GaleW GaleW komentáře u knih

Prevítovi Prevítovi Roald Dahl

Velmi obdivuji každého, kdo dokáže napsat knížku, která rozesměje děti, je to podle mě velké umění. A pan Dahl tohle umí. S dětmi jsem od něj četla téměř vše a téměř vše nás bavilo. Ale prevítovi, zvláště pak první půlka, to je jízda, klobouk dolů, pane spisovateli.

24.06.2024 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Já tuhle sérii prostě zbožňuji, stále znovu a znovu mě udivuje, že s každým dalším dílem mě Chris Carter dovede doslova připoutat ke své knize, nemůžete přestat číst, dokud nezjistíte, kdo je vrah a jak to celé dopadne. Nevím, jaký je Chris Carter člověk, ale vím jistě, že je výborný spisovatel.

19.06.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

První knížka od pana Bryndzy, kterou jsem četla a nepatřila do série s Erikou Forestrovou. Bylo to svižné, napínavé, mnohokrát jsem měla o hlavní hrdinku strach a někdy jsem měla i já sama strach. Určitě doporučuji, knížka je velmi čtivá.

12.06.2024 4 z 5

Americký klub českých dam Americký klub českých dam Hana Parkánová-Whitton

Hezké počteníčko pro všechny milovníky nejen české historie. Postava pana Náprstka pro mě byla nová, i když jistě sehrál důležitou úlohu v českých dějinách. Mám ráda knížky, které mě něčemu přiučí.

04.06.2024 4 z 5

Beethoven Beethoven Roland Vernon

Spousta zajímavých informací nejen o tomto geniálním skladateli, ale i o době, ve které žil.

28.05.2024 4 z 5

Na ráj zapomeň Na ráj zapomeň Tasmina Perry

Knížka může na první pohled lehce odradit svou rozsáhlostí, ale když už se začtete, stránky ubíhají samy. Postupně se střídá vyprávění o osudech 4 hlavních hrdinů. A i když je vám některý z nich sympatičtější a jiný méně, tak jste zvědavý, jak to s každým z nich nakonec dopadne.

27.05.2024 3 z 5

Promrzlá volavka Promrzlá volavka Veronika Francová

Nás tyhle příběhy o záchraně zvířátek baví a ty psané českými autory ještě více. Prostředí, děti a jejich aktivity jsou našim dětem bližší. A navíc je fajn vědět, že se podobný příběh skutečně udál.

13.05.2024 5 z 5

Šikmý kostel 3 Šikmý kostel 3 Karin Lednická

Tak i já mám dočteno, moc jsem se na závěrečný díl těšila a za sebe můžu napsat, že mě nezklamal. Vše končí zánikem staré Karviné, ale nedá se říci, že je závěr smutný. Život pokračuje, i když tu nebude Karviná, i když tu nebudou někteří naši oblíbení hrdinové, život jde dál, život si vždycky cestu najde. Jsem opravdu šťastná, že u nás v Čechách vznikla tahle výjimečná série, která stojí za přečtení.

06.05.2024 5 z 5

Statečný čáp Statečný čáp Jana Olivová

Moc krásný příběh, dcerky tak bavil, že jsme to měly za 2 dny přečtené a už se moc těšíme na další knížku z téhle velmi povedené série. Doporučuji všem malým čtenářům i jejich rodičům.

02.05.2024 5 z 5

Dědečku, vyprávěj o Praze Dědečku, vyprávěj o Praze Ladislav Špaček

Za mě spousta nových informací, bylo by asi úplně nejlepší vzít si knížku s sebou až pojedeme do Prahy a při procházce předčítat zajímavosti, které se k daným místům vztahují. Máme doma všechny knížky této řady, provázejí nás od školkových let až teď, kdy je starší v páté třídě.

