georginaa georginaa komentáře u knih

Když přišlo zlo Když přišlo zlo Ivar Leon Menger

Tuto knihu jsem vyhrála v soutěži, mám ráda tento žánr a tohoto autora jsem vůbec neznala. Myslím, že se příběhu zhostil velmi dobře, kapitoly ubíhaly jedna za druhou, bylo to tak zajímavé, vtáhlo to do děje a dokud jsem nedočetla, knihu jsem neodložila. Šestnáctiletá Juno žije se svým dvanáctiletým bratrem Boyem a rodiči na ostrově. Sdělili jim, že tam jsou ukrytí před cizinci, co jim chtějí ublížit. Dochází k nim jen strýček Oleh a nosí každé pondělí noviny. Každou neděli hrají hry, chodí rybařit a rodiče je učí číst, psát, vše co potřebují na přežití. Jednou se ale strýček nedostavil, bylo to divné a Juno se začala dost vyptávat. Byla zvědavá na ten svět za řekou, jenže musela dodržovat pravidla, jinak bude potrestána. Vše se ale změní, když se jednou toulá u řeky a nad ní lítá velký brouk (nezná Dron) a lekne se, když se večer potká s klukem Lukem. Má plno otázek a takový divný pocit. Tím začínají podivné události a ona tomu musí přijít na kloub. Vše není tak jak tvrdili rodiče, musí zachránit Boye a sebe, jen neví jak to udělat. Do poslední chvíle byl příběh napínavý, mohu vřele doporučit.

29.05.2023 5 z 5

Láska a kerosin Láska a kerosin Winter Renshaw

Láska a kerosin (petrolej, nebo palivo pro proudové motory) trochu jsem nepochopila ten název, ale autorka určitě k tomu měla jiný důvod než co to původně znamená. Nicméně příběh byl předvídatelný, ale zábavný. Donovan skrýval svůj pravý život, stále se přetvařoval, lhal, i když byl pohledný a mohl mít krásný život, nějak nedokázal žít ten svůj. Když umřel po tragické nehodě, nechal svou snoubenku bez prostředků a se starým zchátralým domem. Aby se ji nějak vrátili peníze, které ji vzal, začala dům opravovat, že ho později prodá a odjede. Jenže to netušila, že Donovan měl bratra, kterého zatajil a veškerý majetek přechází na něj. Lachnan byl touto skutečností překvapen, chtěl ten barák spálit na uhel a už se v tomto městě neukazovat. Spálit minulost a neohlížet se zpět. Jenže jak to tak bývá, nic nejde podle plánu a on se musel přizpůsobit Anneliese a najít společnou řeč. To co se dělo poté, vám nechám k přečtení a vřele doporučuji.

25.05.2023 5 z 5

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

Podmanivý příběh mafiána Dannyho Blacka, který neměl lehké dětství. Jednou potkal muže, který jen když někam vstoupil naháněl všem strach, jenže Danny se ho vůbec nebál, ba naopak, fascinovalo ho to. Tím začíná příběh mafiánského bosse a nadvlády nad gangy. Dokud se mu do života nepřiplete Rose. Vidí v ní vnitřní boj, který skrývá a on ho chce pokořit, připomíná mu skryté tajemství, které má i on. Překonají spolu veškeré nástrahy co jim život přinesl? Může mafián mít normální život bez ohlížení, zda ho někdo nepřišel zabít? To se vše dozvíme v tomto divokém příběhu. Těším se na druhý díl.

25.05.2023 5 z 5

Ostrov Ostrov Rudolf Havlík

Nad touto romantickou komedií nečekejte nic závratného a složitého. Je to spíše pro uvědomění, že stojí za vztah bojovat, že si uvědomit, proč vlastně byli spolu a co se pokazilo, že vztah šel do kopru. Není vinen jen jeden, určitě oba mají na tom zásluhu. Myslím, že nejdůležitější je správná komunikace, ne hádky, řvaní, ale spíše vysvětlení. Pochopit pocity toho druhého, takové obejmutí dělá divy. Líbil se mi typicky český nenásilný humor jak to umíme pouze my. Shlédla jsem i film a Langmajer a Plodková opravdu k sobě seděli.

19.05.2023 5 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Tak se přiznám, četla jsem celý podvečer až do dvou do rána, ne a ne to opustit, dokud nebylo dočteno. A co se mi zdálo? Pořád jsem viděla hokejisty na ledě jak střílejí góly, a fandící tribuna řve nad vítězstvím medvědů. Uf to byla noc a rada jak se toho zbavit je, buď nečíst tak dlouho a nebo začít číst něco jiného. Můžu říct, že celá série byla skvělá a víc dodávat není třeba, všem doporučuji.

