gad gad komentáře u knih

A Bůh pravil: Budiž Jonáš A Bůh pravil: Budiž Jonáš Sebastian Niedlich

"Nebuďte hovada! "
Za mne spokojenost.

04.06.2019 4 z 5

Alan se dostává do těch nejnepředvídatelnějších situací, které si jen můžete představit. Autor se jeho prostřednictvím vyjadřuje k dění na současné politické scéně. Bavilo mě to a bavil jsem se.

23.05.2019 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Krásný příběh. Moc pěkné čtení. Doporučuji.

07.05.2019 5 z 5

Jenom lidé Jenom lidé Sylvain Neuvel

Takže konec? Autor sám v závěru naznačuje, že možná ne. Necháme se překvapit. V každém případě se mi celá trilogie moc líbila. Není to sice stoprocentní sci-fi, ale emzáky tam najdete a na jinou planetu se taky podíváte. Větší důraz je však kladen na vztahy mezi jednotlivými aktéry a jejich názory na dění kolem nich. Proto je asi tato série trochu jiná. Prostřednictvím rozhovorů autor velice trefně odhaluje politiku světových mocností a kupodivu světový mír to není. Jak překvapivé! Ale dost řečí, všem celou trilogii doporučuji, protože se skvěle čte.

20.04.2019 5 z 5

Led Led Pavel Korněv

Nebylo to špatné. Nechybí napětí ani suché vtípky. Led sice není žádný svatoušek, přesto jsem k němu pojal sympatie. Líbila se mi jeho neústupnost a vytrvalost. Lehké výtky mám k překladu, ale dalo se to vydržet. Občas jsem se ztrácel v postavách, ale jinak dobré. Už čtu pokračování.

16.04.2019 4 z 5

Kapsy Kapsy Jonáš Ledecký

Moje oblíbené Čapkovo dílo v mnou oblíbené formě, komiksu, to jsem si nemohl nechat ujít. Je to skvělá práce, jak po stránce grafické tak obsahové. Autoři zachytili to nejdůležitější z příběhů. Za mě maximální spokojenost.

14.04.2019 5 z 5

Otrávené pírko Otrávené pírko Matthew FitzSimmons

Gibsona opět dostihla jeho minulost. Dostává se nechtěně do víru událostí, které končí hodně otevřeně. Takže bude pokračování nebo si máme svůj závěr domyslet?
Zpočátku se příběh trochu vleče, ale po setkání s Leou se to trochu rozjede a závěr je masakr. Doslova. Mám-li porovnat s předchozím autorovým dílem, tak se mi "Provaz" asi líbil víc, ač tam byla politika a tu já k smrti nerad. Ale nechme se překvapit, bude-li čím.

07.04.2019 4 z 5

Příliš krátký provaz Příliš krátký provaz Matthew FitzSimmons

Když jde o politiku, tak je to vždy hodně zamotané. A pokud se politik dostane do průšvihu, tak jdou žerty stranou. Hlavní hrdina Gibson Vaughn by o tom mohl vyprávět. Nebylo to špatné čtení. Nyní se pouštím do pokračování Gibsonova příběhu v knize Otrávené pírko.

25.03.2019 4 z 5

Probuzení bohové Probuzení bohové Sylvain Neuvel

Jsem zcela spokojen, jak s příběhem, tak i se stylem psaní pomocí rozhovorů, či deníkových záznamů. Objednávám třetí pokračování, protože jsem hodně napnutý, kam se bude příběh ubírat. Doporučuji.

10.03.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Kim opět nezklamala. Děj plný napětí a zvratů. Autorka rozkryla něco více o životech Kiminých kolegů, takže už mi připadají jako staří známí. S každým dalším pokračováním je poznávám víc a víc. Tato knižní série je opravdu vydařená. Smekám paní Marsonsová.

25.02.2019 5 z 5

Šťastné a veselé Šťastné a veselé James Patterson

Přečetl jsem, ale tato kniha mne příliš nezaujala. Hrdina je dokonalost sama, což mu v závěru řekne i jeho žena a právě ten příliš sladký závěr se mi vůbec nelíbil. Část s teroristy tak špatná nebyla, přesto tentokrát jen tři hvězdy, což nedělám často.