29.04.2024

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Já se tak nasmála. Příběh byl slabší a předvídatelný, ale jsou tam místy opravdu vtipné momenty

16.04.2024 4 z 5

Nejchytřejší poník na světě Nejchytřejší poník na světě Julia Boehme

Další z pohádek o Týně a jejím poníkovi, tenhle příběh se mi líbil malinko méně než ty minulé, asi byl pro mě hůře uvěřitelný, než ty ostatní, tak proto. Ale pořád se jedná o krásné příběhy pro všechny milovníky zvířátek, koní a loskutáků především :-)

10.04.2024 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Tohle se mi moc líbilo, detektivka podle mého gusta, ne tolik násilí, zápletka srozumitelná a uvěřitelná, větší množství podezřelých. Jednalo se o mou teprve druhou zkušenost s autorkou, ale soudím, že určitě ne poslední.

08.04.2024 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Knížka se mi moc líbila a určitě stojí za přečtení. Jen jsem po celou dobu přemýšlela, jestli je mi Neonila sympatická nebo ne. Jestli všechno, co udělala bylo skutečně pouze proto, aby se měla ona a její blízcí dobře, nebo to byla trošku potvora. Nakonec jsem došla k závěru, že A je správně, tak mi jí bylo trochu i líto, že celý život prožila v obavách, aby se neopakovalo to nejhorší, co měla za sebou. Úplně šťastná nikdy nebyla, ani nemohla být.

28.03.2024 4 z 5

Ve stínech Ve stínech Erin Hunter

Milovaná série mé starší dcery, čte mi to před spaním a ke konci už nemohla přestat číst, jak se jí knížka líbila. Nyní se chystáme na 4.díl.

25.03.2024 5 z 5

Královna Alžběta II. Královna Alžběta II. Andrew Morton

Knížku jsem koupila k Vánocům svojí sestře, hledala jsem nějaký životopis jedné z nejvlivnějších a zároveň nejnormálnějších žen minulého i současného století a tahle mě oslovila nejvíce. Po jejím přečtení jsem ráda, že jsem zvolila právě tuhle knížku. Spousta informací, krásné fotky a veliký rozsah.

25.03.2024 5 z 5

Operace Banány Operace Banány David Walliams

David Walliams mě mile překvapil, dříve jsem četla Nejhorší děti na světě a to se mi nelíbilo, ale tahle knížka byla povedená i poučná. Na první pohled se jedná o dost tlustou knížku, ale vzhledem ke spoustě obrázků, citoslovcí atd. se dá přečíst i za poměrně krátký čas.

18.03.2024 5 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

To se tak hezky četlo, oba hlavní hrdinové jsou mega sympatičtí, moc jim fandíte. A cesta krásnými zeměmi naší staré dobré Evropy plyne úplně sama. Moc se mi tenhle příběh líbil.

08.03.2024 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Bylo to jiné než všechny předešlé díly série, ale je-li to možné, bylo to ještě lepší, ano, bylo to ještě lepší.

23.02.2024 5 z 5

Knížku jsem si koupila až po té smutné zprávě, která v říjnu loňského roku obletěla svět. Asi jako většina fanoušků seriálu Přátelé jsem nemohla pochopit, že už jako Chandler Bing není, že už tu bezvadnou šestku NIKDY neuvidíme společně, NIKDY. A letos v únoru jsem se dala do čtení. Na jednu stranu jsem byla překvapená, v šoku, co všechno prožil, kolik toho vydržel, vlastně i kolik měl štěstí, že v osudnou chvíli nikdy nebyl sám, i když si na samotu dost často stěžoval. Pro mě bylo absolutně nepředstavitelné to množství různých prášků, které v nejhorších dobách denně spolykal (o množství alkoholu ani nemluvě) a vlastně i nepředstavitelné, že to přežil. Je mi ho velmi líto, když dnes už víme, jak to, bohužel, dopadlo, ale s trochou optimismu musím napsat, že díky tomu, že měl tu nejlepší práci na světě (Přátelé), nikdy nebude Matthew Perry zapomenut.

15.02.2024