FreckledCathy FreckledCathy komentáře u knih

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Já jsem nadšená, dobré to bylo, nepustilo mě to, po chvílích jsem to přelouskala za tři dny :)

26.10.2017 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Ty pocity jsou popsaný naprosto bravurně, i když možná mne to zasáhlo více, jelikož jsem v rozpoložení, kdy se s nimi sama ztotožňuji. Proto ta plná pátá hvězda..jinak 4-5*

20.10.2017 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Osobně mi to přišlo slabší než první díl, ten se mi líbil více. Bylo to takový moc roztahaný, průběh a děj mě nedokázal nějak fascinovat, prostě mrtvola, pár nesmyslů okolo a jediný co, tak pak přišlo rozuzlení, které sice překvapilo, ovšem stejně to ve mě nezanechalo ten boom. Co ovšem cením jsou ty popisy prostředí, vždycky si přijdu obohacené o něco z kultury, kterou neznám.

15.07.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Já nějak moc furt nechápu, jak se to mohlo stát až takovým trhákem. Osobně jsem musela v půlce knihu odložit a v mezičase rychle přelouskat jinou, protože mě tahle knížka už strašně rozčilovala, respektive rozčiloval mě neustále omílaný pohled Rachel. Těšila jsem se vždycky až dojde na někoho jiného a někam se posunem. Jako jediný co můžu říct, že jsem opravdu nečekala, bylo rozuzlení a finální výsledek. Bohužel i přes ten zvrat ve mě kniha celkově zanechala takové vlažnější pocity, než na které jsem se těšila. Škoda.

28.02.2017 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Chtěla jsem začít pěkně od začátku, takže Netopýr byla moje první knížka od autora. První půlka se mi fakt líbila, s tím, že mi aspoň neuteče část životní story Harryho a pěkně se seznámíme. Líbí se mi styl, jakým autor píše i popisuje věci. Trochu nechápu potřebu těch anglických vět v českém překladu, ale dejme tomu. V druhé části knihy jsem měla ale pocit, že mi něco chybí, proto čtyři hvězdy, ale jsem zvědavá na Harryho další případy!

26.02.2017 4 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

No..čekala jsem víc. Daleko víc. S bravurností Dítěte č. 44 se to nedalo ani zdaleka porovnat. Vyprávění matky bylo nekončící a přitom nám ve výsledku skoro nic nedalo. Jako jediný co, tak se to dobře četlo..i když chvilkama jsem četla jen, abych se dostala konečně k nějakému průlomu. A když jsem si už začínala říkat, že to ke konci nebude tak špatné, tak to bylo šup šup, nic moc a konec. Škoda, slabší 3*.

16.01.2017 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

TOP! Byla jsem nadšená, jednotlivé dílky skládanky postupně odhalované v příběhu, který mě dokázal udržet napjatou do samého odhalení! :)

21.07.2016 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Na knížku jsem se hodně těšila, proto mě trošku mrzelo, že jsem se do čtení musela chvilkama nutit. Naopak tam ale byly pasáže, které jsem hltala jedním dechem. Líbily se mi telepatické rozhovory Thomase a Teresy a poslední třetina knihy s koncem, který prostě vybízí k sáhnutí po dalším pokračování. Za mě první díl slabší 4*.

11.07.2015 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

I druhý díl jsem přelouskala během dne, ovšem oproti prvnímu dílu mě v první polovině chvilkama dost rozčilovalo, že America neřešila nic jiného než životní problém: Maxon versus Aspen. V každé kapitole byl mužem jejího srdce někdo jiný, což hraničilo až s otravností, a kromě její nerozhodnosti ohledně jejího vyvoleného se tam nic moc nedělo. Druhá polovina však už nabrala správný směr a samotný závěr mě správně nabudil na poslední díl. :)

08.06.2015 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Přelouskala jsem ji v tu ránu a mrzí mě, že jsem si zrovna neobjednala i druhý díl! :) Sice mi to v určitých chvílích připomínalo Hunger Games, ale tak ve finále všechny dystopie mají něco společného, i když je námět obměňován. Jediný co mi trošku vadí je určitá předvídatelnost, jelikož názvy dalších dílů lehce naznačí, jak se bude děj odvíjet. A samozřejmě obálka! Ta je tak úžasná, že jsem Selekci ani nezařadila na poličku, ale nechala ji zářit v celé své kráse do pokoje. :))

