Muž z ledovce

Krimi z mladší doby kamenné. Velká čarodějka Muira je mrtvá. Byla zavražděna. Všichni vědí, že naposled byl u ní Bal-Bes. A navíc je cizinec. Přišel ke kmeni teprve předevčírem. Bal-Bes, jenž už léta chodí cestou necestou od jednoho kmene k druhému a teď hledá přechod přes Velké hory, je natolik zkušený a moudrý, že si okamžitě uvědomuje, v jakém je nebezpečí. Dává se na útěk... Další argument hovořící proti němu: utíká přece ten, kdo je vinen! Začíná hon na člověka, protože zvyk říká, že vražda musí být pomstěna. Kdo je však skutečný vrah a proč? Vstupte do příběhu, který se odehrál před více než 5000 lety. Bal-Bes, Brac, Acqtag, Tanist a další hrdinové vás seznámí se životem a zvyky našich prapředků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29493/muz-z-ledovce-kmv-29493.JPG 4.217

Der Gletschermann (1992)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

denib

Napsat detektivku z pravěku je skvělý nápad, jsem z knihy nadšená. Oceňuji zejména styl vyprávění - při prvních větách jsem sice měla pocit, že snad čtu slabikář, ale vzápětí jsem poznala, že použití těch strohých jednoduchých vět a jejich opakování je prostě geniální. I díky tomu se člověk bez potíží vžije do příběhu. Další věc, co oceňuji, je udržování napětí - nefalšovaná honička a obvinění z vraždy v době, kdy neexistovala presumpce neviny, z příběhu dělají opravdu napínavé čtení. Kam se hrabe lecjaký moderní thriller. Rozhodně knihu doporučuji.

Gerbasin
22.07.2012

Hodně dobrá knížka, napsaná specifickým, dalo by se říct minimalistickým stylem (krátké věty, minimum delších souvětí, každé slovo velmi dobře zváženo). Výsledkem je "pouhých" 120 stránek, které ale skrývají velký a napínavý příběh s mrazivou atmosférou. Autorův rukopis je tak působivý, že je velkou neznámou, proč je jeho tvorba tak skromná. Rozhodně tuto knížku doporučuji nejen dětem, ale i dospělým má hodně co říct.

monula101
28.02.2012