gleti gleti komentáře u knih

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Napínavá detktivka, která se dobře čte, okořeněná špetkou feminismu.

11.10.2017 3 z 5

Vražedné svazky Vražedné svazky Brian Haig

Slušná detektivka okořeněná homosexuální problematikou v americké armádě.

08.10.2017 3 z 5

Deníček prince George Deníček prince George Clare Bennett

Dokonalá oddychovka, která ukazuje britskou královskou rodinu jako milé sousedy od vedle.
Královnu jako babičku, která opravuje hračky (Alžběta se za války naučila řídit a opravovovat auta; babičkovství si už vyzkoušela s princi Williamem a Harrym - na Harryho křtinách zachraňovala utíkajícího malého Williama)

Prince Charlese jako rozpačitého milovníka všeho rostlinstva, strýčka Harryho jako parťáka, který nezkazí žádnou srandu (a přesto mu neschází soucitné srdce, jak dokazuje je angažovanost u her Invictus). Maminka Kate a tatínek William jako milující, chápající rodiče.

Zkrátka je to kniha, která přes jemné šlehy (posedlost lidí oblečky malého prince) tvrdí, že nejdůležitější je milující rodina. Ostatně říká to i královna, která s láskou vzpomíná na svou sestru.

05.10.2017 5 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Setkání se smrtkou po čtvrté a zase skvělé. Charley sice není úplně ve své kůži (kdo by taky byl po sadistickém mučení), ale brzy se dostává do své formy a válí, jak je u ní zvykem.

30.09.2017 4 z 5

Opalin podraz Opalin podraz Eoin Colfer

Bylo by fajn, kdyby všichni padouši byli jako Opal, trochu nebezpeční ale ve skutečnosti směšní.

28.09.2017 4 z 5

Koulelo se, koulelo Koulelo se, koulelo Jaroslav Seifert

Geniální verše geniálního básníka.

25.09.2017 5 z 5

Romeo, Julie a šerifův omyl Romeo, Julie a šerifův omyl Ewa Lach

Četla, kdysi dávno v dětství, a nanejvýš spokojená.

25.09.2017 4 z 5

Pohřební hry Pohřební hry Mary Challans Renault

Připadá mi, jakoby autorka chtěla čtenáře seznámit s osudem všech postav z předchozích dvou románů (Oheň z nebes a Perský chlapec). Bohužel ve spletité historii poalexandrovské doby se čtenář ztrácí.

21.09.2017

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

výborná kniha sršící humorem, ale ruku na srdce, klobouk dolů před Durellovou matkou,tolik havěti bych doma nesnesla.

20.09.2017 5 z 5

Zimní evangelium Zimní evangelium Brendan Kiely

Největší zrada je zrada důvěry. Zvláště když je vám šestnáct, váš život je šedý a studený a jediný člověk, který vám poskytl trochu zájmu to udělal z prospěchářakých důvodů.

Pak se světe div, jak je obtížné posbírat střepy všedních dnů.

Prostě náročná kniha, která se tváří nenáročně, aspoň zpočátku.

15.09.2017 5 z 5

Kočka, která vyprávěla příběhy Kočka, která vyprávěla příběhy Lilian Jackson Braun

Přestože se mi kniha líbila, dávám jen tři hvězdičky, protože ne všechny vyprávěné příběhy jsou stejné kvality.

11.09.2017 3 z 5

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

Vtipná knížka, geniální na relaxaci po dni, kdy děti zlobí, pečeně se spálila a srazil se oblíbený svetr.

05.09.2017 4 z 5

Holky z porcelánu Holky z porcelánu Jaromíra Kolárová

Knížka, při níž si vždy odpočinu. Milé pohlazení pro duši unavenou každodenním stresem. S nadhledem řeší životní problémy hrdinek bez rozdílu věku.

02.09.2017 4 z 5

Vlk v pasti Vlk v pasti John Connolly

Je to hrozné, člověk čeká čtyři roky na knížku, kterou přečte za jeden den. Doufám, že na další překlady nebudeme čekat tak dlouho.

Jinak Connolly nezklamal, jako vždy. Sice jsme se nedověděli nic nového z Charlieho tajemství, ale i tak je to velmi dobrý kriminální thriller.

31.08.2017 5 z 5

Tři dukáty Tři dukáty Jaroslav Durych

Děj jednoduchý, zápletka stokrát opsaná, červenoknihovní závěr. Nic z toho však není podstatné, protože v příběhu především spatřuji víru v milosrdenství a lásku.

18.08.2017 4 z 5

Karel je nemocný a předčítá Karel je nemocný a předčítá Karel Jan Čapek

Můj vztah ke sbírce je osobní, pamatuji si s jakou pýchou ji Karel ukazoval. A přestože mě velice zaujala, nevrátím se k ní, neboť i po dvaceti letech je přítelova sebevražda stále bolestná.

14.08.2017 5 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Dobrá detektivka, jen já jsem alergická na laciný motiv středověkého tajemství.

11.08.2017 3 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Povinná četba pro každého pejskaře, aby věděl, že v tom není sám a že všichni psi jsou stejní (stačí, když se za páníčkem zavřou dveře a poslušnost jde do háje).

11.08.2017 4 z 5

Malinkatý kretén Malinkatý kretén Zdena Frýbová

Zábavná kniha s otravnými politickými částmi, proto za tři. Robinové mě zaujali víc.

11.08.2017 3 z 5

Robin Druhý a jeho rodina Robin Druhý a jeho rodina Zdena Frýbová

Oddychová knížka pro milovníky psů.
Robinova rodina se mi zdála nerealistická, ale psími kusy jsem se bavila.

11.08.2017 4 z 5