gad gad komentáře u knih

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Tématika, která mne zajímá, navíc dobře napsaná. Josefine i Xander mi byli sympatičtí, příběh byl neotřelý. Mně se to líbilo.

13.12.2019 5 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Autorčiny knihy jsou čím dál lepší. Stín je opravdu dobře a poutavě napsaný příběh. Líbí se mi, jak paní Poznanski jde do hloubky u svých postav, odkrývá jejich myšlení, pohnutky, strachy a vnitřní démony. Tentokrát rozehrává psychologický koncert mezi oběťmi a pachatelem. Za mne skvělé a doporučuji.

08.12.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Orwell byl borec, když nepodlehl poválečné euforii a dokázal napsat tuto knihu, která je nadčasová. My si totalitu mohli vyzkoušet a přesto je tu nebezpečí, že se to může kdykoliv zopakovat. Jen mě děsí představa, že každá nová totalita bude "lepší" (ve smyslu zdokonalená), než ta předchozí. Ale už to nebude otázka politiky, ale půjde pouze o moc.

02.12.2019 5 z 5

Gangréna Gangréna Rolf Börjlind

Börjlindovi čtu rád. Líbí se mi, jak postupně rozvíjí vztahy mezi jednotlivými aktéry příběhu. Tento díl není nijak akční a přesto se mi četl velice dobře. Doporučuji.

18.11.2019 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Kdo se bojí, nesmí do lesa. A do toho amazonského teprve ne. Napínavý příběh o ztrátě, hledání a poznání, o boji o holý život. Nechybí gauner ani "klaďas", tajemno a mystika, láska i nenávist. Mně se to líbilo a určitě zkusím nějakou z dalších Rollinsových knih.

07.11.2019 4 z 5

Plástev jedu Plástev jedu Josef Pecinovský

Sci-fi, snad místy trochu zkratkovitá a s rychlým otevřeným koncem, přesto zajímavá, díky svému tématu. Menší skupina vyvolených, žijících v přepychu, tyje z vykořisťování miliónů otroků. Z dnešního pohledu bychom příběh mohli označit za vizi budoucnosti. Rozhodně se brzy pustím do pokračování.

28.10.2019 5 z 5

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Krása. Ano, není to klasické vyšetřování, ale je to tak krásně napsáno. Já jsem si to moc užíval a vychutnával. Doporučuji vřele.

24.10.2019 5 z 5

Ledoví piráti Ledoví piráti Dirk Husemann

V dobách, kdy se Benátky jmenovaly Rivo Alto a Středozemní moře Mare Nostrum, se na skutečném historickém pozadí rozjíždí příběh, který se mohl, ale také nemusel odehrát přesně takto. Velice hezké a příjemné čtení, kde nechybí historická fakta, trochu fikce, napětí i láska. Myslím, že si přečtu i autorovy předchozí knihy, které mne doposud tak nějak minuly.

16.10.2019 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Přes sedm set stran a ani na chvilku jsem se nenudil. Moc hezké. Těším se na další pokračování série.

12.10.2019 5 z 5

Hadí spirála Hadí spirála Farley Mowat

Kniha spíše popisná, ale velice dobře přibližující peklo, které musí prožívat každý, kdo se na moři střetne s hurikánem. Sám jsem ztroskotání zažil. Za pouhé menší bouře, na malé jachtě a nebylo to nic příjemného, takže hurikán nebrat.
Tuhle knihu mi půjčil jeden známý, lodní fanda, tak jsem zavzpomínal na klukovská léta a opět se začetl do edice KOD.

17.09.2019 4 z 5

Peklo z Araratu Peklo z Araratu Christopher Golden

Nebylo to úplně nejhorší. Biblický námět velmi zajímavý, jen děj se mi zdál občas poněkud uspěchaný. Závěr očekávaný. Trochu mi to připomínalo horor Jeskyně.

16.09.2019 4 z 5

Agent orbulátoru Agent orbulátoru Bobbie Peers

Tahle série mě baví, přestože už dávno nejsem dítě (aspoň tedy věkem). Agent orbulátoru je zatím asi nejakčnější díl z celé trilogie. Autor opět drží čtenáře po celou dobu v napětí, takže čtete a čtete, až zjistíte, že je konec. Pěkné.

02.09.2019 5 z 5

Kryptoportál Kryptoportál Bobbie Peers

Velmi pěkně napsáno. I druhý díl Williama Wentona je napínavý, s originálním příběhem. Doporučuji. A já jdu na třetí pokračování.

01.09.2019 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Zajímavé, morbidní, znepokojivé. Styl napsání formou výslechu mne bavil.

30.08.2019 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Hodně dobré. Ponurý příběh se zvolna rozvíjí a nabírá na obrátkách, počet podezřelých narůstá, až přijde nečekané rozuzlení. Doporučuji.

22.08.2019 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Jack Heath napsal velmi dobrý thriller, který vás jen tak nepustí. Je spíše pro otrlé čtenáře, ale to hnusné je tam vyváženo humorem. Hlavní hrdina Timothy Blake je, jemně řečeno, divný, přesto sympatický. Osobně jsem mu fandil. Doporučuji.

12.08.2019 5 z 5

Pronásledovaní Pronásledovaní Mark Edwards

Zajímavý příběh. Horor, detektivka a thriller v jednom. Zajímavý konec.

07.08.2019 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Opět skvělé!

05.08.2019 5 z 5

Černé sny Černé sny Pavel Korněv

Třetí díl byl už opravdu chaos. Dlouho se nic neděje a pak finále proběhne na pár stránkách. Další díly si přečtu jen v případě, že budou v akci se slevou. Zajímá mne jak to vše s Ledem dopadne, ale pokud se to nedozvím, nezahynu.

23.07.2019 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Opět zajímavý příběh. Propletenec, jenž je zpočátku dost nepřehledný se začíná rozmotávat, až vyvrcholí hektickým závěrem. Spokojenost.

07.07.2019 4 z 5