Populární knihy
Nové komentáře u knih Matthew FitzSimmons

„pomalejší rozjezd, ale po něm docela fičák :) jo bavilo :)“
— Merlin_CZ

„Před 10 lety zmizela čtrnáctiletá Suzanne, dcera senátora Lombarda. Nikdy se nenašla. A nyní, při příležitosti desetiletého výročí jejího zmizení, je zase všude vidět, na televizních obrazovkách totiž běží záznamy z kamer z času zmizení.
Gibson, mimořádně talentovaný hacker a kamarád z dětství, se pouští do pátrání na vlastní pěst. Jenže není jediný, kdo se o ni znovu začíná zajímat.
Zjistí pravdu, co se se Suzanne stalo?
Je naživu?
Gibson a Suzanne bývali přátelé, moc dobří přátelé, dokud Gibson nebyl zatčen a usvědčen jako hacker. Mohl si vybrat - 10 let vězení nebo 5 let služby u mariňáků. Co byste si vybrali vy? On bral mariňáky.
V té době Suzanne beze slova zmizela. Kam? Za kým? Proč?
Zbyl po ní pouze záznam z kamer z benzínové pumpy, kde byla naposledy viděna. A přesně tento záznam nyní běžel na televizních obrazovkách na celém území. A na tento záznam kouká samozřejmě i Gibson… a vrací se mu všechny staré rány.
Ten to v životě také neměl jednoduché, jeho otec, který pracoval právě pro Lombarda, se z neznámých důvodu oběsil, pak mu zmizela kamarádka a později přišel o manželku a dceru, které ho opustily.
Spáchal jeho otec opravdu sebevraždu nebo už tehdy to bylo trochu jinak?
Nyní je bez práce, ale povinnost splácet hypotéku ho nemine. A stále mu vrtá hlavou, co se stalo jeho nejlepší kamarádce, kterou bral jako vlastní sestru.
Tak usedá zpět za klávesnici…
Rozhodne se vzít vše do vlastních rukou a ponořit se do pátrání.
Zjistí, co se opravdu stalo jeho otci?
A co se stalo se Suzanne?
Je naživu?
Knížka byla na začátku hodně rozvleklá, byla jsem zmatená a ztrácela jsem se. Dostáváme strašně moc informací a je představeno množství postav.
Postupně se děj začíná rozjíždět a přibližně od poloviny knihy už je to úplně o něčem jiném, než na začátku, tak se nenechte odstrašit tak, jako málem já.
Máme zde najednou spoustu akce, napětí, zvratů a tajemství…
Ale dovede nás to až do cílové rovinky, abychom zjistili, co se stalo?
Konec bych si možná představovala jinak, ten mě malinko zklamal…“... celý text
— lucie.svobodova

„Knihu jsem při čtení několikrát odložil a dočetl až nyní. Může za to hlavně první čtvrtina knihy, kdy se děj pomaloučku rozjíždí a tak nějak chybí motivace pokračovat ve čtení. Chtělo to nějaký háček, na který se čtenář chytí. Pomyslný háček přišel až po cca 150 stranách kdy se děj rozjíždí a v ten moment jsem se chytil i já. Za mě je kniha dobře napsaná a až na zmíněný začátek jsem si příběh užil. Mnozí píši, že konec je přitažený za vlasy, ale já s něčím takovým nemůžu souhlasit. Právě díky rozuzlení jsem chápal proč jednotlivé postavy jednají tak radikálně.“... celý text
— QEDS

„I pokračování se mi líbilo, jen ten konec....Kdy bude další?“
— MartinProtschke

„Příjemné překvapení, dobře a napínavé napsaná knížka. Nenudil jsem se.“
— MartinProtschke
Matthew FitzSimmons knihy
2019 |
![]() |
2017 | ![]() |
Štítky z knih
detektivní a krimi romány záhady americká literatura napětí intriky hackeři krimi pohřešovaní zmizení lidí
FitzSimmons je 7x v oblíbených.
Osobní web autora