gallovl gallovl komentáře u knih

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Zkrátit, ubrat Enzovi "šarmu" a bude to daleko příjemnější čtení.

25.03.2021 3 z 5

Oživené hroby Oživené hroby Karel Sabina

Celkem utrpení, nemohla jsem se dočkat poslední stránky. Jednoduše tohle není žánr pro mě, ale aspoň vím, jak se dalo hodovat v base;-).

12.09.2018 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Bohužel zbytečně dlouhé, místy neuvěřitelné, pan nesmrtelný, překombinované, prostě jsem ráda, že to mám za sebou.

05.10.2016 4 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Čekala jsem víc napětí, je to klasika, kterou už viděl snad každý, takže všichni víme, jak se věci vlastně mají.

30.06.2016 4 z 5

Carol Carol Patricia Highsmith

Přiznejme si, že kdyby se jednalo o klasický hetero románek, knihu bych asi nedočetla.
Nakonec jsem holkám držela palce, protože s přihlédnutím, v jaké době žily a jak se chovala společnost, to neměly vůbec jednoduché a já byla zvědavá, zda si svoji lásku uchrání navzdory všem.
Film asi doporučím víc, protože tam na vás dýchne atmosféra padesátek (bez šedi) daleko více a hudba k filmu je prostě pecka.

19.05.2016 4 z 5

Nahý mezi vlky Nahý mezi vlky Bruno Apitz

Soudruzi, čekala jsem víc.
Komouši jsou vykresleni jako hrdinové a v mnohých situacích asi i byli, ale mně to jejich bratrství lezlo na nervy.
Přivítala bych spíš dělení na kapitoly, ale o tuhle formu asi autor usiloval, aby přidávala na autentičnosti (u mě to bohužel nepodpořila).

20.10.2015 3 z 5

Údolí slz Údolí slz Kevin O'Brien

Bohužel nesdílím nadšení ostatních čtenářů. Tohle mi přišlo velice průměrné a vrah se dal vytušit velmi brzy.

09.10.2015 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Až na tu poslední větu je to dobré. Doufám, že bude pokračování, protože jsem zvědavá na sestřičku!

21.09.2015 5 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Slaďárna, ale přežila jsem.

10.04.2015 3 z 5

O smutné továrně O smutné továrně Radovan Lipus

Krásná kniha s krásnou vazbou.
Pokud máte děti, přečtěte si to s nimi společně.

30.01.2015 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Smekám před hlavní hrdinkou a ostatními, kteří si museli projít něčím podobným.
Je to krutá realita, nicméně bych ocenila větší prokleslení postav, ale to by asi ubralo na autentičnosti.

30.01.2015 4 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Knihu jsem četla několikrát a určitě se k ní ještě vrátím (nejednou).
Tohle je prostě klasika, je to napínavé, i když člověk ví, jak to vše dopadne (každý už určitě viděl film).

27.11.2014 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Spoustu Helenčiných mouder cituju téměř denně. Kniha přináší krásně naivní dětský pohled na těžkou dobu.
Kdo četl, měl by zajít na Báru Hrzánovou, ta to vyšperkovala!

27.11.2014 4 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Těžko jsem se prokousávala, ale jsem ráda, že jsem vydržela. Nakonec to vše dávalo smysl a bylo to napínavé.

27.11.2014

Malinkatý kretén Malinkatý kretén Zdena Frýbová

Vtipné, ironické, oddechovka na dovču - zvlášť pro lidi, kteří si nedovedou představit život bez zvířat a také dobrovolně krmí podobného tyrana;-))).

27.11.2014

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

"Vrahem se zdál být zahradník" - měla jsem jasno hned ze startu, kdo v tom má prsty, ale nakonec to bylo všechno jinak - pro mě překvapivé rozuzlení.
JN překvapil dobrou knihou bez HH - asi zatím nejlepší, co jsem od něj četla.

21.11.2014 5 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Příjemné překvapení. Příběh dosloval letěl s větrem o závod.
Určitě se k tomu ještě vrátím.

21.11.2014 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Neuvěřitelné, co vše je možno přežít a poté pokračovat v normálním životě (pokud možno).
Kniha je skutečným příběhem, čím si lidé jako Wladek museli projít.

21.11.2014

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Místy přetrpěno a dočítáno se zatnutými zuby.

24.05.2020 3 z 5

Vytrvalost: Pozoruhodný život a doba Emila Zátopka Vytrvalost: Pozoruhodný život a doba Emila Zátopka Rick Broadbent

Hodně jsem se ztrácela jak ve jménech tak v čase.

05.06.2019 3 z 5