FuriosoR FuriosoR komentáře u knih

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Krátký, ponurý, ale zatraceně výborný komiks se silnou myšlenkou, který ve mě po přečtení stále rezonuje... Kresba tomu dodala tu správnou temnou atmosféru. Textu je tu méně, za to je ale umístěn na správných místech.

10.05.2018 5 z 5

Ikarus Ikarus Francis Manapul

I když v tomto díle šlo více o příběh, který se tváří retrospektivně, chyběla mi tu nějaká pořádná záporná postava.

10.05.2018 4 z 5

Batman / Želvy nindža: Adventures Batman / Želvy nindža: Adventures Matthew K. Manning

Oproti Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles Volume 1 (2016) jsem zklamán... Kresbu i příběh ocení spíše mladší publikum, na mě to prostě nefungovalo, možná jsem už i náročný, kdo ví.. ?
Krom nějaké té romance Donatella s Batgirl a pár scén s Poison Ivy a nějakou velkou kobylkou/pakobylkou už ani pořádně nevím, o co tam šlo. Tohle pro mě prostě není Batman !

01.05.2018 2 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Pro mě to byla neskutečná jízda!
Postavám jsem to věřil, světu jsem to věřil, záporákům, těm jsem to taky věřil ! (část s vniknutím do bytu a následnou terminací určitého hráče, nebo Sorrentova hra s verbováním Wadea, to ve mě zanechalo silné pocity napětí... !)
Emoce byly, a co tak poslouchám, film ani možná raději vidět nepotřebuji, zážitek z knihy je dostačující ! :)

Cesta podivných Cesta podivných Jason Aaron

Místy psychedelické barvy a výlety + rychlý origin Dr. Strange + samotná postava Dr. Strange = pro mě v celku pohodový komiks na odreagování :)

30.04.2018 5 z 5

Star Wars omnibus: Zjevná hrozba Star Wars omnibus: Zjevná hrozba William Haden Blackman

Už mi chybí jen jeden SW Omnibus a sbírka bude kompletní, pro mě je to prostě "must have"! Každopádně ze všech SW Omnibusů, co jsem zatím stihl přečíst, mi tento přišel jako nejslabší, nicméně jsem si náramně užil příběhy hlavně s Jango Fettem, který se mi zde ukázal i z trochu jiné stránky, než ve filmové epizodě II. Příběhy tu jsou prostě různorodé - některé lepší, některé slabší - ale i tak, SW fans si přijdou na své, toho se nebojím :)

30.04.2018 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Nejsem cílovka, ale zaujalo mě, co na tom všechny holky posledního půlroku mají, a že se o tom tak mluví, tak jsem to hecnul, a pro chlapy to určitě není, opakuji, PRO CHLAPY TO URČITĚ NENÍ! :D
Každopádně... i tak mi pár stran přišlo zajímavých (možná 5/208!), i když nějaké strany bych jako poezii snad ani raději neoznačoval... Přiznávám ale, že autorka dokázala zahrát místy na citlivou strunu a šla do vážnějších témat, v jejichž řádcích se nejspíš najde hodně z vás - v tom je v podstatě tajemství celého úspěchu této knihy.
Obálka je decentní, ale když už, tak to hecněte v angličtině. Jak jsem psal na začátku, nejsem cílovka, takže si z mého komentáře a hodnocení nic nedělejte, jde pouze o můj subjektivní názor a pocit z knihy, ze které jsem možná i já nakonec čekal trochu víc, po všem tom boomu... :)

30.04.2018 2 z 5

Batman: Epilog Batman: Epilog Scott Snyder

Mírné zklamání v mém případě bude na místě, možná jsem si představoval epičtější zakončení této série. Kromě části s deníkem jsem měl hodně rozporuplné pocity a čekal jsem prostě něco víc...

30.04.2018 3 z 5

Vzestup Baziliška Vzestup Baziliška Dan Abnett

Poněkud slabé pokračování předchozího dílu...

