gargamelka gargamelka komentáře u knih

Šalina do stanice touha Šalina do stanice touha Iva Hadj Moussa

Kniha má spád, člověk lační po dalších stránkách a hlavně jak to vyvrbí. Vtip, ale i nadhled, zápletka a taky to dnešní pozlátko Instagramu, dokonalosti a jakési vypočítavosti, být jako Růžena z prasečáku...

09.08.2020 5 z 5

Svedu to na tebe Svedu to na tebe Lucie Šilhová

Životem nasáklá knížka, plná zážitků, někdy úsměvné a pravdivé jindy nepříliš dobré. Nejedná se o příběh, ale spíše o fejetony.

02.08.2020 3 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Perfektní kniha, literární zážitek, absolutní čtenářská lahoda. Knihou je protkána soběstačnost, emoce, nelehká témata, vztahy.
Ten, kdo knihu přečetl, už snad nebude nahlížet/přehlížet prodavače. Zabije někoho trocha lidskosti?
Když máš možnost, tak dej. Štěpánův děda je stejně knižní formát :)

27.07.2020 5 z 5

Prokleté oči Prokleté oči Kateřina Maruchničová

Velmi čtivá jednohubka, klidně by mohla být o něco delší. Natáliina dějová linka není jednoduchá. Překvapilo mne jak je Natálie charakterizována jako umící poděkovat, slušná, vychovaná, skromná etc. V poslední době mi přijdou takovéto charaktery brány od mnohých ve společnosti jako něco špatného, méněcenného, patřícího někam do pryč... Zakomponování energie je neotřelé, dodávající šmrnc.

26.07.2020 4 z 5

Bermudský trojuholník Bermudský trojuholník Silvia Antalíková

Zajímavý název knihy, téma neustále aktuální. Vztahy, milenci, partnerství, manželství, ženy a muži. Co mi v knize chybělo byla strana manželky. Avšak každý vztah, člověk, život nám něco dává, ale také bere. Jak píše předchozí hodnotitelka, část pomst právoplatných žen je minimálně úsměvná.

26.07.2020 4 z 5

An(n)a. An(n)a. Sára Báchorová

Přečtena během dne. Během četby se ve mne vystřídal koktejl pocitů, myšlenek. Kniha nutí číst dál a dál o nelehkém a těžkém tématu, který je kolem nás. Ač už jako diktát módy, zmíněk doktorů či našich blízkých a přátel. To dokáže udělat v hlavách paseku.... ale stojí to za to se huntovat a být hubená jen, aby nás měl někdo raději? Otázky, samé otázky. Slova se do nás zařezávají...

19.07.2020 5 z 5

Holky to někdy nemaj lehký Holky to někdy nemaj lehký Klára Mandausová

V knížce jsou propojeny zpovědi žen, které nejsou brnkačka s honocením a pohledem odborníka. Při četbě osudů žen mne občas přepadly myšlenky co (asi) dělám špatně, proč todle a tamto... takže jsem se cítila pod psa. Je možné, že v něčem nás posune, zamyslíme se. Dále je kniha doplněna o rozhovory s panem Honzákem.

15.07.2020 5 z 5

Navždy a napořád Navždy a napořád William Lion Phelps

Jak láká anotace-spousta citátů, které by si zasloužily, aby se nám vryly do paměti, byly mottem, inspirací... Téma lásky, která je v našem životě nezanedbatelná. Při čtení je člověk naladěn optimisticky, rochnící se v představě až souhře, rozvinou se další...ale ta realita...

09.07.2020 5 z 5

Pravda o zázracích Pravda o zázracích Atticus (p)

Kdo by to řekl, že knížka která je populární hlavně díky Instagramu, dokáže rozvíjet naše myšlenky. Objevují se v ní témata, citáty, střípky pokory, partnerství, osobního prostoru či moudra, která se nám mohou vepsat pod kůži, rozevřít oči nebo naopak posunout tím správným směrem. Každý si v ní najde kousek sebe...

06.07.2020 5 z 5

Život v pozlátku Život v pozlátku Marie Formáčková

Nehorázně čtivá knížka, která je jistě pro autorku i jakási psychohygiena. Kniha ukazuje divoká 90. léta, životní linku-peripetie, vztahy, úspěchy atd. Ilony. Formát knihy, stylistika mi připomínala knihu Ivana Jonáka. Ale to mi vůbec nevadilo. Doporučuji:)

06.07.2020 5 z 5

Ja ti to vrátim Ja ti to vrátim Vita Jamborová

Příběh s nádechem detektivky. Zajímavý, čtivý příběh.

