gad gad komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Morbidní, temné, skvělé.

23.06.2020 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Boj dobra proti zlu se prakticky změnil na boj Harryho Pottera proti Vy-víte-komu. Pravdou je, že Harry by bez pomoci svých přátel měl velké problémy a podobně i Voldemort bez svých Smrtijedů, ale v konečné bitvě museli rozhodnout kdo z koho právě oni dva. Závěr celé série pěkně odsýpá a dobře se mi četl. Věděl jsem sice z filmu, jak to bude pokračovat, ale spoustu věcí filmaři pozměnili, přizpůsobili nebo zcela vypustili. Takže doporučuji přečíst a posoudíte sami. Kniha je prostě kniha a paní Rowlingová ji umí napsat. Tento dárek mne velice potěšil.

21.06.2020 5 z 5

Náhradník Náhradník Nicole Lundrigan

Nadšení. Skvělá kniha. Ano, jak už zde bylo několikrát napsáno, temný až depresivní příběh, ale právě proto se mi líbil. I to, jak autorka použila dvě dějové linie, které se střídají po kapitole, aby se na konci protnuly a čtenář zůstane civět s otevřenou pusou. Závěr je velmi překvapivý. Doporučuji.
Chtěl jsem použít ukázky z knihy, ale prakticky stejné zaujaly čtenářku poiu, takže o pár komentů níže...

19.06.2020 5 z 5

Zlo je čím dál mocnější. Harry se dozvídá nové informace o Voldemortovi a o způsobu, jak ho zničit. Vydává se na cestu, aby našel to, co Pána zla činí nesmrtelným. Ale o tom je závěrečný díl, který na mne vyzývavě hledí z dárkového boxu. Už se těším.

07.06.2020 5 z 5

Lékař od Stalingradu Lékař od Stalingradu Heinz Günter Konsalik

Tuto knihu jsem četl již před léty, ale dobře si vzpomínám, že mne velmi zaujala. Příběh německých lékařů v sovětském zajetí je jakýmsi pohledem z druhé strany, tedy z té méně populární, ze strany poražených. Přes všechnu nevraživost vůči německým usurpátorům vznikají v táboře vztahy mezi německými lékaři a sovětskými sestrami. Němci si také díky své profesionalitě v oboru vydobývají určitou úctu. Knihu každopádně doporučuji.

22.05.2020 5 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Z počátku jsem si říkal, jestli jsem nesáhl vedle. Úvod byl trochu rozvleklý, ale pak začal příběh nabírat obrátky, až dospěl do velmi překvapivého finále.
Když máte za protivníka znalce moderních technologií a sociálních sítí, pak jste v pěkném průšvihu. Joe by vám o tom mohl vyprávět.

20.05.2020 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

V Bradavicích přituhuje stále víc. Pryč je romantika Harryho prvního roku zde. Až příliš mi zásah Ministerstva kouzel do chodu školy připomínal současnou situaci. Bytostně nesnáším šikanu a omezování svobody, takže být v Bradavicích, určitě bych se aktivně účastnil odboje. Harry může být rád za své kamarády, bez nich by nikdy nedokázal čelit všem nebezpečím a útokům ze strany Zla. To nabývá na síle a je jen otázkou času, kdy se projeví naplno. Také nečekejte šťastný konec, ale více nemohu a ani nechci prozrazovat. Otevírám šestý díl a jsem celý natěšený, co mne čeká.

12.05.2020 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Tento díl mne nechytil tolik, jako předchozí, ale přesto bylo nutné si ho přečíst, neboť ho chápu jako přechodový můstek do dalšího levelu. Těším se na pokračování, které, hádám, bude akčnejší.

15.04.2020 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

V Bradavicích začíná přituhovat. Voldemort jde Harrymu po krku a začíná boj mezi dobrem a absolutním zlem. Končí veškerá legrace, teď už jde o život.
Otevírám Fénixův řád a těším se na další dobrodružství.

