„Doufáte a věříte. Vše vidíte v jasných barvách jako skutečnost. Nepochybujete o tom. Víte, že samotná cesta je cíl. Že už tohle všechno stálo za to. Nutnost překonat se. Znovu vstát, znovu začít, zatnout zuby, doufat a věřit dál. Hledat na všem pozitiva. Zavřít oči, zasnít se a pak roky, krůček po krůčku, za tímto snem trpělivě kráčet. Dokonalé vnitřní naplnění, když to dokážete a sen se stane skutečností. Ta nejcennější lekce pro život, která znovu posiluje touhu dokázat něco dalšího, většího, stát se ještě lepším člověkem." Kniha 160 je poutavým příběhem dvou bytostí, které dokázaly splynout v jedno tělo a jednu duši. Je vyprávěním, ve kterém se čtenář spolu s touto dvojicí může vydat na cestu plnou dobrodružství, náhod a emocí a být svědkem jejich růstu a postupné transformace. Na cestu za snem dokončit vytrvalostní závod na 160 kilometrů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308189/160-zmh-308189.jpg 4.811
Romány, Literatura česká, Příroda, zvířata
Vydáno:, Kucharská Tereza

AbigailBC

Tři hvězdy z pěti. Myslím, že autorka si zaslouží víc… ale přesto jí za tento počin víc dát nemůžu. Já ne, i když všichni ostatní zatím hodnotili jen plným počtem hvězdiček.

Abych začla pozitivně; obálka je nádherná. Snad i na tu jsem se z části chytla (ale víc na tu anotaci).

„Moc se mi líbil styl psaní.“ chtěla jsem dodat, ale vlastně to je ten rozporuplný faktor. Tereza působí jako inteligentní slečna, která si stojí za svým, míří za svým cílem a má ujasněné hodnoty. O tom z velké části kniha je. O jejích názorech… často morálních. O lásce ke koním… ale hlavně o životě závodníka na naší české půdě, skrz stezky i asfaltky, a v blízkém zahraničním okolí. Často píše o tom, jak je jiná než ostatní soutěžící – jak se nebojí jít proti proudu a vybočit z řady. Všechno to zní hrozně hezky…
Ale co se týče samotné formy, první hvězdu ubírám za to kapitolové střídání „přítomného a minulého“ času, které takto dokážu rozlišit jedině těmi daty v nadpisu. Ve skutečnosti se skákalo ze vzpomínky na druhou vzpomínku, a to často uprostřed vyprávění. Složité a chaotické. Často jsem byla dezorientovaná a musela se vracet, abych se podívala, na co se navazuje. Nakonec jsem se naučila „číst svým stylem“ : přečetla jsem několik kapitol z minulosti, pak jsem se vrátila k těm vynechaným kapitolám současnosti. Jedině takto jsem vesměs chápala, o čem je v danou chvíli vlastně řeč.
Tomu totiž zabraňovala ještě jedna věc, za kterou ubírám druhou hvězdu; vynechávání podnětu ve větách. Často v celých odstavcích. Kapitolách. „Byla výborná. Naučila mě tohle. A on pak šel a dokončil to.“ Kdo? Co? O kom byla řeč, když je několik věcí v jedné větě vyjádřených neurčitě? Tam jsem se ztrácela, moc.

Fantomas1 napsal: „Autorka umí psát, ale musí se umět pochopit a kdo má, tak porozumí.“
Já neměla. Porozumět.
Vy třeba máte.

Lucacek

Přečetla jsem ji jedním dechem. Úžasné vyprávění o partnerství koně a člověka.

katerina2433
01.11.2017

Moc děkuji za možnost si knihu přečíst a všem jí velmi doporučuji. Kniha se prostě nedá popsat slovy, musí se prožít :))

Milovnicekoní
06.05.2017

Úžasná kniha, nevím co jiného dodat. Asi jen to, že je to jedna z mých nejoblíbenějších knih. Zkrátka ji můžu jen doporučit.

Janinka.V
30.04.2017

Skvělá kniha, nemohla jsem ji skoro ani odložit. Líbilo se mi, že nebyla cíleně jen o koních, ale každý si tam najde to svoje.

Kantmiss
11.01.2017

úžasná kniha, která zaujme nejen lidi od koní, každý kdo bude chtít si z knihy něco odnese. Líbí se mi autorčin přístup k životu a to jak je kniha napsána. Knihu moc doporučuji a ráda se k ní neustále vracím :)

Fantomas1
09.01.2017

Čtivá a zajímavá kniha, nádherné dílo, doporučuji všem, kdo rádi čtou... Autorka umí psát, ale musí se umět pochopit a kdo má, tak porozumí. Není to román, je to KNIHA se vším všudy. Zatím jsem se s ničím podobným nesetkal, nutno přečíst, nebudete se moci odtrhnout od děje a pocitů, které ve vás dílo zanechá - super čtení na zimní večery.

koně maraton (sport) příroda běhání, běh

Autor knihy

Tereza Kucharská