Z těch zelených očí jde strach

Z těch zelených očí jde strach https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8266/bmid_z-tech-zelenych-oci-jde-strach-res-8266.jpg 4 50 8

Francesca s mladší sestrou Samantou žijí s otcem, slavným televizním komentátorem. Jejich matka, která celý svůj život podřizovala kariéře manžela, od nich na čas odešla, aby „našla sama sebe“ a rozvíjela výtvarné nadání, které dosud zanedbávala. Frankie se zpočátku na matku zlobí, nedokáže jí odpustit, že šla vlastní cestou. Postupně však poznává, že soužití s náladovým, panovačným otcem není zrovna jednoduché. Po nějakém čase jede matku navštívit a s překvapením zjišťuje, že její nenápadná máma rozkvetla v talentovanou umělkyni. Krásné letní dny, ve kterých se Francesca s maminkou konečně sblíží, jsou však pokaženy vpádem zuřivého otce...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Freaky Green Eyes , 2003

viki77
06.03.2024 5 z 5

Že začátku nic moc ,ale pak je to napínavé

niki-chan
26.11.2021 4 z 5

Ze začátku trochu nudné a o ničem, ale postupem času a stránek se čtenář dostává do té rodinné "idylky" a zakouší jaké to je, být Franky.

gleti
31.07.2017 5 z 5

Kniha pro dospívající dívky, která však osloví i starší čtenářky.
Dusivá atmosféra domácího násilí zatne drápy do čtenářovy duše a nepustí ho ani po odložení knížky.

Maanna
23.08.2016 5 z 5

Pro mě výborně napsané a navíc lze knihu doporučit všem, kteří chtějí pochopit problematiku domácího násilí - proč je oběť mnohdy nesympatičtější než pachatel, jak těžké je se z násilného vztahu dostat, jak násilí naruší i vztahy mezi těmi, kteří by vlastně k sobě měli mít blízko... Přitom to není žádný drastický popis, hrůza je pod povrchem.

AjťačkaTýnka
30.08.2013 5 z 5

Jedna z knih, při které vám naskočí husí kůže a přitom tam není nic strašidelného.
Oceňuji autorčin realistický pohled na celou situaci zaměření se na reálné problémy dnešní doby.

sabistel
16.07.2013 4 z 5

Čtená přibližně v mých 13 letech. Musím přiznat, že ze začátku mě kniha nudila a dalo mi velkou práci prokousat se do druhé poloviny knihy, která mi přišla zajímavá. To, jak se hlavní hrdinka postupně dozvídala jak to celé s její matkou je, mě nutilo zatajovat dech...

moonell
11.01.2012 5 z 5

Jedna z těch osudových v mých třinácti, čtrnácti.. A počátek mé závislosti na Oatesové.

VeverQa
06.09.2011 4 z 5

velice, ale opravdu velice smutná knížka.