Freechappi Freechappi komentáře u knih

Panika Panika Lauren Oliver

Celkem zklamání, kniha mi přišla vyloženě špatná. Popravdě zatím jediná knížka, která se mi od autorky líbila je Delirium. Dodge, Heather a Nat jsou neskutečně ploché postavy, které nemají žádnou hloubku. Jak to dopadne ví člověk už po pár prvních stránkách. SPOILER: Absolutně nesnáším tyhle dokonale sluníčkové konce, kdy všichni dostanou úplně všechno co chtěli a které působí absolutně nerálně. Viz zdravotní stav jedné osoby a cizí člověk který se někoho ujme, to už je přehnané.

24.05.2014 2 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Kniha se mi nelíbila, ale ani si nemyslím že je to taková hrůza jak zmiňují některé komentáře. Spíše než fantasy je to YA. Pubertální vyvolený hrdina, který osamocen zachraňuje svět - nic originálního a co se stylu psaní týče tak nic světoborného. Jedna slečna se v komentáři ohradila, že kniha se může líbit i tomu kdo má hodně načteno jako příklad zmínila sebe - ročník 98, myslím že právě to je kámen úrazu. Pokud je mi patnáct zřejmě mě příběh o mluvícím drakovi na kterém se dá létat dokáže uchvátit, neznamená to že jsem omezenec ani že nečtu, jen mám jiné požadavky na knihu než čtenáři jiného věku, ostatně proto žánr YA existuje. Starší čtenář má většinou trochu jiné nároky - propracovanou psychiku postav, promyšlenou historii, politické pletichaření, svět kde není všechno černobílé, originální zápletku, jití víc do hlubky. A zase tím neříkám že kdo je starší musí číst jen opravdu těžké knihy nejlíp prokládané latinou. Sama si dám občas knížku, která co se dialogů, popisů, originality a vůbec čehokoliv týče, tak je na úrovni Cosmopolitanu a mám z tý knížky vážně dobrej pocit - nic komplikovaného, jasně dané charaktery postav, jednoduchá zápletka a šťastný konec = parádní pohodový počtení. Ale u tohoto žánru mám vyšší nároky a ty Eragon nesplňuje a splňovat nemůže.

20.05.2014 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Winston rozhodně nebude mým oblíbeným literárním hrdinou, neseděl mi. Co na mě ale udělalo dojem je ta iluze falešné naděje a její následné rozdupání, absence lidství a manipulace s davem, včetně jeho absolutnímu podřízení se systému. Nejsmutnější na celé věci je že se to může skutečně stát a když člověk vezme v úvahu co za zvěrstva se děla v minulosti a ještě i dějí v přítomnosti a ač to všichni ví děje se to pořád, tak o to silnějším dojmem na mě kniha zapůsobila, pro její možnou reálnost.

14.05.2014 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Od knihy jsem si slibovala hodně, ale bohužel nemůžu říct že by mě nějak výrazněji nadchla, obraz dobové společnosti je podán dobře, námět je dobrý a přesto mi kniha nepřišla nijak poutavá, neměla jsem problém knihu odložit ani mi nebylo líto, že už je konec. Zpětně musím uznat že by bývalo stačilo vidět filmové zpracování, které je velmi zdařilé, neboť kniha mi nepřinesla nic nového, kdybych nejdříve četla jí a až potom viděla film snad by to bylo jinak, obávám se však že v tom případě už bych film vidět nechtěla. Dávám tři a půl hvězdičky.

09.05.2014 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Po knize jsem sáhla na základě spousty dobrých ohodnocení. Po přečtení první kapitoly jsem si říkala, že tohle do konce dočíst nezvládnu i kdybych se postavila na hlavu. Kniha mě ale začala bavit hned jak se na scéně objevil Vanger a nepustila mě až do poslední stránky. Mám teda jednu výhradu ale nedokážu to napsat bez spoileruju, takže si jí nechám pro sebe.

30.03.2014 5 z 5

Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Roman Vaněk

Po zkušenosti s touhle knihou chci i ostatní kuchařky od p. Vaňka, naprostá spokojenost. Srozumitelné postupy a normální ingredience, určitě nejlepší kuchařka se kterou jsem se kdy setkala.

26.12.2013 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Čekala jsem dost, protože je kniha hodně oblíbená ale dostala jsem málo. Žádná z postav mě nijak nezaujala a samotný děj taky nebyl nijak originální. Četla jsem všechny díly, nikdy nedělám názor hned po prvním díle, protože je mnohy "rozjížděcí" a jen seznamuje čtenáře s prostředím a postavami, ale v tomto případě jely ostatní díly ve stejné ose a nic překvapivého nepřinesly.Na stranu druhou částečně chápu nadšení většiny čtenářů série - je milé moci se prozměnu vcítit do hrdinky, která má co říct, je skční a snad má i trochu toho rozumu, což je mnohdy u tohoto žánru nezvyklé

24.12.2013 1 z 5

Pohádky z bramborových řádků Pohádky z bramborových řádků Carl Sandburg

Moje nejoblíbenější pohádková knížka. Už jsem jí četla několikrát a s chutí si jí občas přečtu znovu.

