Frizer Frizer komentáře u knih

Fulgrim Fulgrim Graham McNeill

Turbulentní cesta k šílenství. Úžasné čtení pro fanoušky WH40. Část v Opeře, kterou jsem četl asi 3x, je naprosto skvělá. Fulgrim je okázalá a zároveň skvělá postava a všichni, "kdo si pamatují " dostanou svůj díl šílenství

18.12.2022 4 z 5

Tokijský ghúl 5 Tokijský ghúl 5 Sui Išida (p)

Takže po pěti dílech Tokyo Ghoul mohu říci, že jsem uchvácen. Trochu odlehčeného body hororu okořeněného městským Tokiem. Postavy nejsou nezajímavé, vizuál je poměrně detailní a děj se zatím střídá sem a tam....uvidíme co přinese pokračování příběhu...

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Tato kniha je jak další stránka z knihy receptů, jak psátobecnou městskou fantasy. Další sarkastický, nešikovný hrdina, údajně se spoustou moudrosti, ale nechová se tak. Přidejte nějakou mytologii, upíry, vlkodlaky a další. Další generická Mercy Thompson nebo Harry Dresden. Stejná kategorie, stejné zápletky, docela plytké, pár zábavných momentů....relativně krátké...jsem si jistý, že to má své fanoušky, ale já mezi ně nepatřím. 5/10

18.12.2022 2 z 5

Půlnoční vlny Půlnoční vlny Steven Erikson (p)

Po druhém přečtení musím říct, že je to opravdu dobře napsané. Příběh je o dvou odlišných kulturách, které proti sobě stojí, s hloubkou názorů a charakterů. Zatím mým oblíbeným Malazem by byly Vzpomínky Ledu Na obou stranách konfliktu jsou fajn postavy, přičemž Tehol a Bugg zaujímají nejvyšší postavení. Kniha neobsahuje tolik bitev, asi nějaké hluboké myšlenky se objeví, ale střet kultur jako hlavní nosné téma mi stačí

18.12.2022 5 z 5

Spirála Spirála Džundži Itó

Ta kniha byla kurva divná. Art byl docela v pořádku a některé epizody také. Ty dřívější byly pro mě mnohem lepší než ty pozdější. Celý koncept byl čím dál tím šílenější. Myslím, že body horor nebude můj šálek čaje. Také zde není tak silný příběh nebo motivace postav. Je to prostě strašidelný, body hororový příběh, pravděpodobně slavný, protože byl jeden z prvních?! Netuším, proč je kniha tak ceněná, jak je. Gyo se mi také moc nelíbil, takže myslím, že jsem s Junji Ito nadobro skončil.

Syn černého meče Syn černého meče Larry Correia

Prvních pár kapitol bylo trochu zvláštních a nudných, ale po několika dějových zvratech nabral příběh dobré tempo a stal se dostatečně zajímavým. Solidní, dobrá, fantasy zábava, i když to není nic extra nového.

Legendy v exilu Legendy v exilu Bill Willingham

Začátek jedné ze zásadních, moderních komiksových sérií. Celé Fables jsou naprosto epické ale zde to ještě nepoznáme. Jde o prvních pár čísel kde se tvůrci ještě hledali a příběh je spíš "detektivní příběh s pohádkovými bytostmi". Nicméně jsou zde již náznaky věcí budoucích a neskutečného potenciálu celé sérii. Vzít postavy z Mýtů a pohádek z celého světa a zakomponovat je do moderní doby je geniální a přitom naprosto jednoduchý nápad. Pro to aby si člověk pořádně užil, je dobré mýti přehled nejen o pohádkách Bratří Grimmů ale Východních a Amerických.

29.06.2023 4 z 5

Čas žít, čas zabíjet Čas žít, čas zabíjet Miroslav Žamboch

Není to můj šálek kávy. Knížku jsem odložil po polovině, v podstatě jsem nenašel nic co bych nečetl jinde a v lepším podání....tyhle povídkové "Rambo Fantasy" knížky měly dávno skončit v propadlišti dějin.

11.04.2023 3 z 5

Démonova kletba Démonova kletba Dan Abnett

Začátek Malusova příběhu není skvělý, ani úplně hrozný. Zrada za zradou schovaná za další zradou. Malus je hrozný parchant a neobyčejný zlý. Možná až moc na můj vkus. Kniha nemá ani jednu sympatickou postavu, ale má své kouzlo....z Warhammer světa mám rád svět jako takový a celkovou atmosféru, tady sledujeme hlavně temné elfy a jaké jsou to všichni nechutné svině....ani záblesk dobra jako v Gotrekovi nebo jiných WH knihách.

19.12.2022 3 z 5

Zabíječ bestií Zabíječ bestií William King

Kniha byla docela ok, jedna dlouhá bitva proti všem nástrahám a nepřátelům.

Nicméně, víte, že hrdinové zvítězí, takže tolik očekávané napětí se nekoná.

Připadalo mi to trochu jako tříhodinová stolní kampaň s několika armádami nebo nějaká velká bitva v Total War Warhammer.

