fraste fraste komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

knížka se četla dobře, ale nenašel jsem postavu,kterou bych měl rád, nerozuměl jsem jejich jednání,jsem rád, že je to za mnou

21.11.2013 2 z 5

Původ Původ J. T. Brannan

tak jsem se vrátil do dětství ke čtení Rodokapsů,kdy plavovlasá Maud svým koltem skolila sama 20 desperátů, James Bond by mohl odejít do starobního důchodu, když se Matt Adams animálně nadechne,zařve a řemen praskne,načež jednou rukou zneškodní několik přiblblých profesionálů nebo další nádherný výkon,kdy se vykrade dopoledne za bílého dne pod rouškou tmy a vleze si pod vůz, o tom jak auto nádherně opustil a překvapil své přátele stopaře radši nemluvit,slátáno všechno možné dohromady,mám,co jsem chtěl,pokračování číst nehodlám

23.08.2014 2 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Knížka se mi velmi líbila,měla spád,logiku,dalo se většině věcí věřit,nevím, jestli jsou boje malých dětí v klecích, doufám,že ne a kdyby byly,tak bych organizátory zavíral na doživotí.Kniha s více rovinami,spokojenost.

16.02.2014 5 z 5

Případ Ludvík Případ Ludvík Oliver Pötzsch

zaujala mě historická část, život a okolnosti smrti pohádkového krále, na Wikipedii jsem si našel Neuschwanstein, krásný zámek, zasazení příběhu do současné doby, příběh Sáry a Stevena nic moc, střely lízající spánek, trapné prohry profesionálních zabijáků, záchrana v poslední vteřině před pádem o omdlení, to nemusím, ale v 19.století mi bylo dobře

04.01.2014 4 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Zdál se mi příběh nedokončený, co učitelka angličtiny ?...jinak šikana je strašná věc a mnoho lidí si neuvědomuje,kam je až může dovést, viz zničený život několika lidí v této knize

15.03.2015 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

četl jsem ji dlouho, zpočátku s nadšením, po oslepení jedné postavy jsem se ke knize dlouho nedokázal vrátit, způsob provedení a manipulace s očima mi bytostně vadila, přečetl jsem řadu divadelních programů, kuchařek, až jsem se vrátil a pak se mi tato kniha dočetla již dobře,co jsem si odnesl, jak těžký je boj s terorismem,vědomí,že je to náš problém, navíc neřešitelný,co víc - chceš-li být svobodný,stačí jen vzdát se toho, na čem lpíš... jde to ?

16.01.2015 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

krásná kniha, více časových rovin, všechny pro mě nelogičnosti se vyřešily, vše do sebe logicky zapadlo,i když jsem to nečekal,rád se vrátím, rád si přečtu další knihy autorky

08.10.2014 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

vraždy v Midsomeru,televize Prima každý víkend,nevím proč mě to připomnělo,ano, dá se to v klidu přečíst,život plyne,do toho sem tam nějaká vražda

27.08.2014 3 z 5

Knihkupec Knihkupec Mark Pryor

milé překvapení, snad proto,že jsem nic nečekal, knížka mě strhla,velmi rád jsem se k ní vracel,líbila se mi atmosféra Paříže,uličky,kavárny....i příběh měl hlavu a patu,bukinisty jsem neznal,ale v Paříži jsem byl jen jednou,tak jsem si jich nevšiml....

16.08.2014 5 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

zklamání,musel jsem se hodně nutit do pokračování čtení,jen malé úseky byly čtivé,jinak zoufalost,naprosto zbytečný díl,dalo se to vyjádřit v předcházejícím díle jednou kapitolou

13.04.2014 2 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Kniha nezklamala,Pád titánů byl z dob mých prarodičů,dědeček bojoval na Piavě za Rakousko Uhersko, Zima světa z dob mých rodičů, protektorát Böhmen und Mähren, tak se těším na další díl, to už bude moje generace...Mám rád souběžně vyprávěné příběhy,které do sebe zapadají.

24.10.2013 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

místy čtivé,zajímavé, pak posun do červené knihovny,závěr zase lepší, celkem smíšený pocit

07.08.2013 3 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

vynikající,nesmírně čtivá a zajímavá

15.06.2013 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

nic moc, takže po dlouhé době přečteno, nevím, neměl jsem tendenci se ke knížce vracet, takže přečtena s dlouhými pauzami...

01.05.2015 3 z 5

Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Sandra Byrd

kniha se mi líbila, i když příběh je velmi dobře znám,těžko psát něco nového a překvapivého,jen mě ujistila o tom jaká to byla doba, jak málo stačilo,aby vše bylo jinak ?,narození syna, Anna za to nemohla....Jindřicha,ač ho historie hodnotí kladně,rád nemám

13.10.2014 4 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

četlo se to četlo,nic víc, alespoň jsem byl na Srí Lance, protože tam jsem taky nikdy nebyl, hodně předvídatelný příběh, tajemství byla zřetelná hodně dopředu,váhal jsem mezi dvěma či třemi hvězdami, ale nakonec proč ne....za tři

21.09.2014 3 z 5

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

tak trochu rozpačitost, za detektivku bych to nepovažoval,spíše příběh místy s obrazem "staré dobré Anglie" a pak snobství současného světa, čímž netvrdím, že dříve snobové nebyli...

10.08.2014 3 z 5

Had a hůl Had a hůl Barbara Wood

Autorka mě nezklamala,její knihy čtu rád,čtivý román ze starých časů,ukazující,že vztahy mezi lidmi jsou stále stejné,kdo má moc,korumpuje,myslí si,že může dělat vše,jak příhodné pro dnešní dobu.

07.06.2014 5 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

jedna z knížek,kde jsem se rád díval dopředu,co mě čeká, naprostá spokojenost jako u Poselství růží

17.05.2014 5 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

velmi dobrý detektivní příběh,dlouho jsem neznal rozluštění

25.12.2013 5 z 5