Zabíječ draků

Zabíječ draků je další kapitolou ságy Gotreka a Felixe o jejich hledání smrti. Po událostech popsaných v Zabíječi démonů je neohrožená dvojce pronásledována jejich zapřísáhlým nepřítelem, zákeřným Šedým věštcem Thanquolem. Spolu s několika dalšími trolobijci a vyslanci Kislevu se vypraví na cestu za pohádkovým zlatým pokladem – a jeho příšerným strážcem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15042/warhammer-zabijec-draku-15042.jpg 4.5169

Warhammer - Gotrek a Felix 4.

Romány, Fantasy
Vydáno · Polaris

Dragonslayer · 2000

Kniha Zabíječ draků

EmanuelBremi
02.07.2018

Musím ubrat jednu hvězdu. Kniha byla stále vynikající, ale vztah Ulrika a Felix mě prostě iritoval, protože působil jen jako vata mezi dějem, kterou by šlo z knihy bez újmy vyškrtnout. Pokud jejich vztah bude mít nějaký opravdu hlubší dopad na celou série, pak dodatečně změním hodnocení.

Jirka92333
02.06.2018

Další výborný díl ságy!!! Jsem velkým fanouškem fantasy literatury, a v tomhle žánru mám nejradši draky a trpaslíky. Takže pro mě kniha byla jak oblek co vám udělají na zakázku :-D:-D. Navíc jsem se postupem každého dílu stal velikým fanouškem trolobijců. Už teď se těším na další díl.

Set123
10.03.2018

Jakožto milovníkovi draků mi tato kniha docela hrála na city.
Kniha, jak je ostatně dobrým zvykem celé série, plně navazuje na předchozí díl „Zabíječ démonů“, po návratu ze zemí chaosu. Jelikož se tu hned od začátku opět vyskytuje má oblíbená postava Thanquol, byl jsem plně spokojen s dějem, plynulostí a stylem děje.
Nebudeme si nic nalhávat. Série o Gotrekovi a Felixovi není čtenářsky nijak náročná a slohová i jazyková úroveň je zde na absolutně průměrné úrovni, stejně jako ve všech ostatních dílech, ale to je přesně to, co očekáváme od podobného stylu knih nebo ne?
Já jsem si tuto knihu pořídil pro odpočinkové čtení, u kterého vypnu mozek a nechám se unášet na vlnách krve prolité Gotrekovou sekerou, což je přesně to, co jsem dostal.
Od knihy jsem něco očekával a přesně to jsem dostal, díky čemuž mi nezbývá nic nežli hodnotit 4 hvězdami z 5.

Predator3313
01.09.2017

Možná trochu slabší než předchozí díly ale i tak zase dobrá kniha. Novinkou je větší podíl na boji s drakem v podání Felixe, který zjistí něco o svém meči. Ale Gotrek nezůstává pozadu.

elfos
28.07.2017

Chvíli jsem váhala, jestli nedat o hvězdičku míň, ten drak si tohle nezasloužil.. nenarodil se takhle.. Ale kvůli tomu, že moje představa zacházení s draky (a dračího života) je jiná, bych asi neměla žonglovat s hvězdami.... takže opět za pět.

Franc
07.06.2017

Další díl s příběhy Gotreka a Felixe je pořád poutavé čtení, které přinese spoustu akce a napětí. Snorri opět nezklamal a jeho hlášky jsou tím správným kořením knihy, Felix řeší své komplexy, Gotrek je prostě Gotrek. Ke starým známým přibudou noví rekové doufající, že cesty osudu je přivedou k vytoužené hrdinské smrti. Potud je vše v nejlepším pořádku a mé očekávání nezůstala v ničem ochuzena.

Leč mám pocit, jako by autor pomalu začal přešlapovat na místě. Ale jsem si vědom, že v rozsahu knihy a zvoleném tématu nelze neustále přicházet s něčím novým a neokoukaným. Tento díl mi přišel oproti přechozím "nejpřímočařejší". V podstatě jsem měl pocit, jako bych četl delší povídku. I přesto musím konstatovat, že milovníci toho žánru nebudou zklamáni. Kniha má pořád co nabídnout. Mnou zmíněné "nedostatky" nemohou převážit klady, které tato kniha má.

jan14s
23.03.2017

Zábavné, napínavé, dobré :)

Hadati
25.09.2016

Kromě skaveních nepřátel, kteří se na další konflikt s Gotrekem a Felixem připravují již v předchozí knize Zabíječ démonů, je tentokrát v pořadníku nepřátel nejen obrovitý a starodávný drak, ale i skupina lidí a orků. Prostřednictvím našich známých jednotlivých skavenů, které nás příběhem provází již od Zabíječe skavenů můžeme sledovat, jak se na země nedotčené Chaosem pomalu blíží velká pohroma. A je jen otázkou času, kdy se s touto pohromou střetnou naši hlavní hrdinové.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Warhammer trpaslíci

William King