Konejšivé signály a řeč těla u koní

Konejšivé signály a řeč těla u koní https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401475/bmid_konejsive-signaly-a-rec-tela-u-koni-qD2-401475.png 2 6 4

Koně jsou mlčenliví tvorové, svým hlasem toho moc nenamluví. Co však mají na srdci, to mají v obličeji, pohybech a chování. Zkušená trenérka psů a koní Rachaël Draaisma se rozhodla provést rozsáhlý výzkum tělesných signálů koní. Shromáždila mnoho různých videozáznamů, které dlouhé hodiny analyzovala, až sestavila „slovníček koňské znakové řeči“.... celý text

Příroda, zvířata
Vydáno: , Arcaro

Language sings and calming signals of horses: recognition and application , 2017

julie45532
29.04.2021 odpad!

Myslela jsem si že kniha bude psaná odborněji, že autorka signál rozebere a napíše hlavně důvod proč ho kůň dělá a jak si v situaci pomoct. Bohužel se zde člověk dozví např. Kůň žvýká protože... buď může být nervózní a nebo teda možná žere.
Takže za mne naprosto ztracený čas čtením... Možná pro úplného laika by se hodila.

michaela3542
22.03.2020 1 z 5

Bohužel kniha mě nezaujala a ani nebavila. Nenaučila jsem se nic nového. Ohlasy, které měla mezi známými nechápu. Možná pro pozitivkáře má nějaký hlubší význam. Moje bude putovat dál. Jednou přečíst mi to stačilo.

gab72
22.01.2020 5 z 5

Za mě výborné. Skvěle rozdělená řeč těla do skupin dle zvyšujícího se napětí. Mnohé člověk ví, ale ještě o pár dalších postřehů se pohled na koně prohloubí a je možno více koně pochopit a dle toho s koněm mluvit, jinak zareagovat než je člověk zvyklý. U situací, které člověk dříve řešil hrubším přístupem, nyní lze vyřešit s větší mírou pochopení aniž by koni povolil nežádoucí chování. Ne se vším zatím souhlasím, hlavně v druhé polovině knihy, ale časem třeba se sama přesvědčím, že autorka měla pravdu. Za mě velmi obohacující a doporučuji.

Zoeinka
22.12.2019 odpad!

Přišlo mi to stupidní a nejsem si jistá, že kdyby byly obrázky barevné, cokoli by to změnilo. Jestli to má být příručka (nebo Kůň-navod k obsluze) pro Američany nebo absolutní neznabohy, s cílem vysvětlit že kůň mrka, ohýbá krk a zívá? No jinak nevím...

Autorovy knížky

2018  43%Konejšivé signály a řeč těla u koní

Kniha Konejšivé signály a řeč těla u koní je v