Pašeráckou stezkou z Tibetu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pokud jste pod Everestem a nahlédnete směrem do údolí Tibetu. Tak vězte, že někde tam je ukrytá zakázaná, ale stále používaná pašerácká stezka. Spojující Tibet s Nepálem. Stezka vede na čínské straně národním parkem a přes sedlo Nangpa La nedaleko Everestu. Informace o tomto přechodu nejsou, mapy taky ne. Ale situace není tak zoufalá. Cestu totiž podrobně popsala ve svém cestopisném vyprávění Jana Kopecká, autorka knihy Pašeráckou stezkou z Tibetu. Kniha je doplněná barevnými fotografiemi a hlavně návodem, jak lze toto, až neskutečné dobrodružství prožít. A to i navzdory zákazům a všudypřítomné čínské policii. Cizinci se totiž bez průvodců nesmí po Tibetu pohybovat. Ovšem stačí koupit v Lhase lístek na autobus, ráno, ještě za tmy (to kvůli policii), opustit hotýlek, vetřít se mezi domorodce, vystoupit v Shigatse, přespat a zase brzy ráno (to kvůli vojákům), kryti svítáním, vyrazit na cestu. Pokud se to zdá příliš složité, nezbývá, než otevřít cestopis Jany Kopecké a zažít všechna dobrodružství a trable při sklence červeného vína......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100462/paserackou-stezkou-z-tibetu-100462.jpg 3.811
Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Millennium Publishing
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Pašeráckou stezkou z Tibetu

Přidat komentář
madem
17. února

Více než knížka mě oslovila odvaha autorky vydat se pěšky zakázanou cestou. Kdysi jsem viděla dokument o tibetských dětech, utíkajících se své země pryč, ale o tom, že tuto cestu dobrovolně absolvovaly dvě Češky, jsem netušila.

gab72
21.11.2018

Pěkně čtivě napsané. Postřehy z Tibetu, nejsou vůbec radostné. Poprvé smekám před jejich odvahou, že se vůbec na takovou to cestu vydaly. A podruhé, že si s sebou nevzaly stan. :).


Smyl
18.06.2012

Vyprávění z cesty, kterou by se nejspíš neodvážila absolvovat skupina ozbrojených mužů. O to více je působivé, že se na něj vydaly dvě bezbranné ženy. Knihu jsem zhltl jako dezert po obědě během svaťáku :-)

Doporučujeme

Italské prázdniny
Italské prázdniny
Ve znamení Kon-Tiki
Ve znamení Kon-Tiki
Shledání v Barsaloi
Shledání v Barsaloi
Bílá Masajka
Bílá Masajka

Autor a jeho další knihy

Jana Kopecká
česká, 1960

Kniha Pašeráckou stezkou z Tibetu je v

Přečtených15x
Čtenářské výzvě4x
Knihotéce2x
Chystám se číst2x