Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Skvěle napsaná knížka, kterou lze kombinovat se čtením knížky - Dobré pro všechny od paní Soukupové. Hlásím, že toto je velmi skvěle napsán obyčejný příběh dětí, který má v sobě i spoustu ponaučení.

03.01.2019 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Kdyby šlo dát 10 hvězdiček, tak bych neváhala. Perfektní příběh z prostředí obyčejného života. Skvělý nápad propojit knížku pro dospělé s knížkou pro děti - Kdo zabil Snižka?
Po dlouhé době velké emoce z čtení.

02.01.2019 5 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Ze začátku jsem nechtěla věřit, že to napsal 13 letý chlapec, ale postupem knihy jsem se víc a víc vciťovala do jeho světa.
Moc pěkné

01.01.2019 4 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Skvělé. Mojí prací jsou také děti a proto velmi oceňuji nejen obsah této knížky, ale především pana Selnera za jeho práci s dětmi. Vnímám, že je mužem na pravém místě.
Kniha mně velmi bavila a spousta krát i poučila.

23.12.2018 5 z 5

Medicínské historky Medicínské historky Jiří Štefl

Některé pobavili, jiné úplně ohromili detailním lékařským popisem. Moc se mi příběhy líbily.

19.12.2018 5 z 5

Kavky nad městem Kavky nad městem Vlasta Dušková

Stále přemýšlím nad komentářem. Knížka se mi líbila, ale něco ji chybí. Dějově to bylo špatně uchycene. Vlastně nemám z toho žádný závěr. Příběh začal a končil průřezem jedné rodiny, ale důvod proč příběh vznikl nevím. Šlo určitě o těžké období předválečné, válečné a nastoupení komunismu. Škoda, paní autorka píše příjemně.

09.12.2018 3 z 5

Franz Kafka - Člověk své a naší doby Franz Kafka - Člověk své a naší doby Radek Malý

Velmi krásně zpracován život Kafky. Přiblížení se jeho tvorbě i osobě samotné. Velmi krásné ilustrace a celý design knihy.

24.11.2018 4 z 5

O čem si šeptají souhvězdí? O čem si šeptají souhvězdí? David Koval

Knížku jsem četla se synem a vůbec mu nevadilo, ze deník píše holka. Bylo to o astrologii a to ho uchvátilo. Neotřelé téma, za to dávám 5 hvězdiček. Ale za slovní vyjádření, které mělo být cool z pozice mladé slečny dávám právě těch bodů málo.
Jinak je knížka i téma moc pěkně zpracovaná.

20.11.2018 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Děkuji paní Violce, ze tu hrůzu přežila a že její vyprávění není hrubé. Je plné krásné češtiny a stále víry, že bude líp. Kniha me pohltila a celý příběh se mi (i přes ty hrůzy ) moc líbil.

16.11.2018 5 z 5

Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů * antologie

Pohodove a rychlé čtení.

04.11.2018 4 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Krásné a milé. Pan Čapek má skvělou češtinu a úžasný humor. Děkuji za milý večer.

30.10.2018 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Nechtělo se mi do knížky, vnímala jsem ji jen jako další popichováni naší politiky. Bála jsem se těžkých vyjadřování a popisů. Ale jsem velmi milé překvapená. Pan Tabery psal i pro me. Je to opravdu popis naší politiky od první republiky po současnost. Jeho myšlenky i myšlenky různých politických osobností vás nutí se zamyslet a někdy si i hodně uvědomit těžkou pravdu.

29.10.2018 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Nutně potřebuji navštívit Vilu Tugendhat. Tento čtivi příběh, který místy taji dech mi ještě víc tu touhu dodává. Díky kamarádovi Lukášovi N.za jeho skvělý překlad této knihy.

29.09.2018 5 z 5

Zimní bouře Zimní bouře Karel Jindřich Krušina

Sice je to kniha staršího data, ale možná právě proto se mi líbila. Drsný kraj a drsný život horala. Mně holce z podhůří to přijde velmi statečný život a i když se do toho trochu michalo "soudružstvi", byla to milá kniha.

13.09.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu jsem dočetla podruhé. Poprvé v době svých nacti let a nyní jako matka dvou dětí a ten rozdíl je velký.
Ta hrůza kterou mám před očima a do příběhu si dosazuji své děti. Jen prosím at se to k naším dveřím nepřiblíží. Člověk udělá maximum a vždy jde především o děti.

07.09.2018 5 z 5

První parta / Život a dílo skladatele Foltýna První parta / Život a dílo skladatele Foltýna Karel Čapek

Četla jsem jen druhou půlku, tedy Život a dílo skladatele Foltyna, protože se mi to hodilo do Čtenářské výzvy.
Těšila jsem se na Čapka, protože kromě pohádek jsem jeho knihy nečetla. Nezklamalo me to. Je to krása Češtiny a moudrosti.

27.08.2018 4 z 5

Království květin Království květin Maurice Carême

Krásná, něžná knížka pro děti i dospělé.

21.08.2018 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásná čeština, poutavý příběh. Moc hezky se mi čte paní Mornštajnová.

15.08.2018 5 z 5

Láskožrout Láskožrout Hana Hažíková (p)

Velmi pěkná a čtivá knížka. Krásně popsané postavy a styl vyprávění. Nevím zda je to mojí letní dovolenou, ale moc se mi to líbilo. Nadchl mně příběh, který není úplně jednoduchý co se týká osudu postav, ale o to víc se mi líbilo vykreslení jednotlivých charakterů. Jak ne vždy vše je černé nebo bílé.

09.08.2018 5 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Velmi kvalitní knížka o zdravém životním stylu. Nejen grafika a styl celé knížky je úchvatny, ale i obsah, kterému 100% věřím a obdivuji takovou práci.

08.08.2018 5 z 5