02.05.2015 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Dokázala jsem to a odolala všem spoilerům, ať knižním nebo filmovým a počkala si, až konečně budu mít trochu volného času na čtení a vyplatilo se! :) Těšila jsem se a byla jsem celkem zvědavá, co se z toho vyklube při tak vysokém hodnocení. A jsem nadšená! Začetla jsem se a hltala stránku za stránkou, uprostřed noci se přemlouvala, ať už jdu konečně spát, že na ty stránky stejně už pomalu nevidím a ráno okamžitě pokračovala. Katniss je mi sympatická, takže se jdu vrhnout na další díl, vidím to na dlouhou noc! :D

17.02.2015 5 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Tahle série si jednoduše zaslouží všechny hvězdy na světě! Patří k mým nejoblíbenějším a zanechává ve mě svůj otisk. Hlava mi ovšem nebere, proč Cooboo nevydalo poslední dvě kapitoly?! Díky Anne Leyyd za upozornění, přečetla jsem si je alespoň online. :) Neuvěřitelně mě ale rozčílilo, že nejsou součástí našeho vydání...Nejlepším dílem této série je pro mě ovšem Jsem zlomená :)..Jinak Tahereh je prostě kouzelnice a už teď se nemůžu dočkat jejich dalších knih! :))

09.09.2014 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Z Rutiných knížek mám vždycky strašně milej pocit. Příběh polehounku plyne a najednou jste na konci. K tomu nějaké to píchnutí u srdce a krásná obálka. Ačkoliv to tentokrát není za 5*, tak už teď vím, že i další její kousek obohatí moji knihovničku. :))

01.09.2014 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Vzhledem k tomu, jak se předešlé díly tak strašně patlaly s maličkostmi, mi přišel ten konec takový odfláknutý. Posledních padesát stránek jsem si přišla, jako by autorka nabrala dvakrát takovou rychlost, jen už aby byl konec, aby bylo dopsáno. Někdy už jsem se musela vysloveně smát, když jsem viděla k jakému konci se schyluje, pro mě trošku přehnanej happy end. Od závěru jsem prostě čekala asi víc..ale zase pořád se tam našlo nějaké to malé překvapení, např. v podobě pana Bernharda. Ještě 4* díky krásným přebalům. :)

18.08.2014 4 z 5

Ostrov Ostrov Robert Muchamore

Bude se mi po Jamesovi a Cherubech stýskat. Dělali mi společnosti posledních pár let, vlastně i díky naší knihovnici, která je na můj popud začala objednávat a automaticky doplňovala nové díly. :) Dneska už je tam na polici vyskládaná celá série a já si jen říkám, jestli si je ostatní půjčují s takovým nadšením, jako jsem si je vždycky půjčovala já. :)) Doufám, že se brzy dočkáme vydání i dalších Muchamoreho knih!

02.08.2014 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Rozhodně lepší jak první díl, pěkně se to čte, ale vadilo mi, jak autorka neustále vysvětlovala a opakovala něco, co už čtenář po prvním díle věděl. Pochybuju, že někdo začíná druhým dílem.

27.06.2014 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

No jako rozjezd to nebyl špatnej, pěkně se to čte...akorát mi přijde, že to skončilo dřív, než to vůbec začalo. Taková jedna dlouhá úvodní kapitola se zajímavým koncem a pár naťuknutými příběhy, které nutí hrábnout po druhém díle. 3,5*

16.06.2014 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Všechno šlo stranou, četla jsem od rána do večera a při každým vyrušení jsem se tvářila jako naštvanej pitbull. :D Prostě mě to dostalo, krásný! :)

09.03.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Ano, po všech těch nadšených hodnoceních člověk očekává něco strhujícího. To se v mém případě ale nestalo, knížku jsem bez problémů dokázala odložit a jít s klidným srdcem spát. Nepopírám však, že je to pěkný příběh, který je podaný velmi prostým, reálným způsobem. Na city mi v pár okamžicích brknul, ale ani zdaleka ne tak, jak bych si představovala. Nejvíc se mi asi líbil jejich černý humor..a teda co mě dostalo byly nečekané návštěvy van Houtena. Škoda jen, že si nemůžeme přečíst Císařský neduh. :)

24.02.2014 4 z 5

BZRK BZRK Michael Grant

Noo, tak já teda nevím...jako je to originální, to v každém případě, ale můžu jen doufat, že druhý díl, který na mě čeká na poličce, bude lepší. Zatím mě moc nechytly popisy a zápasy v masu, tak uvidíme, co bude dál.

16.02.2014 3 z 5