gleti gleti komentáře u knih

Růženka je z příbuzenstva Růženka je z příbuzenstva Gerald Durrell

Ve svých knihách Gerald Durrell zpracovává své zážitky, Růženka ... je jedna z mála výjimek. A zdařilá. Potěší duši, polechtá bránici.

08.08.2017 4 z 5

Vraždy na pokračování Vraždy na pokračování Rita Mae Brown

Zábavná detektivka - nedektivka. Prvořadé je maloměsto se svými vztahy a problémy, do nichž autorka infiltruje vraždu.

Propadu do tuctovosti brání vtipné komentáře domácích mazlíčků.

07.08.2017 4 z 5

Perský chlapec Perský chlapec Mary Challans Renault

Zatím jsem přečetla čtyři historické romány od Renaultové a všemi jsem byla nadšená. Je to prostě paní Spisovatelka s velkým S.

Starověké postavy jsou plasticky vybarvené, pravda Alexander zářivějšími barvami než ostatní, ale přesto uvěřitelně.

Z těch zelených očí jde strach Z těch zelených očí jde strach Joyce Carol Oates

Kniha pro dospívající dívky, která však osloví i starší čtenářky.
Dusivá atmosféra domácího násilí zatne drápy do čtenářovy duše a nepustí ho ani po odložení knížky.

Megotina svatba Megotina svatba Edith Pargeter

Kniha, kterou jsem četla jen jednou, ale totálně mě rozsekala.
Autorka v perfektně zvládnutých dobových reálích, ostatně jako vždy, podává příběh lásky a zrady dotažený do hořkého konce.

KunLun KunLun Liisa Cay Pasila

Knížka, kterou jsem si MUSELA pořídit. Zanechala ve mně velmi silný dojem, a přestože jen shrnuje známé, podává to tak zajímavým způsobem, že nelze jejímu kouzlu odolat.

26.07.2017 5 z 5

Rouhání Rouhání Douglas Preston

Výborný thriller, čtivě napsaný. Nic víc, nic míň.

Pokud však čekáte od literatury nějakou katarzi, vyhněte se knize obloukem, protože jde opravdu o klišoidní děj hollywoodského zrna, který přestože je znamenitě zvládnutý, nepřinese nic než odpočinkovou zábavu. Ovšem kvalitní. A to někdy stačí.

25.07.2017 4 z 5

Smrtící klon Smrtící klon J. D. Robb (p)

Slušná detektivka, zprvu jsem měla problém se začíst, supertvrdé hrdinky už mi lezou na nervy, ale pak jsem zabrala.

I když se má děj odehrávat v budoucnosti, sci-fi prvky jsou zde pouze jako kulisy, detektivka by fungovala i bez nich.

23.07.2017 4 z 5

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

výborná detektivka, i když mi mezi hrdinkami trochu scházela vztahová chemie , kterou je prodchnutý televizní seriál, určitě se přiřadí k mým oblíbencům.

16.07.2017 5 z 5

Pražský rozparovač Pražský rozparovač Jan Bauer

Klišé na klišé! Děj předvídatelný, vraha uhádnete hned v první třetině knihy.
Třetí hvězdičku dávám za dokonale zvládnuté reálie.

11.07.2017 3 z 5

Pohádky pro dospělé děti a nedospělé dospělé Pohádky pro dospělé děti a nedospělé dospělé David Laňka

Pokud potřebujete pohlazení na duši doporučuji tuto knihu.
S něžnou poetikou dodává naději každodenním problémům.

11.07.2017 5 z 5

Rajské peklo Rajské peklo Xavier Herbert

Drsná kniha z drsné země. Výborně napsaná, ale její hořkost bude dlouho rezonovat ve vzpomínkách.

10.07.2017 5 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Nezapomenutelná kniha. Už je to víc jak čtvrtstoletí, co jsem ji četla poprvé, a stále mi utkvěla v paměti. Svou atmosférou, napětím a hlavně statečnou hrdinkou.

Malý bílý koníček Malý bílý koníček Elizabeth Goudge

Přiznám se, že jsem knihu koupila po shlédnutí seriálu, což bohužel ovlivnilo mé pocity. Protože, jestli se mi seriál líbil, tak kniha je ještě lepší. Sympatičtí hrdinové a nádherné prostředí Je obohaceno větší než malou porcí poezie a tajemna.

Lord John a ztracený deník Lord John a ztracený deník Diana Gabaldon

Další (druhý) příběh lorda Johna je stejně čtivý jako předchozí kniha. Zajímavý děj, sympatický hrdina a vynikajícím způsobem zvládnuté reálie 18. století zaručí dokonalý požitek.

05.07.2017 5 z 5

Sarah Sarah J. T. LeRoy (p)

Zvláštní kniha. Netypický hlavní hrdina (který dvanáctiletý kluk chce být prostitutkou?), hravě něžným jazykem vypráví příběh drsnější než šmirgl papír.

Píseň o Bernadettě Píseň o Bernadettě Franz Werfel

Autor, ač Žid, věrně vystihl ducha doby. Bernadetta, ta nejchudší z chudých, svým přirozeným viděním světa zprostředkuje zázrak celému světu. (Člověk více zatížen vzdělaností by nepřijal nadpřirozeno, přitom její život v klášteře dokazuje, že nebyla hloupá)

03.07.2017 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Přestože autorka zkombinovala několik častých klišé (nenávist x láska; čarodějnické prostředí), napsala čtivou oddechovou knihu.

22.06.2017 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Výborná kniha, která neurazí ani čtenáře, co už odrostl cílové skupině.

08.06.2017 5 z 5

Příběhy ryšavého Hanrahana – keltské variace Příběhy ryšavého Hanrahana – keltské variace William Butler Yeats

Povinná četba pro všechny milovníky keltské kultury.

29.05.2017 4 z 5