genie genie komentáře u knih

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Souhlasím s některými z komentářů, že první půlka byla trochu pomalejší a rozvláčná, ale jakmile jsem došla do poloviny, "věci" se daly rychle do pohybu a začalo to být skutečně strhující.

26.01.2020 4 z 5

Vražda v krajině přízraků Vražda v krajině přízraků Petra Nachtmanová

Kratičká knížka s devíti povídkami, které lze přelouskat během "chvíle". Tematicky povídky pojednávají o domácím násilí, zlodějíčcích a podrazácích, nešťastných shodách okolností či "bláznech" nebo drogách. Povídky jsou napsány velmi čtivě a mají spád. Autorka využívá často dialogy, což jsem vnímala jako velké "plus", stejně oceňuji i uvěřitelnost postav a jejich pocitů a motivů.

19.01.2020 4 z 5

Rukojmí ISIS - Třináct měsíců v zajetí teroristů Rukojmí ISIS - Třináct měsíců v zajetí teroristů Puk Damsgard

Čtivě sepsaný reálný příběh s náhledem do "zákulisí" únosů a vyjednávání s islámskými únosci. Zaujal mě způsob zajištění výkupného za Daniela a přístup k výkupnému a únosům ze strany USA a evropských vlád.

18.01.2020 4 z 5

Zimní voják Zimní voják Daniel Mason

Pro mě to je nečekaně krásná knížka. I když jde v podstatě o "relativně jednoduchý" příběh situovaný do období první světové války, autor umí podat živě atmosféru (před i poválečnou, vídeňskou i karpatskou) a velmi dobře pracuje s pocity a emocemi hlavního hrdiny (i dalších). Doporučuji.

14.01.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Brutalita vražd mě až tak neoslovuje, možná spíš naopak, ale jinak je druhý díl opět skvělý. Čtivé od začátku do konce.

11.01.2020 4 z 5

Podoby života Podoby života Alan Dean Foster

Rozhodně nejde o žádnou "high-tech" anebo akční sci-fi. Myšlenka nebyla vůbec marná, ale vše, co se dělo, vlastně působilo celkem jednoduše, naivně, místy povrchně (nejsem si jistá, zda to měl být záměr). Marně přemýšlím nad koncem knihy, kde jsem nepociťovala žádný spád nebo nějaké finální "wow" vyústění. V tomto ohledu trochu zklamání.

09.01.2020 3 z 5

Nutrie Nutrie Marek Toman

Jedna z těch knih, na které jsem přišla díky výzvě ("nelíbivá obálka").
Personifikace nutrií a jejich úsilí o nalezení bezpečí a svobody na pozadí sametové revoluce a toho, co po ní "politicky a tržně" následovalo, mi trochu připomnělo Holubí mambo. Knížka je psána v kratičkých kapitolách, velmi pěknou češtinou a s jemným humorem a laskavostí, jimiž autor reflektuje vliv „náhlé svobody“ na českou společnost. Ty svobodomyslné nutrie si nešlo neoblíbit. Příjemné čtení od českého autora.

06.01.2020 4 z 5

Zasazení události do celkového historického a politického kontextu včetně následného vlivu na dění v SSSR je opravdu dobré. Kniha obsahuje spoustu technických detailů a jmen - přiznávám, že jsem se v tom občas ztrácela. Místy kostrbaté, ale celkově působivé.

05.01.2020 4 z 5

Nevěsta v okovech Nevěsta v okovech Blanka Kubíková

Tento žánr nevyhledávám, nicméně knihu jsem dostala darem a autorka je místní, takže proč to nezkusit.
Do děje se dostáváte relativně rychle, autorka se nezdržuje dlouhými popisy čehokoliv, zkratkami se v ději posouváte o týdny či měsíce (vpřed i vzad), postav tu není moc, nejsou ani komplikované (naopak jsou „černobílé“), místy je to i „akční“ a v jistou chvíli víte, jak to celé dopadne.
Dávám 3,5* za čtivost a nekomplikovanost (i vzhledem k "množství stran" jsem knihu přečetla za odpoledne). Pro milovníky, resp. milovnice tohoto žánru je to asi výborná kniha (tím spíš, že jde o prvotinu autorky).

