gab72 gab72 komentáře u knih

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Klasika, která asi neomrzí :).

04.02.2020 5 z 5

Konejšivé signály a řeč těla u koní Konejšivé signály a řeč těla u koní Rachaël Draaisma

Za mě výborné. Skvěle rozdělená řeč těla do skupin dle zvyšujícího se napětí. Mnohé člověk ví, ale ještě o pár dalších postřehů se pohled na koně prohloubí a je možno více koně pochopit a dle toho s koněm mluvit, jinak zareagovat než je člověk zvyklý. U situací, které člověk dříve řešil hrubším přístupem, nyní lze vyřešit s větší mírou pochopení aniž by koni povolil nežádoucí chování. Ne se vším zatím souhlasím, hlavně v druhé polovině knihy, ale časem třeba se sama přesvědčím, že autorka měla pravdu. Za mě velmi obohacující a doporučuji.

22.01.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

velice pěkně a citlivě napsaná kniha z pohledu psa. Jak se píše - srdceryvná, to opravdu je. Dodatek ke knize umocňuje naléhavost šíření osvěty mezi lidmi jak se chovat ke psům a nejen k nim.

03.01.2020 5 z 5

Ozvěna Ozvěna Zora Beráková

velmi zajímavý příběh o první ženě nositelce Nobelovy ceny za mír. I pěkně vylíčené tehdejší poměry ve vyšší společnosti. Za mě, super napsané. Doporučuji.

10.12.2019 5 z 5

Nemáme na vybranou Nemáme na vybranou Arnošt Lustig

Ze začátku jsem moc nerozuměla, pak mě pak mě konverzace postav úplně pohltila. Malá, útlá kniha jejíž hloubku lze zaznamenat pod jednotlivými větami. Lidi, kteří prožili hrůzy vidí pravdu a nemusí o ní ohnivě mluvit. Stačí jen slovo, krátká věta. Výborná.

20.11.2019 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Hodně mě překvapila. Výborná, s úžasnými lidskými postřehy hlavně v kapitolách z roku 1952. Krásně jsou vykresleny současné rádoby problémy ku opravdovým problémům. Pro mě velké příjemné překvapení.

20.11.2019 5 z 5

Sevastopol Sevastopol Lev Nikolajevič Tolstoj

Pan Tolstoj je prostě pan Tolstoj. Doporučuji přečíst. Jeho postřehy, hluboké sondy do lidských duší, pravdy ... a ještě umět pojmenovat. Neuvěřitelné. Úžasné.

08.11.2019 5 z 5

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Syn dostal tuto knihu v rámci povinné četby. A že se to nedá. Trochu jsem se do ní dívala, četli jsme spolu, protože se to opravdu nedá. Jediné co je dobré, tak to je spád děje. V dětské literatuře je určitě mnohem a mnohem lepších knih, které dítěti něco dobrého dají, než je tato.

30.10.2019

Hana Hana Alena Mornštajnová

Výborná, byla mi doporučena a mohu jen doporučit dále.

30.10.2019 5 z 5

Sen o Tróji Sen o Tróji Heinrich Alexander Stoll

Výborně napsaná kniha, kde autor se snaží vnést co nejméně svých domněnek, aby neporušil fakta a obraz zaníceného a neuvěřitelně aktivního Heinricha Schliemanna. Úžasný životopis úžasného muže.

18.10.2019 5 z 5

Mongolsko na koních Mongolsko na koních Petr Jahoda

Velice čtivé, autor píše otevřeně, přímočaře. Moc pěkné. Dovětek o historii Mongolska byl skvělý nápad, poučné a zajímavé. Jedině co mě trochu rušilo, ale netýká se knihy jako takové, byl přístup ke koním.

16.05.2019 5 z 5

Cesta ven ze šíleného světa Cesta ven ze šíleného světa Jan Menděl

Velice lidsky řečeno, proč a jak člověk by měl na sobě pracovat. Dávkováno po kratších kapitolách. Dost praktických rad. Mnohé nakousnuto, dohledej si čtenáři sám, jestli opravdu chceš :). Výborná kniha.

03.04.2019 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Výborná. Vše bylo asi již řečeno. Za mě, jak bylo psáno v části "Ohlasy na knihu v médiích", nejvíce mě dostal fakt s jakým úmyslem obě děvčata pozvalo JZD Nový Šaldorf zpět do vlasti. Další věc je strach, který jim bránil promluvit 30 let, co musely prožívat, když nemohly promluvit, ani vlastnímu muži, člověku v té době asi nejbližšímu.... . Neuvěřitelné. České občanství až v roce 2004 atd..... . Knihu jsem dostala jako dárek od své dcery, která byla se školou na besedě s paní Sosnarovou. Díky za takový nápad. Kéž paní Věra je dlouho zdráva.

15.03.2019 5 z 5

Totem vlka Totem vlka Ťiang Žung

Výborná kniha, kdo si před ní přečte Peříčko v bouři, bude mít skvělou návaznost. Pro nás Evropany, jsou tyto knihy trochu jiná úroveň (vyšší) :(, co se týče potírání vědomostí našich předků a zaslepenosti ve vševědoucnosti moderní doby. Když se člověk trochu zamyslí nad tím, jak autor opěvuje svobodu, kterou jak říká Číňané neznají, jde mu mráz po zádech. Ten mráz chodí po zádech po většinu knihy. Marnost nad marnost lidské hlouposti a krátkozrakosti.

01.02.2019 5 z 5

Peříčko v bouři Peříčko v bouři Emily Wu

Neuvěřitelné!

03.01.2019 5 z 5

Cesta životem Cesta životem Pavel Říčan

Velice srozumitelně a poutavě napsané. Životní cesta je rozdělena po jednotlivých etapách většinou po 10 letech. Každé období je rozebráno z pohledu z se v nás děje na úrovní fyzické a i mentální. Budu se k ní vracet.

27.11.2018 5 z 5

Pašeráckou stezkou z Tibetu Pašeráckou stezkou z Tibetu Jana Kopecká

Pěkně čtivě napsané. Postřehy z Tibetu, nejsou vůbec radostné. Poprvé smekám před jejich odvahou, že se vůbec na takovou to cestu vydaly. A podruhé, že si s sebou nevzaly stan. :).

21.11.2018 5 z 5

160 160 Tereza Kucharská

Výborná, kdo koně nemá asi hůře chápe. Klobouk dolů, před hlubokými pravdami, které autorka nejspíše pochopila již ve svém věku.

05.11.2018 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Kdyby autor vynechal až nechutně líčenou erotiku, knize by to přidalo na ceně. Aspoň za mě. Ve vile jsem byla dříve než jsem knihu četla. Takže něco o historii jsem již věděla. Je škoda, že u takového příběhu se autor snížil ke "ke čtivějšímu" žánru.

05.11.2018 2 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Kniha může oslovit mnohé. Jak svou první částí tak i druhou. Záleží jen na člověku jak je naladěn. Výborná. Doporučuji. Jak lehce a trefně lze vyjádřit soukromý vztah s Bohem, který je tak důležitý. Ono, žít jen ze sebe je daleko složitější a těžší než žít z Boha a s Bohem :).

03.08.2018 5 z 5