Freedomova Freedomova komentáře u knih

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Třetí díl a pořád super. Líbí se mi, že jednotlivé případy se během každého dílu vyřeší a přitom stále dál pokračuje hlavní děj. Zápletka je opět originální, styl psaní lehký s občasnými humornými vsuvkami - prostě další důvod těšit se na další díl :)

22.01.2019 4 z 5

Jak se bude vaše dítě jmenovat? Jak se bude vaše dítě jmenovat? Miloslava Knappová

Tuhle knížku jsem si koupila, když jsme začali plánovat miminko a je naprosto skvělá.

23.12.2018 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Kniha se mi moc líbila. Zápletka se zdá jasná, al nakonec to zas tak úplně jasné není. Čtivě a poutavě napsaná, těším se na další díl.

09.07.2018 5 z 5

Vládcové ostatků Vládcové ostatků Vlastimil Vondruška

Super knížka, stejně jako předchozí díly mne velice bavila.

09.07.2018 5 z 5

Neználek na Měsíci Neználek na Měsíci Nikolaj Nikolajevič Nosov

Měli jsme jako děti doma všechny Neználky a tenhle jediný byl ilustrovaný někým jiným než Jaromírem Zápalem, tím byl pro mne výjimečný. Nadchl mě hlavně komiks na vnitřním přebalu knihy, kde se Neználek topí v jakémsi kečupu. Neználkovy příběhy mám dodnes ráda, propagandu v nich nevnímám a pokud ano, přijde mi to jako úsměvné retro, které k Neználkovi prostě patří.

28.02.2017 5 z 5

Jedna z mála knih, které jsem si šla koupit, jen co jsem narazila na upoutávku v časopise. Moc se mi líbila a určitě si ji ještě někdy přečtu. Popisy míst jsou úžasně barvité, ať už se jedná o knihkupectví, knihovnu nebo pracovní prostředí Googlu (to mi připomnělo Neználka ve Slunečním městě, kde mají z domů místo schodů klouzačky a podobné vychytávky). Jak bylo psáno níže, je to taková laskavá kniha, a těch není nikdy dost.

26.02.2017 5 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Kniha mne nadchla, ačkoli přiznávám, že některé části se sugestivním líčením týrání malých chlapců, pro mne bylo strašně těžké číst. Nápad a celá struktura příběhu je podle mě geniální a Cale je hrdina podle mého gusta.

09.11.2016 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Po mnoha letech první kniha, kterou jsem i přes opakovanou snahu nezvládla dočíst. Pro mne byla jedním slovem úmorná. Soudě podle hodnocení ostatních, jsem zřejmě měla vytrvat, ale alespoň jsem našla svou čtenářskou hranici.

31.10.2016 1 z 5

Po přečtení "Staříka" jsem si okamžitě zakoupila Analfabetku, a i přes to, že jí vlastně nemám co vytknout, trochu mě zklamala. Asi tím, že je psána úplně stejným stylem, který už pro mne nebyl tak překvapivě nový, jako když jsem četla první knížku. Nicméně děj je poutavý, vtipný, předem neodhadnutelný a rozhodně stojí za přečtení. Je to milá, zábavná, oddechová knížka.

31.10.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji jedním dechem a určitě ne naposled. Lehké a vtipné čtení, které příjemně odreaguje a zanechá milé pobavený pocit.

30.10.2016 5 z 5

Příběh je originální a zajímavý, moc se mi líbily fotografie a jejich interpretace, ale řekla bych, že kniha nadchne hlavně náctileté čtenáře.

30.10.2016 3 z 5

Kdo s ohněm zachází Kdo s ohněm zachází Pavel Hrdlička

Perfektní, stejně jako zbylé dva díly. Po přečtení první knihy jsem měla pocit, že už nemůže být lepší a vida, může! Rozhodně doporučuji, nezklame.

30.10.2016 5 z 5

Co dělala Abigail v létě Co dělala Abigail v létě Ben Aaronovitch

Ostatní knihy z této série se mi líbily víc, ale byla jsem nadšená z dalšího dílu a s chutí jsem si ho přečetla. Příběh je zajímavý a skvěle napsaný, nemohla jsem se od něj odtrhnout. Abigail pro mě sice není stejná liga jako Peter Grant, ale i tak skvělé čtení.