Zábavné, rychlé čtení, ale nic víc.

Thanquol skvělý jako vždy.

19.12.2022 4 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Jeph Loeb

Batman je jedním z mých hrdinů už od doby, kdy jsem jako malý kluk sledoval filmy Tima Burtona.

Myslel jsem, že jsem většinu důležitých příběhů Batmana už přečetl, ale musím s radostí říct, že Dlouhý Halloween jsem dlouho vynechával.

Celý příběh se skvělou vizuální stránkou bude hrdě čnět v mé knihovně jako jeden z komiksových klenotů spolu se Sandmanem, Watchmany, Mausem a Conanem Barbarem od Roye Thomase.

Pokud jste nečetli tyto příběhy....Temné vítězství, dlouhý Halloween, dlužíte to sami sobě.

A vizuální stránka knihy je jedna z nejlepších v rámci media.

19.12.2022 5 z 5

Stvořitel duchů Stvořitel duchů Dan Abnett

Sice povídky moc nemusím, ale většina z nich v této knize splnila účel. Celá kniha slouží hlavně k představení jednotlivých Tanithanů a v tomto rozhodně nezklamala. Speciálně povídka s Larkinem ve zvonici a Braggem jsou skvělé a ani ostatní nezaostávají. V sérii zatím asi má nejoblíbenější....paráda.

19.12.2022 5 z 5

Z krve zrozená Z krve zrozená Nathan Long

Geniální atmosférická WH fantasy. Rozhodně jeden z nejlepších upírských příběhů které jsem četl. Rozervaná Ulrika potácející se mezi světem upírů a lidí je skvělá postava, upíří společnost skvěle popsaná a když už člověk zahlédne světýlko naděje v příběhu, je následně udusáno do země za šustotu hedvábných šatů lady Gabrielly. Konec ve vás zanechá naprosto hořkou pachuť, přesně tak, jak to mám rád.

Prokletá věž Prokletá věž Michaela Merglová

Zábavná oddechovka. Nejzajímavější byli antagonisti a způsob jakým skonali. Rozhodně se nejedná o drsné čtení, možná pro mladší čtenáře. To že zakokrhá jedna rodinka, není nic neobvyklého, tak to chodí v každé druhé fantasy knize. Hlavní postavy jsou standartní vyděděnci na okraji společnosti kteří se snaží urvat kus světa pro sebe. Být kniha dvakrát dlouhá a svět pořádně rozepsaný, dal bych více hvězd....

Rudý úsvit Rudý úsvit Pierce Brown

Hunger games pro dospělejší čtenáře....i když jde serie kvalitou později dolu, první díl je výborný. Autor má originální přístup ke psaní a tvorbě vět, což je osvěžující. Jinak jde o kastovní, antiutopické sci-fi s několika dobře vykreslenými postavami....nevím proč v CZ nevyšli další díly.

18.12.2022 4 z 5

Pes a motorová pila Pes a motorová pila Tacuki Fudžimoto (p)

Vcelku blbůstka, ale příjemná. Na kosení démonů motorovkou bude vždy něco přitažlivého a hlavní hrdina je naprostý lůzr, pro které mám slabost. Jako odreagování, proč ne.

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

(SPOILER) Standartní urban Fantasy, pro změnu s hlavní hrdinkou. Automechanička co se umí převtělit do kojota a je rozháraná mezi světem lidí a světem nadpřirozena. Vlkodlaci, upíři, standartní mix. Jednoduchý, po povrchu klouzající děj mixnutý romantikou....ach jo...ale čtenářky si to jistě najde.

Darth Bane: Cesta zkázy Darth Bane: Cesta zkázy Drew Karpyshyn

Dobrý úvod do temné strany síly a vzestupu Sithů. Bane je fajn postava, ale příběh má trochu menší rozsah a hloubku, než bych doufal. 3,5 někdy budu pokračovat dalším dílem.

Zabíječ draků Zabíječ draků William King

Pěkné dobrodružství, příběh o úkolu jak zabít draka. Jsou tam svěží a zábavní hrdinové a kniha má pěkné tempo. Také Thanquel je stále jedním z nejlepších antagonistů vůbec.

Zatím po Skavenslayer moje oblíbená kniha Gotreka a Felixe

Šedá sestra Šedá sestra Mark Lawrence

Začátek a konec knihy jsou v pořádku. Svět je zajímavý, i když není úplně popsán. V polovině knihy jsem se trápil, moc se toho nedělo, nebo se to opakovalo, bylo tam hodně dívek, ale o žádnou jsem se nestaral, nebo jsem si ani nepamatoval, proč je jedna výjimečná v tom a jiná v jiném. Přišlo mi to ale jako YA fantasy pro dívky...a stejně tak grim dark fantasy....na můj vkus trochu zvláštní kombinace. Celá kniha mi připadala jako úvod do věcí příštích, takže v sérii budu určitě pokračovat. Ale dovedu si snadno představit, že knihu mnoho lidí odloží...