20.12.2013 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Kdyby Bella nebyla tak hloupá a vynechali by se všechny ty nadpřirozené věci tak by to byl lehce podprůměrný dívčí románek a ty dvě hvězdičky bych mu dala. Ale za tu Bellu a pojetí upírů, které odstartovalo vlnu upírů chcípáků si to zaslouží hvězdičku jen jednu.

20.12.2013 1 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Snad kdybych byla dítě dokázala by mě naschnout alespoň ta mluvící zvířátka, ale takhle to nebylo nic co by mě nějak uchvátilo nebo mi zůstalo vězet v hlavě, takový slabší průměr, s koncem který zavání křesťanstvím pro můj ateistický čenich až příliš.

20.12.2013 3 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

První část knihy se mi líbila, Átrejovo putování mě kdysi bavilo i ve filmové podobě, nevím jestli je to mým věkem, ale filmové zpracování mi přišlo takové strašidelnější. Druhá část se mi ale nelíbila vůbec, byly chvilky kdy mě i něco zaujalo, nějaký nápad nebo myšlenka ale všechno se to ztratilo pod nesnesitelností Bastiána a jeho výtvorů, které mi byly všechny protivné.

20.12.2013 2 z 5

Jane - moderní příběh Jany Eyrové Jane - moderní příběh Jany Eyrové April Lindner

Na začátku musím přiznat že Janu Eyrovou jsem nečetla, takže knihu beru jako laik, když to tak řeknu hloupě. A musím říct že nic horšího jsem nečetla. Možná nejsem přehnaně romantická duše, ale taková míra dramatičnosti a kýčovitosti mi prostě rve vlasy po trsech,

17.12.2013 odpad!

Deníky Carrie B. Deníky Carrie B. Candace Bushnell

Pokud je člověku do 25ti let a nespojuje si knihu se Sexem ve městě pak by se mu mohla líbit. Mě se líbila, narozdíl od spousty dívčích románků mi přišla uvěřitelná, s hrdinami mlátí hormony, jsou trochu moc dramatičtí a nejradši ze všeho se opíjejí a pokuřují. Určitě to na mě působí lépe než seriálové Carriiny deníky, které mi přijdou takové až trochu moc pohádkové a slušňácké.

17.12.2013 4 z 5

Ať vejde ten pravý Ať vejde ten pravý John Ajvide Lindqvist

Nový pohled na upíry který nám Lindqvist umožnil je určitě zajímavý, byly chvíle kdy se mi kniha líbila velmi a přesto si vysloužila jen čtyři hvězdičky, chvílemi na mě totiž působila trochu přitaženě za vlasy.

16.12.2013 4 z 5

Jak zacházet s nemrtvými Jak zacházet s nemrtvými John Ajvide Lindqvist

Líbil se mi nápad i zpracování, to že mrtví nejsou žádné kusy masa lačnící po krvi. To že pozůstalí zmítáni smutkem v nich vidí naději a šanci být znovu se svými milovanými. Upřímně si nemyslím že by kniha patřila do žánru hororu, i když je plná oživlých mrtvých.

Posel Posel Markus Zusak

Kniha se čte dobře, hlavní idea se mi líbila, je to celkem hezky zpracované. Ale na mě jak už bylo řečeno takové bez hloubky, chybí tomu to co druhá autorova kniha má, to "něco" co vás chytne až za srdce a pošimrá až v žaludku.

16.12.2013 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knihu mohu doporučit, je čtivá, je vyprávěna s citem. Všechny postavy jsou osobité a příběh je zajímavý.

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy přečetla. Příběh je hrozně silný a nelze jej číst jinak než s účastí. Jsem opravdu ráda že se mi podařilo knihu sehnat.

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Čekala jsem víc. Mnohem víc. Na mě to bohužel působí tak že co jí zrovna napadlo si napsala na kus papíru, který byl zrovna po ruce, ty papíry potom srovnala jak jí přišlo na mysl a tadá - kniha je na světě. Po dočtení mi v paměti neutkvělo nic, bohužel.

16.12.2013 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Pro mě celá série nestojí za nic. Postavy jsou hloupé a nereálné a já se do nich absolutně nedokážu vcítit. Bohužel celý výtvor nezachraňují ani sexuální scény, při kterých se Steelová udělá každých deset sekund, tím že je to vše líčeno hrozně jednoduše a autorka má jen malou slovní zásobu je to ještě horší. Kdybych si otevřela nějaký porno románek a četla pasáže z něj napřeskáčku z pasážema nějaké romantické knihy nejspíš bych udělala lépe. Vyhozené peníze. Opravdu mě překvapuje že je z toho naprostá většina žen v mém okolí tolik unešená, vysvětluju si to tím že špatný příběh je zapomenut v návalu radosti z toho že přečetly tlustou knihu až do konce - bez nadsázky.

14.12.2013 odpad!