Termika - vyšší škola plachtění

Termika - vyšší škola plachtění https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174471/termika-vyssi-skola-plachteni-XDa-174471.png 4 2 2

Kniha Termika je určena pro všechny piloty bezmotorových letadel, je zaměřena na plachtění a využívání termických stoupavých proudů k přeletům a k dlouhodobému udržení letadla ve vzduchu. Seznámí čtenáře se základními meteorologickými prvky, které hrají důležitou úlohu v konvekci a podle kterých může také vývoj konvekce odhadnout. Na jedné straně je v knize použit základní fyzikální aparát k ozřejmění toho, co se v atmosféře odehrává a k vysvětlení, proč a jak k tomu dochází. Pro pilotní praxi samozřejmě není vůbec nezbytné tento aparát nastudovat; je to jen pro ty, kteří chtějí mít o konvekci a počasí hlubší znalosti. Pro leteckou praxi je naopak nezbytné znát praktické souvislosti, projevy počasí v přírodě, jevy na obloze a další zjevné projevy meteorologických prvků, kterých si umíme všímat a ze kterých můžeme číst to, co nám příroda nabízí.... celý text

Vulpin
27.10.2017

Kniha se relativně dost liší napříč různými vydáními, sám autor to v předmluvě rozebírá a dává do souvislostí s nějakým vývojem (svým, svých poznatků a zájmů, ohlasu čtenářů a podobně). Může se stát, že jedno vydání se vám prostě bude líbit trochu víc než jiné, ale celkově je to určitě velmi hodnotná práce. - Podobně je to s Atlasem oblaků.

GliderMan
13.12.2016 3 z 5

Přestože jsem plachtař, četla se mi kniha těžko a dočetl jsem jí až po několika letech. Některé části jsou hodně o fyzice a matematice a ty jsem i přeskakoval. Kniha je zaměřena více na teorii než praxi a v té se pochopitelně věnuje paraglidingovému plachtění. Vzhledem k mizivému množství podobné literatury je ale kniha samozřejmě přínos.