gad gad komentáře u knih

Velice povedená kniha.

14.10.2016 5 z 5

Pravda a jiné lži Pravda a jiné lži Sascha Arango

Skvěle napsaná kniha.

14.10.2016 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Úsměvná kniha, která mě pobavila, ale i přiměla k zamyšlení. :-)

05.10.2016 4 z 5

Soumrak templářů – Hledání svatého kříže Soumrak templářů – Hledání svatého kříže Tony McMahon

Kniha se mi četla dobře, jen některé postavy se náhle ztratily. Že by pokračování?

05.10.2016 3 z 5

Giordano Bruno Giordano Bruno Mik Peterman (p)

Poslední z trilogie Tajemství papežovy knihovny. Z knihy se o Giordanovi dozvíme poněkud více, než ve škole. Zajímavé čtení.

25.09.2016 3 z 5

Kodex Camelot Kodex Camelot Sam Christer (p)

Další kniha s Mitzi Fallonovou. Poněkud mnoho postav, ale příběh má spád a nechybí mu napětí, takže žádná nuda. :-)

25.09.2016

Utajené dějiny Čech I.-II. Utajené dějiny Čech I.-II. Otomar Dvořák

Od druidů až k době osvícenecké. Netradiční pohled na historii naší země, který ne každý přijme. Zajímavé čtení.

14.09.2016 3 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Příliš mnoho lásky může i zabít. Doporučuji.

24.08.2016 5 z 5

Utajené osobnosti českých dějin Utajené osobnosti českých dějin Jan A. Novák

Informace o méně známých osobnostech českých dějin. Zajímavé čtení.

14.08.2016 3 z 5

Opět jsem se skvěle bavil. :-)

11.08.2016 5 z 5

Tajemství papežovy knihovny: Cínové ostrovy Tajemství papežovy knihovny: Cínové ostrovy Mik Peterman (p)

Opět velmi zajímavé čtení. Získal jsem nové poznatky. Kam až je ochotna a schopna dojít touha člověka po moci...

"Nejde jim o Ježíšovo moudré učení, jde jim o úřad, o církev jako instituci... Nehlásají - následujte Ježíše. Hlásají - následujte církev... Zpět ke křesťanství prvotních obcí je třeba se navrátit."

14.07.2016 5 z 5

Tajemství papežovy knihovny - Osudové proroctví Tajemství papežovy knihovny - Osudové proroctví Mik Peterman (p)

Tato kniha se mi velmi dobře četla. Mám rád tématiku týkající se náboženství a pátrání po zapomenutých pravdách. Na pozadí probíhá mocenský boj v církvi, která je na hony vzdálená prapůvodním myšlenkám. Některé mé dřívější závěry se mi potvrdily, jiné záležitosti mne naopak přiměly k zamyšlení. Nyní začínám číst druhé pokračování - Cínové ostrovy.

04.07.2016 4 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Moje třetí kniha ze série Jack Reacher. Není to špatné čtení. Příběh má spád, je napínavý a Reacher na závěr opět překvapí svým úsudkem. Ale stejně se mi zatím nejvíc líbila Jatka. :-)

15.06.2016 3 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Trochu rozvláčnější začátek, ale jinak čtivá kniha.
(http://www.gad.estranky.cz/clanky/ctenarsky-denik/christer--sam---odkaz-stonehenge.html)

11.06.2016 3 z 5

Tajemství Turínského plátna Tajemství Turínského plátna Sam Christer (p)

Knihy s touto tématikou se mi líbí, takže jsem byl spokojen.
(Obsah zde: http://www.gad.estranky.cz/clanky/ctenarsky-denik/christer--sam---tajemstvi-turinskeho-platna.html)

11.06.2016 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Moje druhá kniha o Jacku Reacherovi. Jako první jsem četl A přece nezemřeš, ale tahle se mi četla daleko lépe. Snad je to vyprávěním v první osobě z pohledu Jacka, který projíždí Státy jako tulák a nevydrží nikde déle, než dva, tři dny. Začátek mi hodně připomínal Johna Ramba - První krev. Nyní jsem začal s Varovným signálem, tak uvidím. V každém případě Jatka doporučuji.

03.06.2016 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Poutník se mi četl skvěle, výborná kniha.

03.06.2016 4 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Nejdříve jsem viděl film a nyní jsem dočetl knihu. S obojím jsem byl spokojen. Velmi. Mám rád tuto tématiku. Určitě si přečtu další knihy pana Vašíčka.

03.06.2016 5 z 5

O jedné cestě k poštovní schránce, která se protáhne na několik týdnů. Stane se poutí na záchranu nemocné Queenie. Hlavní hrdina Harold Fry mi připomíná Forresta Gumpa na jeho běhu napříč Amerikou. V jedné pasáži dokonce Krista při sycení zástupu, který ho doprovázel. Ovšem jak jeho pouť dopadne si musíte přečíst sami.
Velmi příjemné čtení v dnešní uspěchané neurotické době. Také velmi milé odskočení si od všech těch napínavých thrillerů a detektivek. Řadím tuto knihu k tomu nejlepšímu, co jsem za poslední rok přečetl a vřele doporučuji.

24.05.2016 5 z 5

Izrael soudců a králů Izrael soudců a králů Jan Divecký

Pokračování Příběhů Tóry, tentokrát se autor zaměřuje na období soudců a králů. Nepopisuje vládu všech, ale jen některých. Knihu otevírá Jozue syn Núnův, který je nazýván generálem s Tórou. Následuje kapitola o dobytí Jericha a následné dobývání a rozdělování země. Ze soudců vybral následující: Ehuda syna Gerova, Baráka a Deboru, Gedeona, Jiftácha, Samsona a Míku. Pak se dostáváme k proroku Samuelovi a přes něj samozřejmě k prvnímu izraelskému králi Saulovi a jak jinak, ke králi druhému zato však známějšímu – Davidovi. Jako v Příbězích Tóry se Divecký často odvolává na židovské midraše – výkladové knihy, což přináší na věc mnohdy jiný pohled, než je ten tradiční. Kniha je opět velmi zajímavá a poutavě napsaná a nemohu jinak, než ji doporučit.

24.05.2016 5 z 5