Conan: Třetí krok do hlubin

Koupit

Příběh o Líle, půvabné princezně z královstvíčka na východě Vendhye, která každou úplňkovou noc tajemně mizí. Její otec si najímá bojovníky, aby dívku hlídali a sledovali její záhadnou pouť do hlubin. Ani jeden z odvážlivců se doposud nevrátil, žold je tedy vysoký. Conan Cimmeřan se rozhodne nabídku přijmout a vydává se na cestu do prastarého labyrintu, plného bledých stvůr, sloužících démonickému čaroději. V té chvíli ještě netuší, že jeho pouť bude mnohem delší, než očekával......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34958/conan-treti-krok-do-hlubin-34958.jpg 3.515

Conan (knižní série)

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Spiral Energy

Kniha Conan: Třetí krok do hlubin

lampernaqui

No... předně musím napsat, že jsem četl první vydání od Spiral Energy a ne pozdější revidované od Brokilonu. Říkal jsem si, že temné propojení Lovecrafta a Conana musí být fajn... nebylo. Takhle těžko se mi nečetlo už hodně dlouho. Styl s extrémně krátkými kapitolami (které tvořily třeba jen dvě věty) mi nevyhovoval - kdyby to mělo nějaký účel, tak neřeknu. Je to zvláštní. V přidaných bonusových povídkách autor dokazuje, že když chce, tak mu psaní jde dobře a krásně zachytil atmosféru Lovecraftovských povídek. Jenže román samotný považuji za jeden z nejhorších, co jsem zatím s barbarem četl. Je možné, že nové vydání upravuje přesně to, co se mi zde nelíbilo, ale rozhodně teď nemám nervy na to, abych se do něj pustil.

Kory98
18.08.2019

Přiznám se, že jsem se trochu obávala dát se do čtení Conanových příběhů, které nevznikly perem jeho duchovního otce R. E. Howarda, zvláště když z různých recenzí vyplynulo, že všechny další příběhy psané někým jiným nemají to samé kouzlo. Opět se mi vyplatilo nesoudit před tím, než přečtu a musím říct, že klobouk dolů před Jaroslavem A. Polákem. Kromě toho, že tento dlouhý příběh měl v sobě víc sci-fi prvků než originály od Howarda, což ale nebylo vůbec na škodu, vůbec jsem nepoznala žádný rozdíl. I jazyk jakým je psaný, duševní pohnutky hlavního hrdiny, všechno mě utvrzovalo v tom, že čtu originální příběh. A on originálem je, jen ho napsal někdo jiný - mě dokonale okouzlil a všem mohu jen doporučit.

davidurban1973
18.06.2019

Nebylo to spatne, zajimave propojení dvou různých světu

1972Sixo
28.06.2017

Vcelku tri dobrodružstvá v jednom. Prepojenie s Lovecraftovým svetom funguje slušne. Nie je to ale také "strašidelné", skôr sa to prejavuje v "hnuse" potvor. Tých par "Satanských" poviedok na konci som nedočítal, boli také zoširoka - doďaleka.

Luvák
16.06.2016

Povedená fúze Lovecrafta a Conana. Parádní, ostatně jako všechno od autora. Doufám, že až se dá do kupy, zase se vrátí k psaní.

memkind
07.02.2014

Ještě lepší pokračování nejlepší povídky od Lovecrafta - V horách šílenství. Super, MOC jsem se bavil! :-)

Faja
Faja