19.02.2019 3 z 5

Ďáblova maska Ďáblova maska Tom Egeland

Po delší době jsem si vychutnal Toma Egelanda a jeho Bjørna Beltøa v novém příběhu z mrazivého Juvdalu. Čtení plné mystiky a okultismu, jak to mám rád. Skvělé.

17.02.2019 5 z 5

Birk Birk Jaap Robben

Smutný a depresivní příběh. Doporučuji.

08.02.2019 5 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Stejně jako předchozí Blackout je i Zero velmi dobře napsaná kniha. Příběh je opět velice aktuální a při jeho čtení si uvědomíte, kam jsme se dnes dostali v oblasti informací. S tím jde ruku v ruce dobrovolné vzdání se soukromí. Autor sám upozorňuje, že je to jen jeden z možných scénářů budoucího vývoje. Po přečtení jsem si uvědomil, jak reálný by mohl být. Chápu tedy knihu též jako varování před možností zneužití (nebo možná už zneužívání) soukromých dat pro ovlivňování jednotlivce, jako potencionálního zákazníka, informátora, politika, vraha, etc. Až z toho mrazí... Jak říká podtitul knihy - vědí, co děláš.

06.02.2019 5 z 5

Pomysli na Fléba Pomysli na Fléba Iain M. Banks (p)

Celkem zajímavý příběh, pokažený nekvalitním překladem se spoustou překlepů, takže jsem se musel zastavovat a pátrat po smyslu věty. Velmi se mi líbil závěr knihy odehrávající se v tunelech Scharova světa a psaný z pohledu jednotlivých aktérů, rychle se střídající, takže to mělo spád a napětí. Bude-li další pokračování půjdu do něj.

31.01.2019 4 z 5

Neznámý Neznámý Simon Toyne

Když jsem si četl komentáře k této knize, tak jsem ji otevíral s obavou, co mne čeká. Ó, jak mile jsem byl překvapen. Velice zajímavý příběh s prvky mystiky a kapkou náboženství (jak je u Toynea zvykem) odehrávající se v městečku Redemption, které si tak trochu jede podle svých zákonů. Spíš více, než trochu. A proto není divu, že se místní celebrity začnou stavět na zadní, když jim někdo chce tyto zákony zrušit. Vůbec mi nepřišlo, že by zde bylo příliš mnoho postav nebo že by v nich byl zmatek (viz některé komentáře). Záhadná postava Solomona Creeda je obestřena tajemstvím. Kdo to je, kde se tu vzal, co má za úkol? Originální. Já byl spokojen a doufám, že pokračování, které se v závěru nabízí, na sebe nenechá dlouho čekat.

22.01.2019 5 z 5

Fobie Fobie Wulf Dorn

Zajímavý a dobře vystavěný příběh. Napínavé až do konce. I když je to vlastně konec? Těším se na další pokračování.

14.01.2019 5 z 5

Strážkyně pramene Strážkyně pramene Emmi Itäranta

Zajímavý příběh, který by se snadno mohl stát, proto stojí za to se nad ním zamyslet. Lze ho chápat také jako varování. Nedostatek vody by zcela určitě odhalil pravou tvář mnoha lidí a mnozí by udělali to, co by jim za normálních okolností ani na mysl nepřišlo. Zvláště pod tvrdou vojenskou diktaturou. Je to příběh o ušlechtilosti, pevném životním postoji a pokoře. Také o síle nést svůj úděl jedince, vybočujícího z řady až do samého konce a nenechat se zlomit. Pěkné.

08.01.2019 4 z 5

Půlnoční kluk Půlnoční kluk Mark Hill

Velmi zajímavý příběh. Místy sice trochu chaotický, ale napínavý až do samého konce. Jednotlivé osudy aktérů jsou pěkně propletené a spojitosti autor odhaluje postupně, přičemž střídá vyprávění současné s minulým. Četlo se mi to velice dobře.

08.01.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Velmi dobře napsáno. Nečekané rozuzlení a překvápko na konec. Knihy psané tímto stylem čtu rád. Vřele doporučuji.

31.12.2018 5 z 5