01.01.2020 4 z 5

Kdo ví, kde budu zítra Kdo ví, kde budu zítra Jindřich Šídlo

Rozhovory opravdu moc nečtu, nicméně tento byl rozhodně zajímavý a do jisté míry inspirativní. T. Etzler je evidentně člověk, který má leccos za sebou a leccos viděl. Kniha je krátká a velmi dobře se čte (tzv. "jednohubka"), možná k tomu také přispěl i podobný pohled na svět a události kolem nás. V každém případě doporučuji, zajímavá česká osobnost.

01.01.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Čtivé, svižné, napínavé, "geniální" detektiv, "skoro-geniální vrah", konec se mi zdál trochu překombinovaný, ale Carterův styl se mi líbí.

30.12.2019 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Knížce se nedá upřít čtivost, ale jinak z ní příliš nadšená nejsem. Thriller si představuji trochu jinak, tohle bylo takové „ukňourané“ (a tolik „ach“ jsem najednou v jedné knize nikdy neviděla), konec – vzhledem k anotaci a průběžnému ději – nakonec moc překvapivý nebyl. Kdyby bylo zařazeno v kategorii "pro ženy", asi bych čtení víc zvážila.

28.12.2019 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

V první půli se autorovi povedlo přenést pocity úzkosti a strachu až ke mně domu, ale přiznám se, že čím déle jsem knihu četla, tím méně na mě autorova slova působila. S blížícím se koncem jsem hororové a "nervydrásající" scény už brala skoro s nadhledem … což asi není úplně to pravé ořechové - na horor.

24.12.2019 3 z 5

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Námět se mi líbil, velmi dobře (rychle) se to četlo. Asi to bylo i tím, že je děj takový "prostý". Postavy a ten nádech červené knihovny mě moc nenadchly.

21.12.2019 3 z 5

Gravitace Gravitace Tess Gerritsen

Slušná sci-fi prostředím i zápletkou, svižný děj. Některé postavy a jejich kroky jsem však někdy nepobírala. Musím nicméně uznat, že autorka umí nejen krimi.

19.12.2019 4 z 5

Synové a vojáci Synové a vojáci Bruce Henderson

Osudy některých Židů tak trochu jinak. S chlapci z Ritchie jsem se ještě nesetkala, pro mě zcela nové informace, navíc podány skvělou formou - spousta historických a vojenských fakt a k tomu reálné příběhy hlavních hrdinů (a nejen jejich). Doporučuji.

15.12.2019 5 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Autor píše opravdu poutavě. Hlavní hrdina je svým "handicapem" trochu nestandardní, ale svým přístupem k životu o to sympatičtější. Pokud jde o krimi zápletku, tak mě svým vyústěním nezaujala, naopak … Ale na Joe O’Loughlina nelze zanevřít, takže si někdy přečtu i další díly.

11.12.2019 4 z 5

Polární záře Polární záře Jiří Mazurek

Pro mě je to další české sci-fi překvapení. Námět je fajn, kniha nepřekypuje technickými detaily (pro mě jedině dobře), hrdinové jsou sympatičtí, občas jsem se s nimi i zasmála a konec mě bavil. Nekomplikované, ale tajuplné i zábavné čtení.

13.10.2019 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Opět - jak je u autorky již zvykem - vysoce čtivý materiál … Do děje nás vtahuje hned na začátku, a skrze dvě dějové a časové linie spěje k celkem překvapivému konci. Ta Lorenzova linie byla opravdu silná. Moc dobré čtení.

13.10.2019 4 z 5

Svatyně Svatyně Raymond Khoury

Dobrý námět, zajímavá místa, napětí … Konec mi však přišel poněkud mdlý.

13.10.2019 3 z 5