frantisek8863 frantisek8863 komentáře u knih

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Povedená česká detektivka. Znal jsem film, tak mě kniha v ničem nepřekvapila, ale také nenudila. Rozhodně se poohlédnu po dalších knihách, ty jsem určitě neviděl.

09.09.2021 4 z 5

Návrat domů s třetí rotou kolem světa Návrat domů s třetí rotou kolem světa Vladimír Rogl

Dobře čtivá kniha o působení minulých generacích legionářů v Rusku a pohled do jejich běžného, ale těžkého života.

Conan: Třetí krok do hlubin Conan: Třetí krok do hlubin Jaroslav A. Polák

Trochu pohádka, propojení Howardova světa a Lovecrafta.

09.09.2021 3 z 5

Špunt Špunt Arkadij Strugackij

Kostra příběhu je dobrá a zajímavá, ale způsob podání mě nezaujal, místy nuda.

09.09.2021 3 z 5

Kocovina šumavského léta Kocovina šumavského léta Martin Sichinger

Náhodný výběr a milé překvapení, roční znalost Vimperka a popisované místní názvy pomohli osvěžit paměť na již zapomenutá místa a lépe jsem si užil děj. Vylíčená doba nepůsobila depresivně, byla víceméně v něčem jednodušší, v něčem složitější a trochu komická. Slušně čtivé, ještě se podívám na další knihy od autora.

Hannibal - Zrození Hannibal - Zrození Thomas Harris

Poslední díl co mi chyběl do série Hannibala Lectera. Přesto, že to zde teprve vše začíná. Dobře napsané, držel jsem mladému Hannibalovi palce.

Smutek poručíka Borůvky Smutek poručíka Borůvky Josef Škvorecký

Skvěle vyprávěné detektivní povídky jsem si užil. Poručíka Borůvka se jeho slabostmi mi byl sympatický a odpočinul jsem si u čtení.

Zelený děs Zelený děs Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Sbírka strašidelných a hororových povídek. Chápu, že jsou napsané ve vzdálené a jiné době, ale při čtení jsem se nudil, možná až na ty dvě poslední.

08.09.2021 2 z 5

Blůdička aneb Mystická detektivka z Českého lesa Blůdička aneb Mystická detektivka z Českého lesa Radek Coufal

Zvláštní a neobvyklé. Ze začátku a místy v určitých fázích děje jsem váhal, zda to dočtu, ale chtěl jsem se dozvědět závěr celého snažení.Název popisuje vše, jde o pohádkovou, mystickou detektivku z Českého lesa, kde by méně informací příběhu pouze prospělo.

08.09.2021 3 z 5

Puls Puls Stephen King

Dobrý nápad, podrobně popsané a slušně čtivé. Druhá polovina knihy mě osobně nesedla. Přeprogramování , telepatie a levitace telefoňáků byl na mě překombinovaný a neuvěřitelný vývoj. Taktéž, jsem postrádal pointu vysvětlení příčiny pulsu a hlavně, jak to vše dopadlo. Ale zklamaný nejsem.

Tma a prázdnota Tma a prázdnota Carrie Ryan

Co díl, to nová hlavní postava a nová komunita. Opět se propojují osudy minulých postav. Všemi třemi díly se opakuje linie citových pochybností, litování se, nevyspitatelné emotivní kotrmelce, alespoň to zachrańuje hororová atmosféra. Jako celek je trilogie s dobrými a slabšími místy vhodná k dočtení. Jen si nejsem jistý, že kvůli slabinám stojí za to se k trilogii někdy později vrátit.

Vlny zmítané smrtí Vlny zmítané smrtí Carrie Ryan

Druhý díl se mi líbil víc, ikdyž se opakovala romantická konstrukce v izolované komunitě ohrožované nemrtvými.

Zpráva z Hádu Zpráva z Hádu Edita Dufková

Milpé překvapení z české sci-fi. Parádně se četla a nemusel jsem se prokousávat hluchými místy, nebo zbytečnostni. Jak píše Metla, také bych byl zvědavý na další osudy kolonistů, Teiranga a Země.

22.04.2021 4 z 5

Mise, která musela selhat Mise, která musela selhat Shigor Birdman (p)

Místy ploché, ale akční sci-fi. Beru to, jako nenáročné a oddechové čtení.

21.04.2021 3 z 5

Kronika konce světa Kronika konce světa Shigor Birdman (p)

Místy jednoduché, útlé, ale dobře napsaná postapo z domácího prostředí. Klidně bych zvládl více stran, nebo i pokračování.

21.04.2021 4 z 5

Cesta do Woodbury Cesta do Woodbury Robert Kirkman

Druhý díl dával větší smysl než první a byl zajímavější. Chování hlavních postav bylo trochu podivné, ale bylo to slušně čtivé. Co bylo pro mě hned na začátku nepochopitelné, v extrémním světě hladových zombíků co se volně toulají světem dostane skupina dospělích s dětmi skvělý nápad, že si klidně postaví na volném prostranství u lesa malé stanové městečko.Bez zabezpečení a hlídek, je to opravdu bezpečné místo pro ně samé a jejich děti?

21.04.2021 4 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Příběh je slušně čtivý a potěší i dospělého. Co na začátku bylo skvělé a originální se k závěru změnilo v podivnost. Moderní Praha a zvláštní a tajemná starobylá čtvrť Prašina, kde lidé žijí jako v minulých stoletích má své kouzlo a čeká na odhalení tajemství.

23.02.2021 4 z 5

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Mika si opravdu moc nejde oblíbit, pěkný vořežprut a kňour, ale ke konci jsem ho částečně vzal na milost. Jen doufám, že se Mike v závěru mílí. Čtivý a víceméně uvěřitelný příběh mě celkem potěšil.

23.02.2021 4 z 5

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

Izolovaná vesnice a orignální téma ohrožení komunity se dalo rozumě číst. Milostný čtyřúhelník se svými aktéry, jejich podivnými jednáními a rozhodnutími spíše kazil příběh. Snažil jsem se díky náznakům odhalit v jaké době se děj odehrává, ale tajemství odolává. V druhém díle by snad mohlo být více indícií.

23.02.2021 3 z 5

Muž z ledovce Muž z ledovce Erich Ballinger

Dobře napsaná pravěká detektivka. I když jsem znal věci okolo nálezu Ötziho, tak mě závěr mile překvapil.

10.02.2021 4 z 5