05.07.2020 4 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

První knížka od autorky, kterou jsem přečetla, těším se na Violku a další knížky autorky :) Opravdu propracovaný, kompletní a reálný příběh. Od prvních stránek se krásně čte, úplná čtecí lahoda.
Hlavní hrdinku Gábinu poznáme na studiích vysoké, postupně se seznamujeme s životem, který je jednou si nahoře, podruhé dole. Nevyzpytatelný, plný nástrah, ale i toho pěkného, ale i špatného.
A propos kdo věří na zázraky tomu se ději... :)

28.06.2020 5 z 5

Božská mrcha Božská mrcha Christina Lauren

Letní oddychovka, ovíněná pošťuchováním a sexem :)

08.06.2020 4 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Perfektní knížka, doplněná o příběhy z terapeutovny. Některé pasáže tesat do kamene. Vztahy jsou důležitá entita našeho života. Některá slova/situace se nám zaříznou do hlavy jako sklo a napáchají škodu v nás i pro okolí a vybabrat se z toho není jednoduché...nalézt svojí voňavou puzzličku není snadné... a stereotypy mnohdy převládají.

24.05.2020 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Radka překvapila, jakási kontroverze, každému se nezalíbí a své literární přívržence nemilosrdně vyselektuje. Nová knížka nejde v řadě Bábovek, Osm či Veselí. Je to výstřel, pro literární požitkáře. Není to četba ke kafíčku, ze začátku ztracení, postupem času se rozjede kolo díky kterému pochopíme vnitřní pohnutky, životní příběh hlavní hrdinky Vlaďky s elektromobilem. Díky autu může hlavní hrdinka ujet, ale zároveň se jaksi sklidnit.

Absolutní smršť obratů, přirovnání, je vidět Radky láska k literatuře :) - "zařízne se jako střepy do hlavy", "i chlap bez erekce má větší koul než já", "slova jsou málo na příběhy, co si nosíme uvnitř"
"S někým, komu nevěříš, nejde žít, ani když chceš věřit tomu, že to půjde."

17.05.2020 4 z 5

Protože láska Protože láska Zuzana Miškufová

Propletenec osudů, příběh ze života. Čtyři ženy, různé mámy a všechny mají společného tátu. Život je svede dohromady. Každá má své problémy, nejistoty. Odlišné, ale přesto podobné.
Líbilo se mi podání vypravěče, který je sám za sebe a můžeme do něj nahlédnout.

...protože láska

11.04.2020 4 z 5

Přítel Stesk Přítel Stesk Zuzana Nováková (p)

Perfektně napsaná kniha, kterou je požitek číst. Nelehký osud Viktorky a jejích nejbližších. Její dopisy jsou napsány velmi jemně, barvitě a zároveň plné volání o pomoc.

05.04.2020 5 z 5

Šumava - Roklanská hájenka Šumava - Roklanská hájenka Erika Zemanová

Velmi silná knížka, která je psána srdcem, tak jako by mi ji vyprávěla babička. Zvyky, tradice, úcta, hodnoty, které jsou pro život potřebné.
Sice pro neznalce poměrně detailní popis prostředí, ale to je tím, že každý máme nějaké své oblíbené místo, kde zná každý kámen.

04.04.2020 5 z 5

Slib Slib Táňa Keleová-Vasilková

Opět autorka nezklamala. Pokud si chce čtenář smlsnout na dobře sepsaném příběhu, směle do toho! Opět příjemný rozsah stránek, na kterém se odehraje životní smršť. Kniha o lidskosti, o tom, že život je nepředvídatelný, zapletený, příjemný a nepříjemný a sliby se mají plnit.

31.03.2020 5 z 5

A přece mám život ráda A přece mám život ráda Věra Řeháčková

Příběh Vlasty, který je jednou nahoře a podruhé dole, ale stále věří v lepší zítřky. Knížka se událostí, tématem nešťastně z části hodí do aktuálního stavu, který zažíváme. Na poměrně málo stránkách prožijeme dost věcí... a přeci mám život ráda :)
Zaujal mne terminus technikus: nejsem věřící, ale zároveň ani nevěřící.

27.03.2020 4 z 5