30.04.2018 3 z 5

Apokalyptická suita Apokalyptická suita Gerard Way

Bylo to takové jiné, příjemné...a přiznám se, díky atmosféře komiksu jsem se neubránil a pustil jsem si po letech diskografii My Chemical Romance, Black Parade počínaje :)

47 róninů 47 róninů Stan Sakai

Japonská kultura, samurajská čest, loajalita až do posledního dechu. Pěkné zpracování. Zasloužených 5 hvězd.

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Krátká inspirativní kniha, která nutí k zamyšlení, protože největší překážky v životě jsou hlavně v naší hlavě. Na mé zpáteční cestě z Kypru letadlem se to četlo samo.

Faja Faja Petra Stehlíková

Jsem naprosto spokojen! Vypravěčský styl Petry Stehlíkové mi sedí, oba díly neuvěřitelně předčily má očekávání. Postavy jsou velmi sympatické, je vidět jejich vývoj, ke konci jsem měl dokonce o některé strach, samotný konec byl TOP !
Nezbývá (ach jo), než si počkat na další díl, kde bychom se mohli dočkat (možná?) i o něco starší Ilan...
Já se už teď těším, věřím, že nás paní Stehlíková rozhodně nezklamete! :)

Plutona Plutona Jeff Lemire

Přiznám se, nějak mi to nesedlo. Vadily mi snad všechny postavy a jejich vzájemné interakce, kresba mě také nijak neoslnila. Trochu to zachránil konec, ale jinak pro mě průměr.

04.04.2018 3 z 5

Divočina Divočina Mikuláš Podprocký

Zaujalo, líbilo. Dva odlišné světy lidí a zvířat, nenažraný Apex predátor, a hlavně kresba, která je povedená a sedí mi k příběhu. Druhý díl mě určitě nemine.

19.03.2018 5 z 5

Batman: Květy zla Batman: Květy zla Scott Snyder

Návrat Batmana se dal očekávat, takže se překvapení nekonalo. Místy jsem měl i pocit, že jsem snad ve světě Power Rangers... Bloom jako záporák dobrý, tajemný, trochu psycho.. Gordon se jako Batman snaží, ale na Bruce nikdo nemá, oni mu ten klid a šťastný život prostě nikdy nedopřejou..
Sečteno,podtrženo, nebylo to špatné, ale jsou i lepší Batmanovky ;)

14.03.2018 4 z 5

Odhalení Odhalení Jeremy Barlow

Přišlo mi to nějaké moc uspěchané a upřímně, bylo mi úplně jedno, co se stane s hlavní postavou a jak to celé vlastně skončí, takové mám z toho pocity... 3* aspoň za kresbu.

14.03.2018 3 z 5

Batman / Želvy nindža Batman / Želvy nindža James Tynion IV

Spojení Batmana a Želv fungovalo víc, než jsem původně čekal, dobře jsem se u toho bavil. Kresba parádní, té nemám co vytknout. Pobavily i Želví "Vánoce", když se želváci dostali k Batmanovi do jeskyně a viděli jeho udělátka a trofeje, tak by asi reagoval každý z nás :).
Trochu mě akorát zarazily zmutované adaptace batmanových záporáků, od toho možná mohli tvůrci upustit. Každopádně bude pokračování, tak se možná i toho Kranga dočkáme.

14.03.2018 5 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 3 a 4 Ekhö: Zrcadlový svět 3 a 4 Christophe Arleston

Ta kresba a barvy jsou prostě špica, je vidět, že to kreslí chlap ! :D
Znovu nechybí humor, nějaká ta erotika, detailní lokace... interakce mezi postavami pořád baví... Část s Hollywoodem mi přišla zajímavější než v Barceloně, ale to nevadí, komiks má pořád co nabídnout.
Snad se dočkáme co nejdřív i dalších dílů, protože tenhle komiks opravdu stojí za to :)

28.02.2018 5 z 5

Výpadek Výpadek Jimmy Palmiotti (p)

Bylo to krapet lepší než první díl série, avšak některé části mě lehce iritovaly a místy mě i nudily...
Plusové body dávám obálkám, části s oblbováním paměti PG a některým scénám s Jokerem (Jokery ;) ).

26.02.2018 3 z 5