Utajené osobnosti českých dějin

Utajené osobnosti českých dějin https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220261/mid_utajene-osobnosti-ceskych-dejin-220261.jpg 3 12 4

Vědci, vynálezci a podnikatelé, na které se mělo zapomenout. Kniha nabízí životní příběhy významných postav světa vědy, techniky a podnikání. Právě díky nim se naše země stala průmyslovým srdcem Evropy. Bizarní je, že většina z představovaných osobností upadla u nás v zapomnění, jejich památku neuctíváme, uznání se dočkali jedině v zahraničí. Může za to doba, politická situace nebo jen čirá závist?... celý text

Barticek
22.12.2023 4 z 5

Zajímavá knížka. Jenom by to chtělo důkladnější práci korektora, je tam mnoho překlepů a chyb v datech.

czermy
26.10.2020 3 z 5

Obasah je vcelku zajímavý, místy mi přijde trochu tendenční. Jak píše uživatel 0kozel, mnoho překlepů v datech knize zrovna nepřidá. Ale některé nové a zajímavé informace jsem se dozvěděl, věřím že v rámci dalších bádání pomohou v uceleném pohledu na dobu a osobnosti.

0kozel
25.02.2017 3 z 5

V knize je spousta chyb, což ji dost sráží. Je to především v datech, jsou to zdánlivě maličkosti, ale snižuje to důvěryhodnost celé knihy.

gad
14.08.2016 3 z 5

Informace o méně známých osobnostech českých dějin. Zajímavé čtení.