24.11.2022 5 z 5

Muž mých snů Muž mých snů Penelope Ward

Nechyběla touha, vášeň, sex, ale i smutek, odpuštění, prostě vše co se v životě každému z nás určitě stalo. Moc pěkně napsaný příběh, když opravdu někoho chováte v srdci dlouhou dobu, nikdo jiný prostě nemá šanci. Pak je vztah tak napůl a to je vlastně škoda. Vztah by měl mít všechno a bez vášně to prostě není ono.

07.08.2022 4 z 5

Všichni tě opustí Všichni tě opustí J. D. Robb (p)

Mému kocourkovi jsem občas řekla broučku, po přečtení už mu tak říkat nebudu. Totálně mě ten chorý člověk dostal, jako bych sama byla uvězněná. Dallasová a Peabodyová opět musely zapojit veškeré síly, aby toho vraha dostaly a zachránily další adeptku únosu. Nicméně Nora předvedla další příběh plný zvratů, nekonečných hlášek, které mě baví a trochu to odlehčí. Skvělá detektivní práce.

23.11.2023 5 z 5

Dům v plamenech Dům v plamenech Bonnie Kistler

Zajímavé pojetí příběhu. Než člověk přijme uvědomění, že nic nemusí být tak jak vypadá, chvíli to trvá. Někomu dřív někomu déle, záleží na okolnostech, ale klaním se vždy k tomu, že jakákoliv práce pomáhá se srovnat s nepříjemnou situací. Je vidět , že autorka má blízko k advokacii. Jen mě zarazilo, že celou knihu se snaží rozvést pár z cizí země, nakonec podají žádost o rozvod, ale jak to vlastně dopadlo nebylo řečeno. Když už to bylo v tomto příběhu jako zásadní případ, mělo by být i pár slov jak to vše dopadlo. Zajímavá část byla i s únosem.

17.07.2023 3 z 5

Nevracej se Nevracej se Lee Child

Rearcher se vrací na svou základnu a zjistí, že je obviněná velící důstojník Susan Turnerová. Nevěří ničemu co na ní ušili, tak se nechá vtáhnout do tohoto případu a za každou cenu ji musí dostat z toho ven. Čeká ničivé následky, ale i přes to jede jak buldozer. Nenechá se odradit a jako vždy bojuje o spravedlnost.

20.05.2023 5 z 5

Quaid Quaid Jay Crownover

Další díl ze série a opět byl velmi čtivý. I když mi ze začátku Avett dost neseděla, stále ty její emoční tresty byly dost otravné, pořád se to opakovalo dokola a za chvíli to přestane bavit. Ouaid byl naopak dost chytrý chlap a líbilo se mi, že stále něčím překvapoval. Člověk jakmile potká někoho, kdo ho upřímně přitahuje a nedá se to překonat, je to určitě to pravé i za cenu, že člověk něco ztratí, ale zároveň může i získat. Záleží jak dva najdou k sobě cestu a dokáží se domluvit a tolerovat. No z téhle série jsem fakt nadšená a těším se na další díl, který by měl vyjít někdy v létě.

09.05.2023 5 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Nádhera, úžasně zpracované , atmosféra hrozivá a tajemná, jsem prostě nadšená. Určitě si pořídím další díly, jelikož toto mě fakt nadchlo.

23.04.2023 5 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Když to vezmu z hlediska vyšetřování, řekla bych , že tato policie vůbec nevěděla čeho se chytit. Místo aby se stáčelo třeba vyšetřování kolem rodičů, což u nás se dělá jako první, tak hledali jehlu v kupce sena, jenže nemohli najít pomalu ani to seno. Za to začínající novinářka se opravdu zakousla do případu, a cokoliv věděla postupovala ve vyšetřování dál a dál. Policajti se ji jen posmívali a odstrkovali ji, místo aby ji vyslechli. To je taková výtka k tomu, co se mi moc nelíbilo. Jinak nápad a děj byl skvělý, i když se přesouvalo stále předtím a nyní, stále se dobře v tom dalo orientovat. Jen je škoda, že se nedokázalo vyšetřit ten její případ a nikdo se tím nezabýval a ona ve skrytu duše stále trpí. Zase je to vlastně pro ní motivace, aby ve vyšetřování byla dobrá. Měla by spíše být policajtka než novinářka, to by jí šlo o hodně líp.

