Star Wars omnibus: Zjevná hrozba

Star Wars omnibus: Zjevná hrozba https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227346/bmid_star-wars-zjevna-hrozba-wcy-227346.jpg 4 28 11

Rok 1999 nebyl významný pouze jako symbol konce 90. let. Minimálně všichni fanoušci vesmírného eposu George Lucase na něj budou vždy vzpomínat jako na rok, kdy se poprvé v kinech promítala Epizoda I – Skrytá hrozba a kdy se započala zcela nová éra jejich oblíbené ságy. V Dark Horse zcela správně pochopili potenciál, který další filmová Star Wars trilogie skrývala. Autoři společnými silami vytvořili Star Wars komiksový svět, který se od toho filmového liší rozvíjením a odhalováním osudů řady dalších postav z předaleké galaxie. A tento Omnibus je toho přímým důkazem. Příběh Vesmírná havárie poskytuje možnost nakouknout do doposud nezmapovaného kousku galaxie a vychutnat si téměř pohádkový příběh. Naopak daleko temnější a vážnější stranu představují v tomto Omnibusu klíčové příběhy o výcviku Anakina Skywalkera, i o nájemných lovcích, které sice čtenáři ukazují spíše lokální konflikty, ale zároveň tvoří pomyslný dějový most mezi Epizodou I – Skrytá hrozba a Epizodou II – Klony útočí. Značná část Omnibusu je věnována i speciálním, doposud souborně nevydaným příběhům.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Komiksy , Sci-fi

Vydáno: , BB art
Originální název:

Star Wars Omnibus: Menace Revealed , 2014


více info...

Komentáře (11)

Komentáře 11 Recenze 6

Terva
Terva
15.06.2023 5 z 5

Hloupí Jedi!
Chystal jsem se tě zabít rychle,
ale vážně jsi mě naštval . . .
pocítíš můj hněv!
(Vesmírná havárie)

Pangalaktická válka se blíží a Jediové jsou zaneprázdněni tisíci různých hrozeb na tisíci různých místech. Že za vším stojí sithové, je zřejmé, avšak kdo, odkud a jak tahá za nitky, zůstává nadále skryto. Než vstoupíme do světa Zjevné hrozby je potřeba si uvědomit, že těch lokací, soubojů a střetů je opravdu hodně. Tato sbírka má dohromady třináct samostatných příběhů a nebude lehké ZJEVNOU hrozbu najít. Na oko to vypadá, že hrozba je vlastně všude.

Citát: Ať vás síla provází!

Jedna z těch delších povídek se jmenuje Hon na Aurru Sign. Mám tuhle nájemnou lovkyní rád. Líbí se mi její styl. Není vražedkyně v tom slova smyslu, je to nájemný zabiják. Ano, loví nejvíce Jedie, protože jsou osoby, co jí za to platí. Ale také loví i další bytosti, bez ohledu na rasu a vyznání. Prostě všestranná, celkem punk-styl, říznutý streamem a určitě má i čest, i když jí spíš pohání celková zloba. Příběh o lovu na ní, je bezesporu nejlepší povídkou ve svazku tomto. Že je to dobrý příběh o tom svědčí i fakt, že jsem z něj vybral nejvíce citátů. Ty už má Tim Truman ve svém profilu.

Citát: Nájemná vražedkyně možná, ale ne svévolný vrah. Přesto je to zabiják. (Hon na Aurru Sign)

V příbězích se postupně setkáváme se známými tvářemi jako je třeba Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Yoda nebo například s dalším nájemným lovcem Jango Fettem. Je prý nejlepší v Galaxii, ale, upřímně, je to kec, nejlepší lovec je Auura Sing. Zajímavostí je, že povídka s Jango Fettem je velmi zvláštně a nádherně nakreslená. A jen tak okrajově, Boba Fett je Jangův syn. Ale v tomto příběhu je ještě malej a hraje si s hračkami, které zatím nezabíjejí ostatní. I druhé povídka, kde vystupuje Aurra Sing je perfektní. Jmenuje se Nájemní lovci: Aura Sign. A je to také příběh hoden pěti hvězd.