07.04.2020 5 z 5

Parádní čtení. Nenudil jsem se ani chvíli. Kolem Harryho začíná přituhovat a tak tento školní rok je pro něj a jeho kamarády hodně náročný.
Ohnivý pohár už na mě plápolá z knihovny, takže vzhůru zpět do Bradavic.

14.03.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Dobrodružství Harryho a jeho přátel pokračují. Snad ještě lepší a napínavější než první díl. A na mne už čeká Vězeň z Azkabanu.

01.03.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Konečně jsem se dostal k tomu, abych si potterovskou sérii přečetl. A vlastně jen díky své sestře, která mi celou sadu dala jako dárek k padesátce. Filmy jsem viděl několikrát, ale kniha je kniha a paní Rowlingová ji prostě umí napsat. Její kouzelnický svět paralelní s mudlovským je úžasný. Ale konec řečí, odcházím hledat Tajemnou komnatu.

21.02.2020 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tak, třetí díl za mnou. I tentokrát jsem spokojen. Olsen se mi čte opravdu skvěle. Těším se na další pokračování.

17.02.2020 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Absolutní spokojenost. Drsné čtení, napínavé. Rozhodně doporučuji. A jdu na další pokračování.

10.02.2020 5 z 5

Letní děti Letní děti Dot Hutchison

Četl jsem pouze první díl série a ten se mi hodně líbil, ale toto třetí pokračování mne až tolik nezaujalo. Snad až závěr měl trochu spád. Pravdou je, že pachatele jsem neodhalil až do poslední chvíle. Nicméně týraných dětí mám na nějakou dobu po krk (neplánovaně jsem totiž četl asi čtyři knihy s touto tématikou za sebou) a vezmu si něco lehčího. Ještěže jsem dostal k narozeninám kompletní vydání Harryho Pottera. :)

28.01.2020 3 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Být soudcem v tomto případu, asi bych byl označen za předpojatého, neboť by hlavy odsouzených padaly jedna za druhou. Obchod s bílým masem, brrr. Lottie Parkerová se po zotavení z předchozího případu (Andělé smrti) právě vrátila do práce a rovnou do předchozího sprintu. Tentokrát jde opravdu o čas i o její rodinu.
Napínavé, drsné čtení.

16.01.2020 5 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Na první pohled úsměvná kniha, ale na druhý je patrný hořký podtext. Mohli bychom také říci veselá kniha o smutných věcech. Je to vlastně deníkový záznam nizozemského důchodce, který se stáří postavil čelem a dává čtenářům návod jak zestárnout šťastně a s grácií. Velmi příjemné čtení, které mě nutilo se usmívat a to se mi často neděje. Ten nadhled, lehký humor a trefné postřehy mě dostaly. Hendrik je můj člověk, něžný a slušný anarchista. Vřele doporučuji.
P. S. Zaznamenal jsem autorovu další knihu, takže jdu do ní.

08.01.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Spokojenost. Případ z prostředí soukromé školy pro "elitu". Cítil jsem to podobně jako Kim a její tým, neboť také nesnáším nadřazenost a šikanu. Napínavé, čtivé, doporučuji.

08.01.2020 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Dobrý příběh i pěkně napsaný, plný neočekávaných zvratů, ale nejsem úplně ve své kůži, když čtu, jak je ubližováno malým dětem.

03.01.2020 4 z 5

Cari Mora Cari Mora Thomas Harris

Zajímavý příběh se strhujícím koncem. Místy hodně drsný. Mlčení jehňátek jsem nečetl, takže nemohu porovnávat jako mnozí zde a říkám si zda je to vlastně třeba. V knize se vyskytuje mnoho postav, ale všechny nějak souvisí s tou hlavní, Cari. Zpočátku jsem se občas ztrácel, ale zvykl jsem si. Ono je třeba udržet krok s několika paralelně se odehrávajícími příběhy, které se občas protnou a s nimi úměrně narůstá počet postav. Při každém takovém protnutí dochází ke snížení počtu hrdinů, až nakonec zůstanou ti nejdůležitější. Závěr je hodně napínavý, proto nakonec čtyři hvězdy.

19.12.2019 4 z 5