16.04.2023 4 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Do této knihy jsem musela dozrát. Jako dítě jsem moc nechápala politickou situaci až když člověk dospěje si ujasní některé části svého života. Tento psychologický román byl tak dobře propracovaný, že jsem nakonec usoudila, že se mi vlastně líbil.

21.12.2022 5 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

No po dlouhé době úžasný příběh, smála jsem se od začátku až do konce a zjistila jsem, že mě úsměv provázel ještě celý den po přečtení. To se opravdu povedlo a z mého hlediska tak nejlepší kniha od M.M. I když ostatní jsou též pěkné. Vyložené jsem si užívala bručouna Maxxe a prostořekou Charlyn. Ty dva se fakt hledali, až se našli.

22.03.2022 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

České spisovatelky čtu poskrovnu, ale u této mě zaujala anotace. Příběh byl čtivý, celou dobu jsem podezřívala skoro všechny. Velké překvapení nakonec, prostě jsem vraha neuhádla. Možná, že se dokopu přečíst i další nějaký ten díl.

07.03.2022 3 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Já jsem velice spokojená, opět skvělé počteníčko. Těšila jsem se na další díl Francise a Marnie v pokračování jejich pomalu blížícího vztahu. A ejhle, bylo velké překvapení, které jsem nečekala. Do všeho se nacpal sériový vrahoun, to mi hlava nebrala. Tak zvrácené chování lidí nikdy snad nepochopím. Jako vždy je to plné napětí , přemýšlení a tak to mám ráda. Doporučuji číst od prvního dílu.

07.02.2022 5 z 5

Tři něžná slůvka Tři něžná slůvka Nikki Sloane

Počáteční věta opravdu říká vše, co se bude dál dít. Takže komu to připadá divné, nechutné ani tu knihu nemusíte číst. Jenže proč né, není tam nic co by každý z nás neznal nebo nedělal. :-) Musím říct, že je to opět peprné, docela zábavné a strašně mě baví, že se postavy objevují i z předešlých dílů a je to propojené. Konečně se bratr se sestrou dají dohromady. Je fakt zajímavé, jak člověk má v srdci někoho po celý život, i když s ním třeba není. Hledá dál k sobě partnera, ale ten pravý , ten je jen jeden. Když se opět po letech setkají, je to jak exploze, musí být odpuštění, aby opět zasáhly emoce lásky. Docela mi je líto, že kniha skončila.

22.11.2023 5 z 5

Skok do neznáma Skok do neznáma Sandra Brown

(SPOILER) Píše se rok 1920 - čas prohibice, absolutní zákaz produkce a distribuce alkoholu v rámci boje proti alkoholismu, snížení ekonomických škod, či z bezpečnostních, náboženských nebo jiných důvodů.
Účinek byl ovšem přesně opačný; místo snížení zločinnosti a abstinence se začalo pít ještě víc a zločinnost narůstala nevídaným tempem. Laurel, žena bývalého vojáka, který se zastřelil před jejíma očima, musí čelit chudobě a bezmocnosti. Dokud ovšem nepřijde na to, že její tchán vyrábí potají whisky. Tím začne její nápad, že bude vyrábět a prodávat koláče, tím bude potřebovat více surovin a část bude vkládat do výroby alkoholu. Tak se rozjede tajné živobytí. Nelehká situace bude, když se zamiluje do neznámého vojáka, který chtěl jen projíždět a okolnosti ho donutí v městečku zůstat. Stane se pravou rukou náčelníka policie a též se zamiluje do Laury. Odkrývá velké tajemství nenávistného starosty a s Laurel přivírá oči, dokud se jednoho dne něco hrozného nestane.

27.10.2023 5 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Taková romantická jednohubka, ztřeštěná Hazel, která je dost výstřední a má to dědičné se seznámí s Emily. Stanou se dobrými kamarádkami, dokud nepotká Emily bratra Joshe. Jaké je veliké překvapení, když zjistí, že se vlastně znají ze střední. On takový úhledný, čistý a málomluvný, který ji stále něčím přitahuje. Stanou se tak nejlepší kamarádi, chodí na společné rande ve čtyřech a postupně se vztah rozvíjí v úplně něco jiného než si připouští.
Jejich randění má spoustu úsměvných momentů, pokud opravdu toužíte po oddechovce, vřele doporučuji.

06.05.2023 4 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

My dříve narození na Else vyrůstali, a docela jsem ráda, že je to působivé i po tolika letech. Též miluji tyto kočičky a dokonce jsem držela bílé lvíče a bylo to neskutečné a úžasné, jsou to prostě přenádherná zvířata.

01.02.2023 5 z 5