28.12.2023 4 z 5

Obchůdek na rohu Obchůdek na rohu Nicola May

Je to prostě "čtení pro ženy", ale narozdíl od jiných podobných příběhů je hlavní hrdinka v souladu se svým komplikovaným životem autenticky hrubá, vulgární, promiskuitní a v průběhu děje se její chování přiměřeně kultivuje. Konec je sice od začátku jasný, ale cesta k němu rozhodně není nudná.

12.02.2023 3 z 5

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Knížka se mi líbila, námět je zajímavý. Rozuzlení je čtenáři nejspíše jasné už na začátku, ale je zajímavé sledovat, jak se k němu dojde. Příběh je hodně rozvláčný, takže to není úplně strhující čtení, od kterého by se člověk nemohl odtrhnout, ale mám ráda knížky z prostředí knihoven a knihkupectví, tak jsem byla spokojená.

03.02.2023

Takové milé čtení, pohodovka na cesty do práce. Rozhodně to není kniha, kterou by člověk hltal a měl problém čtení přerušit, ale příjemně zabavila a to se také počítá.

15.01.2023 3 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Třetí kniha od autorky Jenny Colgan, kterou jsem četla a opět milá a pohodová knížka. Ačkoli jsou všechny knížky ve velmi podobném stylu, přesto je každá něčím zajímavá a dokáže vtáhnout do děje. Rušivě na mně působilo prolínání aktuálního příběhu hrdinky s kurzívou psaným retrospektivním líčením příběhu lásky její tety, navíc v kombinaci s tučným písmem vytištěnými popisky různých druhů sladkostí. Chvílemi se mi nedařilo opět najít návaznost s původním příběhem, ale nakonec jsem si zvykla a informace o sladkostech vynechávala. Doporučuji k oddechovému čtení :-)

29.11.2021 4 z 5

Muž, který zapomněl, že má ženu Muž, který zapomněl, že má ženu John O'Farrell

Na této knize jsem nejvíce ocenila příjemný humor a postavu neotřesitelně optimistického pacienta, který sdílel nemocniční pokoj s hlavním hrdinou. Hlavní hrdina se transformuje do naprosto nereálného ideálního manžela chápající niterné pohnutky své manželky, které snad nemůže chápat ani ona sama. Manželka se hnípe ve všem, co jí kdy provedl a děti, na které se příliš ohledů nebere, jejich rozhodování "od zdi ke zdi" snášejí s nepochopitelně dospělým klidem. Spíš mi to připadalo jako festival krize středního věku, ale nepopírám, že chvílemi zábavný.

19.11.2021 2 z 5

Nekonečná pláž Nekonečná pláž Jenny Colgan

Oproti prvnímu dílu dávám o hvězdičku méně, protože ačkoli jsem v knize hledala pouze rozptýlení a nenáročné čtení pro uklidnění po stresujícím dni, bylo už i na mě chvílemi toho průhledného "sluníčkaření" až moc - milující se homosexuálové a jejich svatba, čestné, profesionální a vnitřně citlivé sociální pracovnice skrývající před kolegy soucit ke klientům a srdceryvý příběh uprchlíků - už toho ideálního dobra bylo na jeden malý ostrov až příliš. Už tam chyběla jen zachráněná koťátka :) Ale jako zmizík na starosti je to ideální - krásně se čte, příběh je miloučký a i přes předem jasný konec kniha zahřeje na duši.

11.11.2021 4 z 5

Záhada Henriho Picka Záhada Henriho Picka David Foenkinos

Kniha se mi líbila, ale po začátku, který mne naprosto nadchl, jsem byla trochu zklamaná, protože jsem čekala, že se děj bude více týkat knihovny odmítnutých rukopisů a postavy jejího knihovníka. Zklamání mi však následně vynahradily autentické popisy pocitů a vnitřních úvah jednotlivých postav v jejich obyčejné lidské "životní upachtěnosti", které se bohužel většina z nás alespoň jednou nevyhne. Překvapilo mne, jak hluboce se dokáže autor vcítit do pocitů všech lidí - mužů i žen v rozličných fázích života a nazírat na situace z různých a zcela odlišných úhlů pohledu aniž by jím popisované vjemy ztrácely na věrohodnosti. V tomto ohledu mi připadala kniha naposto výjimečná a rozhodně stála za přečtení.

18.10.2021 4 z 5