Mise, která musela selhat

Mise, která musela selhat

Mezihvězdná válka zuří, lidé stojí proti krvežíznivým mimozemšťanům a leckdy sami proti sobě. Bojuje se ve vesmíru, na palubách kosmických lodí, na povrchu mnoha planet. Speciální vojenská jednotka přezdívaná „Nowakovi piráti" vyráží na jednu ze svých mnoha misí – jednoduchý přepad nepřátelského transportu. Rutinní útok a následné obsazení transportu se ale změní na dlouhý zápas o přežití…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28098/mise-ktera-musela-selhat-28098.jpg 3.432
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Wolf Publishing

DericCaster

Takové dopočinkové spíše nenáročníé čtení. Přišla mi tak trochu ve stylu filmu komando - kde šváca vymlátí sám celý ostrov - ale přečteného času nelituji ;)

Ivan F

Autor sa snažil o to, aby bola kniha vtipná, ale nepodarilo sa mu to. Našťastie je to kniha útla, a tak príbeh rýchlo odsýpa. Napriek tomu sa autor nevyhol pár hluchým miestam, napr. nezáživné opisy toho kto je kto a prečo je v tíme, takisto sexuálna linka je absolútne zbytočná. Výstavba príbehu sa dá veľmi ľahko vytušiť a koniec je predvídateľný až hrôza. V každom prípade je to ľahké čítanie do vlaku, tak na dva záťahy. Presne tam som to čítal aj ja, takže mi cesta rýchlejšie utiekla - aj tak som sa však často díval z okna na zasneženú krajinu - mala väčšie čaro, ako príbeh.

Malarkey

Spíše komorní příběh, jedné skupinky přeživších vypráví nejen o tom, co se stalo po ztroskotání na prazvláštní planetě, ale nakonec se neobvykle vyhrotí nečekanou zápletkou a zajímavým vyvrcholením celého příběhu což mě velice příjemně překvapilo.

Alezi76
23.05.2017

Mě se tahle kniha líbila a nepřišlo mi, že by v ní byly nějaké nesrovnalosti. Je pravda, že když člověk v některé části knihy malinko přestane přemýšlet, může se mu stát, že se v ději malinko ztratí. Ale jinak dobře odvedená sci-fi střílečka se zajímavým koncem.

martin9072
15.01.2017

Čte se to celkem dobře, přijde mi to inspirované Kulhánkem, což není vyloženě na škodu... ale občas se ztrácím v ději a místy těžce drhne stylistika.

Maff
27.03.2015

Po trochu pomalejším začátku, kdy si čtenář musí zvykat na styl vyprávění, trochu nepřehledný a kostrbatý, se již příběh rozeběhne a dokonce začne být i čtivý. Knížka se dá přečíst na jeden zátah stejně jako jen po stránkách.
Pokud vydržíte rozjezd, dostane se vám průměrného produktu, který neurazí ani nenadchne.

inmax
09.09.2013

Mě to teda docela bavilo :-)

cepice
30.04.2013odpad!

Těžko se čte. Občas nelogická. Vzdávám to!

mimozemské civilizace

Jiří Matyskiewicz