gleti gleti komentáře u knih

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Je zvláštní, jak pár stránek dokáže zmást čtenáře.

04.01.2018 3 z 5

Vyprávěj jim o bitvách, králích a slonech Vyprávěj jim o bitvách, králích a slonech Mathias Énard

naprosto úžasná kniha.
na povrchu jemná a něžná jak arabeska, ale v hloubce zuří vášně a intriky.

29.11.2017 5 z 5

Utz Utz Bruce Chatwin

Bruce Chatwin byl vzdělaný, zcestovalý muž, což se naplno odráží na 84 stránkách novely, která popisuje životní příběh muže - sběratele, který se pro svou vášeň spřáhl s peklem. Chatwinovy znalosti jak reálií , tak historických událostí jsou obdivuhodné.

24.11.2017 4 z 5

Carriina válka Carriina válka Nina Bawden

kniha poutavě přibližuje dětem válečnou situaci v Anglii 40. let minulého století.

13.11.2017 5 z 5

Poupata odkvétají v máji Poupata odkvétají v máji Herbert Ernest Bates

Nemáte čas na dovolenou? Nemáte čas na relaxaci? Přečtěte si Poupata odkvétají v máji a žijte!!!

12.11.2017 5 z 5

Válka mezi labutěmi Válka mezi labutěmi Josef Frais

Jedna z knih, která se mi nesmazatelně vryla do paměti, takže jsem jí přečetla několikrát.

09.11.2017 5 z 5

Druhá garnitura boží Druhá garnitura boží Willi Heinrich

působivá kniha, i po třiceti letech si pamatuji scénu, kdy se americký voják, který přežil druhou světovou, prochází po bojišti 1. světové. Čtenáři běhá mráz po zádech z dvojího utrpení.

05.11.2017 5 z 5

Fiktivní deník Oscara Wildea Fiktivní deník Oscara Wildea Peter Ackroyd

Chvílemi jsem si musela připomínat, že nečtu dílo samotného Wilda, tak dobře vystihl Ackroyd spisovatelovu problematickou osobnost, v životním údobí, kdy ji neblahý osud a nemoc obraly o lehkost žití.

04.11.2017 5 z 5

Suchej tam, mokrej ven Suchej tam, mokrej ven Tony Fenelly

Sympatický hrdina mě vtáhl do děje, takže na poslední stránce jsem se s ním nerada loučila.

04.11.2017 4 z 5

Midasovy vraždy Midasovy vraždy Pieter Aspe (p)

Po přečtení Kvadratury pomsty, jsem se vrhla na Midasovy vraždy. Opětovné setkání s komisařem Van Inem se, tak jako poprvé, vyplatilo.

04.11.2017 3 z 5

Kvadratura pomsty Kvadratura pomsty Pieter Aspe (p)

detektivka se zajímavou zápletkou, chvílemi jsem si sice říkala, že je trochu přitažená za vlasy, ale svou neobvyklostí mě zaujala.

04.11.2017 3 z 5

Nemocnice Nemocnice Jan de Hartog

úžasná kniha, plná silných prožitků.

04.11.2017 5 z 5

Jak si kočky koupily televizor Jak si kočky koupily televizor Jaroslava Blažková

pokud nepočítám leporela, tak jde (pravděpodobně) o mou vůbec první knížku.
moc si ji nepamatuji, protože v době, kdy už jsem uměla číst, nesla znaky krutého zacházení nerozumných dětských rukou ( se sestrou jsme ji popsaly a prostříhaly, za což jsme obě dostaly na zadek), takže čtení bylo znemožněno.

31.10.2017 5 z 5

Cizí děti Cizí děti Jaromíra Kolárová

Jedna povídka bolestnější než druhá.

Královská dcera z Erinu Královská dcera z Erinu Barbara Bartos-Höppner

První knížka, která mě ovlivnila na celý život. A nejen proto, že je o věrné lásce, která prošla mnohými strázněmi.
Autorčino "jsou dobré dny a špatné dny. obojí pominou..." je jedna ze základních životních lekcí.

Socha vzdechů Socha vzdechů Magda Szabó

Je zajímavé jaké maličkosti utkvějí v paměti. Je to už čtyřicet let, co jsem knížku četla poprvé, ale některé scény (např. když se hrdinka poprvé seznámila s podzimním větrem z pusty, anebo když v rádiu hlásí, že vyrovnáváme frontu, tak oznamují porážku) si stále pamatuji. Ginin osud se dotkl mého srdce a navěky v něm zůstane.

Tajemství žlutého balónku Tajemství žlutého balónku Nicole Lesueur

Úžasná knížka. Přestože uplynulo skoro půlstoletí, co jsem ji četla poprvé, stále si vybavuji, jak jsem i já chtěla vypustit balónek, abych si našla přítelkyni.

Hra na Betsy Bowovou Hra na Betsy Bowovou Ruth Park

Četla jsem ji až v dospělosti, když jsem ji v antikvariátu koupila pro dceru, a považuji ji za jednu z nejlepších knih pro mladinké dívky.

Kameny osudu Kameny osudu Flavia Bujor

Krásná fantasy pohádka, pravda trochu jednodušší, ale úsměv na tváři vykouzlí.

15.10.2017 4 z 5

Kámen mudrců Kámen mudrců Johanes Anker Larsen

Mystický román, v němž Pravda života je ukryta pod takovou vrstvou slov, že povrchnímu čtenáři unikne.

15.10.2017 5 z 5