Citát: Zadržet někoho živého je mnohem těžší. Mnohem komplikovanější. Bude to drahé. (Nájemní lovci: Aurra Sing)

Trošku mě zklamal konec této sbírky. Poslední čtyři povídky byly velmi krátké a nic podstatného se v nich nestalo. Jen bojové ukázky Jediů, světelných mečů a bitevních lodí. Ale když to vezmu kolem a kolem, je tohle velmi slušný svazek povídek. Většina je jich krásně kreslených, tak že si můžete užít lahodu pro vaše oči a přitom si třeba zahrát na lovce odměn nebo nějakého toho Jedie. Síla je ve vašich rukou!

Citát: Temné časy blíží se. Sjednocení a připravení Jediové musí být, aby zastavili je, než příliš pozdě bude. (Samá překvapení)

Komentáře ke všem povídkám, hodnocení vi obsahy najdete v sekci Části díla u této knihy a nebo zde:

https://www.databazeknih.cz/komentare-povidky/terva-87261

wullcann38
wullcann38
16.07.2021 5 z 5

O něco slabší než vyslanci a zabijáci, ale furt dobrý.
Nejlepší:
Jango Fett
Jango Fett je nejlepší a zároveň nejlíp nakreslený příběh, a taky hodně propojený se Zam Wessel.
89,5%
Nejhorší:
Jediovský úkol
Úkol je přesný opak Fetta- kresba hrozná (to byl opravdu Obi s Anakinem?),příběh taky nic moc.
53%
Celkově kniha:89,5%


Norri
Norri
21.04.2021 4 z 5

Poslední u nás vydaný Star Wars omnibus od Dark Horse se povedl. Tak jako jiné omnibusy i Zjevná hrozba obsahuje celou škálu příběhů rozličných délek i kvalit, ale ve výsledku po dočtení všech těch povídek přetrvává dobrý pocit. Stejně jako v předchozích omnibusech je většina příběhů bohůmžel snadno zapomenutelná, ale při čtení dokáží pobavit.

Vesmírná havárie je krátký “pohádkový” příběh s mangovou kresbou. Ohnivé srdce je super krátké, ale zajímavé a tak nějak meditativní. Hon na Aurru Sing má pěknou kresbu a už název výstižně shrnuje obsah. Jediovský úkol má místy nezvyklou až divnou kresbu postav, ale dá se na ni zvyknout. Příběh je docela dobrý.

Hrozně moc mě potěšil Jango Fett. Má fajn příběh a hlavně skvělou výtvarnou stránku. Je to kombinace kresby a malby štětcem. Nejsem si jistý, jaká technika byla použitá, ale vypadá to dobře. Škoda, že tohle nemohlo být mnohem delší. Na Jango Fetta navazuje příběh s názvem Zam Wesell, což je jméno nájemné lovkyně z Epizody II. Už to sice není malované a kresba je mainstreamová, ale pořád to má dobrý příběh. Tohle se povedlo.

Nájemní lovci: Aurra Sing je dalším skvěle kresleným příběhem. Scénář není nic extra, odehrává se na světech proslavených v původní trilogii a konec je opravdu nečekaný. Otrávený měsíc je ošklivě nakreslený kraťas. Celkově jsem z něj měl pocit jako z komiksu na krabičce zubní pasty Tuti Fruti. Starfighter: Zkřížené hnáty je pěkně nakreslená povídka o bitvě dvou pirátů na vodním světě. Je to docela zábavné, není těžké se s jedním z nich ztotožnit a tak to docela rychle uteče.

Knihu uzavírají krátké komiksy, které byly zřejmě jako příloha k Star Wars hračkám. To tak nějak vysvětluje i poměrně hloupé obdélníky vypravěče. O scénáři se u nich snad ani nedá mluvit. Pěknou kresbou a dobrým rozfázováním ukazují bitvu nebo souboj těch kterých postav nebo strojů. Samá překvapení je vesmírná přestřelka mezi Obi-Wanem a Jango Fettem. Nejvzácnější zbraň je převyprávění souboje Hraběte Dooku s Jediema z Epizody II. Opakování, matka moudrosti je souboj Obi-Wana a Anakina s nějakými roboty a Válečné stroje zase ukazují transportéry armády klonů.

