Pohádky pro dospělé děti a nedospělé dospělé

Pohádky pro dospělé děti a nedospělé dospělé https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107536/pohadky-pro-dospele-deti-a-nedospele-dospele-107536.jpg 4 18 8

Přemýšleli jste někdy nad tím, v co se promění hvězdy, když spadnou z nebe? O tom, zda i na první pohled chladné sněhové vločky zatouží po hřejivém pocitu lásky? Co se stane, když se písmenka v knize rozhodnou, že se pomíchají? Nebo že bílé čáry, které za sebou nechávají letadla, jsou vlastně vstupními branami do nebe, jimiž se můžete dostat za těmi, kteří tu už s námi nejsou? Vydejte se s námi do světa nekonečné fantazie a jemného humoru, jenž je otevřený nejen dětem, ale i dospělým s duší dítěte. Pohádky pro dospělé děti a nedospělé dospělé, které svým stylem navazují na poetiku pohádek Oscara Wilda a Ludvíka Aškenazyho, doplňují citlivé ilustrace Markéty Vydrové.... celý text

Monida
25.01.2024 2 z 5

Kniha mě nezklamala, spíše bych ji zařadila pro dospělé lidi, ne děti, některé "pohádky" byly hodně emotivní (Oblázek, Holčička, co hledá maminku nebo Stopa ve sněhu). Celkově to byla zajímavá kniha, která vás (podle mě mnohem starší čtenáře - spíše dospělé) inspiruje k zamyšlení se. Ilustrace paní Vydrové mám moc ráda.

Josh
25.12.2021 3 z 5

Za mne spíše knížka pro dospělé, nebo když už tak pro dost větší děti. Poetiku příběhů nejen děti nedocení, kromě 1-2 příběhů aby ji člověk hledal. Vyjma kreseb Markéty Vydrové byla kniha zklamáním:o(

Heyhey
28.02.2020 5 z 5

Originální, vtipné. Doporučuji a dávám devět hvězd.

Yustina
21.12.2018 4 z 5

Knihu jsem četla s dětmi a myslím si, že některé příběhy úplně pro děti nejsou..

gleti
11.07.2017 5 z 5

Pokud potřebujete pohlazení na duši doporučuji tuto knihu.
S něžnou poetikou dodává naději každodenním problémům.

Netopyr07
18.04.2017 4 z 5

Když jsem knihu dočetla, překvapilo mě, že ji má náš knihovník skutečně v knížkách PRO DĚTI. Název sice napovídá, že se jedná o pohádky, ale dle mého názoru jsou to pohádky pro dospělé. A mnohé z nich jsou KRÁSNÉ. Třeba hned ta první o padajících hvězdách :-) Rozhodně doporučuji :-)

lagina
12.02.2016 5 z 5

Úžasné čtení. Asi jsem nedospělá dospělá :) Knížka mě hladila po duši, vesele jsem si u ni smutnila, zamýšlela se, dívala se z okna, jak padají vločky a vdechovala úžasnou atmosféru celé knížky.
Zamilovala jsem se... od první kapitoly až po poslední písmenko. Čtu ji teď partnerovi před spaním :-))
Všem doporučuji.

Median
16.10.2012 5 z 5

Trochu jiné pohádky, spíš pro větší děti, taková jemná poetika a zamyšlení. kouzelné jsou i ilustrace.

David Laňka
česká, 1974
2010  90%Dobrodružství Billa Madlafouska
2011  86%Pohádky pro dospělé děti a nedospělé dospělé
2014  89%Vítejte v Pekle!
2000  82%Takový byl Jiří Sovák
2018  98%O Ježíškovi

Kniha Pohádky pro dospělé děti a nedospělé dospělé je v