Otrávené pírko

Gibson Vaughn má za sebou úspěšný souboj s politickým matadorem Benjaminem Lombardem, život mu však do cesty klade další nástrahy. Když se dozví, že soudce, který mu dal jako mladíkovi šanci na životní reparát, přišel o všechny peníze v obřím finančním podvodu řízeném spekulantem Charlesem Merrickem, který za něj sedí ve vězení, uvědomí si, že musí soudci splatit dluh. Pak se Merrick v jednom rozhovoru prořekne, že si zřejmě nějaké peníze ulil stranou, a Gibson se vydává po jejich stopě. Není však sám. Někteří se s ním v pátrání spojí, jiní s ním soupeří, kdo se k penězům dostane dřív. Začíná závod s časem – až pustí Merricka z vězení ven, nezůstane po něm nic. A to ještě Gibson netuší, že se musí postavit záhadě jménem Otrávené pírko, která jej může zahubit... nebo ještě něco mnohem horšího....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392450/big_otravene-pirko-NWK-392450.jpg 3.824

Gibson Vaughn 2.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Poison feather, 2016

Kniha Otrávené pírko

Merlin_CZ

začátek byl docela slibný, pak se to zvrhlo :)
krátký provaz se mi líbil víc, tohle nebylo špatné, ale kvalit prvního dílu to úplně nedosáhlo. Jen doufám, že tohle není poslední díl, protože by mě to docela naštvalo.

Hella
06.12.2021

Nehodnotím, nedokázala jsem se ani po 60 stranách začíst.

Janík511
13.05.2021

Tentokrát se mi zápletka příliš nelíbila a konec byl jako přestřelka z doby gangů. Takhle by to opravdu nešlo. Příliš krátký provaz jsem si nadšeně užívala, za to tato kniha byla spíše zklamáním. Více jak *** dát nemůžu.

Kubina
19.12.2020

Matthew FitzSimmons má cit pro akční scény a nejednoznačné charaktery. Dlouho to vypadalo, že "Otrávené pírko" překoná "Příliš krátký provaz", ale ten useknutý konec to zazdil. Jestli tohle nebude mít pokračování, tak se naštvu, haha...

Monns
22.06.2020

To vážně? Tenhle konec a žádný pokračování..?

konicekbily
17.09.2019

Pomalý rozjezd určený na seznamování potencionálních hlavních postav je pěkně napsaný, poněkud rozvleklá mezihra a morbidní závěr. S detektivkou to nemá moc společného - je to americký thriller. Připadá mi to na dobrý průměr.

gad
07.04.2019

Gibsona opět dostihla jeho minulost. Dostává se nechtěně do víru událostí, které končí hodně otevřeně. Takže bude pokračování nebo si máme svůj závěr domyslet?
Zpočátku se příběh trochu vleče, ale po setkání s Leou se to trochu rozjede a závěr je masakr. Doslova. Mám-li porovnat s předchozím autorovým dílem, tak se mi "Provaz" asi líbil víc, ač tam byla politika a tu já k smrti nerad. Ale nechme se překvapit, bude-li čím.

1amu
27.03.2019

Domnívám se pořád, že jsem konzervativní typ čtenáře. Mám rád určitá stanovená pravidla - ta nesmí být porušovaná. Přečtená kniha je pravý opak, vše je postaveno na hlavu. Zkušení čtenáři znají pravidla pátera Ronalda Knoxe, tedy soubor, který poukazuje, co by v detektivce (která již zřejmě neexistuje-nyní máme thrillery) být nemělo.
V prvé řadě hromady mrtvol, a že jich tady je. Skoro to vypadá jako na běžícím pásu u Forda v Detroitu. Také by v knize neměl být Číňan. I ten zde je a ne v malé roli...
Ale co, byť konzervativní, tak přečtené stránky (393) toleruji. Byl to průměr, ale dalo se to číst.