Na ráj zapomeň

Na ráj zapomeň https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134296/na-raj-zapomen-134296.jpg 4 29 6

Jsou mladí, pohlední, inteligentní a talentování, celý život a slibnou kariéru před sebou, svět jim doslova leží u nohou. Čtyři vysokoškolští studenti Miles, Grace, Alex a Sasha jsou přesně takoví. Všichni čtyři právě úspěšně složili své závěrečné zkoušky na vysoké škole a čeká na ně záviděníhodná budoucnost. Své studijní úspěchy se rozhodnou oslavit společně na soukromém ostrově Angel Cay… Mezi popíjením lahodných drinků se však jedné temné noci stane něco, co navždycky změní jejich životy k nepoznání. Přestože se všichni čtyři snaží na celou záležitost usilovně zapomenout, některá tajemství se nedají jen tak lehce odbýt a vždy člověka dostihnou. Ona osudná noc na Angel Cay ještě zdaleka neřekla své poslední slovo a její následky budou čtveřici dnes již úspěšných lidí se skvělou kariérou pronásledovat i nadále, dokud jeden z nich nebude nucen zaplatit cenu nejvyšší… ... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

Kiss Heaven Goodbye , 2010

babiočka
20.01.2019 1 z 5

Tento román nebyl zrovna můj "šálek kávy". Od půlky knihy mě už líčení života hlavních postav dost nudilo - stále se opakující pletichaření, jak dosáhnout ještě většího bohatství, k tomu alkohol, sex, drogy...
Ani to závěrečné melodrama můj celkový dojem nevylepšilo.

Koko1
21.06.2018 1 z 5

Tato kniha mně přišla jako telenovela. Když pár stránek vynecháte v podstatě o nic nepřijdete. Téměř všechny charaktery hrdinů jsou si dost podobný: mladý,bohatý,posedlý sexem,drogami,alkoholem a intrikami. A pokud je tam někdo,kdo se vymyká tak ho zase stíhají rány osudu jedna za druhou.
Klidně stačí když si přečtete první a poslední 4 kapitoly a z dějové linie o nic nepřijdete.

soukroma
15.10.2016 3 z 5

Přistupovala jsem k četbě s velmi nízkým očekáváním, ale byla jsem docela příjemně překvapena: nejen že se to dalo číst, ale bylo to i docela zajímavé, protože tam prostě bylo všechno - různé rodiny, různá vzdělání, různé zájmy a talenty, hudební, modní i hotelový průmysl, různé země a kontinenty, nádherná sídla, byty a supermoderní jachty i auťáky, různé vztahy a lásky - prostě kromě chudoby a každodenních starostí běžných lidí, hladomoru a válek tam bylo naprosto vše (však je to také kniha objemná).
Nicméně už ve třetině mě začalo unavovat právě to nekonečné pozlátko (nevyjímaje alkohol a drogy) a hromady peněz, které se všude točily - ne miliony dolarů a liber, ale spíše miliardy. Zápletka, do které je kniha zabalená, je opravdu jen takový papírový obal na zlatou cihlu (k rychlému zahození) a pak už z toho zbude pouhopouhá telenovela s pohádkovými konci, takže nepřečíst to by rozhodně žádnou újmu nezpůsobilo.
Pozn.: Kniha mi zcela jasně připomněla Kolo štěstěny (1993) od Kena Folletta, stejný rámec a stejná zápletka, také staří spolužáci a něco, co provedli či čeho byli svědky, pak jejich různorodé osudy... Perryová děj posunula z konce 19. století do moderní doby přelomu 20./21. století, ale to je jediný rozdíl, prostě se plně "inspirovala", takže 51%

Adýsek69
23.08.2016 5 z 5

Krásné čtení s překvapivým koncem :-)

Klára90
20.08.2015 3 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale mě se prostě dřívější knížky od autorky (Tatínkovy holčičky, Zlatokopky) líbily více. Neříkám, že je knížka špatná, to určitě ne. Líbil se mi tam zaznamenaný život 4 hlavních představitelů od jejich mládí až do středního věku. Ale v některých momentech mi přišlo, že se autorka snaží až zbytečně "šokovat" a působilo to na mě strojeně. Závěr mě překvapil, to jo. I když je poněkud přitažený za vlasy, tak byl rozhodně nečekaný. Celkový dojem z knížky není špatný - je to dobré odpočinkové čtivo, když si chcete přečíst něco po práci nebo na dovolené.

sabca
13.10.2013 4 z 5

Knížka byla čtivá, nabitá dějem a se zajímavým zakončením. Stojí za přečtení.