde nepřímo popsána i šikana zobáků. Pro mě možná až moc povrchně. Rád bych se dozvěděl, čeho všeho jsou lidé schopni, když mají možnost.

09.05.2013 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Ze začátku mě to moc nechytlo a četl jsem to skoro rok, ale konec to vynahradil. Slzy mě stékaly po tváři.

26.09.2011 4 z 5

Setkání se smrtí Setkání se smrtí Joe Simpson

I po předchozím shlédnutí skvělé filmové verze neztrácí kniha na napínavosti a čtivosti. Velice dobře napsané. Přečetl jsem jedním dechem za cca 2 týdny.

26.09.2011 5 z 5

Ponorka Ponorka Thomas N. Scortia

Čtivý román, který připomíná podobný film Krvavý příliv (Crimson Tide, 1995).

28.01.2019 4 z 5

Hodina mrtvých očí Hodina mrtvých očí Harry Thürk

Poměrně čtivá kniha z německé strany východní fronty. Příběh se točí kolem jednotky německých výsadkářů na sklonku války. Chvílemi jsem měl pocit, že nečtu o dění z druhé světové. Příběh je totiž dost nekonkrétní, zasazený do fiktivního místa ve východním Německu, který takřka nezmiňuje dění ve světě. Trochu mi to připomínalo film Umírání za dlouhého dne.

06.04.2017 4 z 5

Termika - vyšší škola plachtění Termika - vyšší škola plachtění Petr Dvořák

Přestože jsem plachtař, četla se mi kniha těžko a dočetl jsem jí až po několika letech. Některé části jsou hodně o fyzice a matematice a ty jsem i přeskakoval. Kniha je zaměřena více na teorii než praxi a v té se pochopitelně věnuje paraglidingovému plachtění. Vzhledem k mizivému množství podobné literatury je ale kniha samozřejmě přínos.

13.12.2016 3 z 5

Plachtařina je požitek: Pilotka Věra Šlechtová-Špačková vzpomíná Plachtařina je požitek: Pilotka Věra Šlechtová-Špačková vzpomíná Helena Chvojková

Kniha pro mne jako plachtaře byla docela čtivá a zakrátko jsem jí přečetl. Bylo zajímavé číst si o tom, jak se dříve plachtilo. Dnes už je to opravdu někde jinde.

17.11.2016 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Kniha je hodně podobná filmu, který jsem viděl již před čtením knihy. To byl trochu problém, protože o moc více v knize není a chyběly mně tedy momenty překvapení. Proto dávám o něco nižší hodnocení. Jinak je to klasický King, hodně popisných částí, méně děje. Na Kinga i poměrně málo fantasy prvků.

17.10.2016 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha byla velmi čtivá a po dlouhé době to byla kniha, ke které jsem se rád vracel a četl dál, i když už jsem děj znal z filmu. Co srazilo hodnocení z plného počtu bylo, stejně jako u filmu, nepřesvědčivé, hollywoodsky zjednodušené řešení problémů hlavního hrdiny na Marsu. I když se autor snaží o technický a fyzikální popis a řešení problémů, je to hodně zjednodušené a trochu vzdělaný člověk bude o většině řešení pochybovat. Někdo, kdo se zajímá trochu o kosmonautiku ví, že hlavní hrdina by pravděpodobně byl mrtvý hned po úvodní nehodě nebo po pár týdnech, když začal zasahovat do systémů Hubu. Markův optimismus a dobrá nálada mě spíše vytáčela, protože v reálu by po několika měsících byl v těžkých depresích a asi by spáchal sebevraždu. Takže rádoby vtipné pasáže mě vtipné nepřišly a ty sprostá slova mě tam také nesedly.

27.06.2016 4 z 5