Palorizek85
Palorizek85
21.12.2019 5 z 5

Výborné komiksové dílo, které obsahuje některé hůře dostupné příběhy.

venomslav
venomslav
18.08.2019 4 z 5

Další povedený omnibus.

FuriosoR
FuriosoR
30.04.2018 4 z 5

Už mi chybí jen jeden SW Omnibus a sbírka bude kompletní, pro mě je to prostě "must have"! Každopádně ze všech SW Omnibusů, co jsem zatím stihl přečíst, mi tento přišel jako nejslabší, nicméně jsem si náramně užil příběhy hlavně s Jango Fettem, který se mi zde ukázal i z trochu jiné stránky, než ve filmové epizodě II. Příběhy tu jsou prostě různorodé - některé lepší, některé slabší - ale i tak, SW fans si přijdou na své, toho se nebojím :)

LordSnape
LordSnape
29.10.2017 4 z 5

Tenhle omnibus je taková všehochuť a nabízí porci různorodých příběhů. Nevýhodou pro čtenáře může být, že některé volně navazují na Vyslance a zabijáky. Každopádně tahounem jsou určitě opět Jango Fett a Aurra Sing. Kratičké příběhy na konci od Halla s postavami známých z 1. a 2. epizody jsou už jen takovou perličkou. Jako fanoušek SW univerza jsem spokojen. Pro jiné to ale bude jen ztráta času.

Pazďa
Pazďa
01.08.2016 3 z 5

Omnibus ze světa Star Wars pod titulem Zjevná Hrozba je velmi těžko hodnotitelný kousek. Jedná se o sbírku různorodých komiksů které se točí v letech I a II filmové epizody které většinou postrádají návaznost nebo stejné autory. Najdeme zde příběhy na 5 stran i na 50 stran. Na obálce vidíme Aurru Sing která se nám ukazuje v pár příbězích a na roli téhle záporačky do menších příběhů se dost hodí a příběhy s ní jsem si užil. Jak už jsem řekl, autoři stejní nezůstávají a proto zde najdeme hodně různých kreseb a užil jsem si jak ty mainstreamověji nakreslené kousky tak ty s trošku neobvyklou kresbou. Celkově se Omnibus Zjevná Hrozba dost špatně hodnotí jako celek protože příběhy tu najdete jak lepší tak horší, rozhodně ovšem koupí neprohloupíte.

martinstefko
martinstefko
31.03.2016 4 z 5

Star Wars Omnibus: Zjevná hrozba krásně zapadá mezi všechny ty Star Wars omnibusy, protože i v tomhle případě se jedná o kvalitní mainstreamové čtení, přesně to, po čem chcete sáhnout, když nechcete nic náročného, ale chcete se bavit a chcete se nechat unášet do předaleké galaxie. Nemyslím si, že je nutné milovat Star Wars vesmír, abyste si knihu užili, funguje celkem obstojně i samostatně, ale samozřejmě, pokud máte k postavám vztah, bude se vám to číst lépe. A pokud k nim vztah nemáte, možná si ho uděláte. Jediové zde nemají hlavní slovo, ale takové postavy jako Aurra Sung, Jango Fett nebo Zam Wesell rozhodně za pozornost stojí. Jestli mají nějaké omnibusy skutečně kvalitu, jsou to právě ty ze světa Star Wars.

3DD!3
3DD!3
16.04.2015 3 z 5

Výplňovky střídají zajímavější kousky. Ve většině případů jde o navázání na příběhy z minulého omnibusu. Nejlepší části se věnují Jango Fettovi a nejslabší pak příběhům paralelním Epizodě 2, které byly očividně vytvořeny k propagaci jakýchsi pajduláků. Kresba je poměrně standardní a jen v jednom případě je opravdu působivá (ano příběh o Jangovi), je škoda že se podobného stylu nedrželi delší dobu.

RaptoR
RaptoR
18.11.2014 4 z 5

Dobré čtení, rozšiřující universum SW. Zvláště Aurra Sigg je parádní :)