francouzska francouzska komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Příběh spletený z lidských životů, které v sobě skrývají mnohá překvapení. Autorčin styl se mi moc líbí.

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Mrazivý příběh o budoucím světě. Stále platí, ženy jsou silná stvoření.

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Čínská série je skvěle napsaná, napínavá, doplněná lidskými osudy. Náhled do čínské společnosti, do stylu jejich života mě moc baví.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Silný příběh. I když je to smutné vyprávění, přesto je v něm mnoho, nad čím je dobré se zamyslet.

07.11.2019 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Kniha, která konečně zaujala moji téměř 11letou dceru. Chtěla, abychom ji četly spolu a pak jsme si o ní povídaly. Konečně zajímavá kniha pro děti, které tak úplně už nejsou děti.

01.03.2020 5 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Všechny díly této série z bretaňského pobřeží jsou skvělé. Autor vás vezme na místa, kam se toužíte okamžitě přenést a vůně le petit café vás lechtá v nose.

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Kniha, která nutí člověka přemýšlet. Je plná bolesti a smutných událostí, ale naděje je stále přítomna a to mě donutilo číst dál.

Pařížský polibek Pařížský polibek Maggie Ritchie

Kniha pro ty, kteří mají rádi Paříž a umělecký život v ní a svět na přelomu 19. a 20. století a samozřejmě je tam také láska. Ta přece k Paříži patří. Moc hezké čtení.

18.06.2017 5 z 5

Bretaňská pýcha Bretaňská pýcha Jean-Luc Bannalec (p)

Knížku jsem začala číst a již po pár stránkách jsem chtěla jet do Bretagne. A když jsem ji jedním dechem přečetla, musela jsem si alespoň nakoupit ústřice. Spojení výborného příběhu a krajiny, která mě velmi láká. A samozřejmě sympaticky nevrlý komisař Dupin.

22.03.2017 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Tak křehký příběh plný citu a bolesti mládí....vzpomněla jsem si na sebe, jak jsem chtěla zažít něco výjimečného. Moc hezké.

11.08.2016

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Mám ráda hlavní postavy i prostředí Londýna. Ráda čtu tlusté knihy se zajímavou zápletkou. I když si myslím, že trochu úspornější by být mohla. Líbila se mi.

07.11.2019

Vango Vango Timothée de Fombelle

Strhující, dojemný, lidský, plný emocí. Moc se mi to líbilo.

04.09.2017 5 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Drsný příběh z temného období, kde i přesto je láska. Těžko si představit, jak to mohli lidé přežít. Ale jsem ráda, že jsem si to přečetla. Velmi syrové a otevřené.

Padněte na kolena Padněte na kolena Ann-Marie MacDonald

Knížka je zajímavá, i když jsem nevěděla, jestli ji dočtu, protože mi nešlo se začíst do příběhu. Ale mám ráda knihy z netypických prostředí a s překvapivým rozuzlením, a tak jsem ji nakonec dočetla a nelituji toho. Bylo to strhující, i když velmi smutné.

Kritik Kritik Peter May

Francie, víno a detektivní zápletka. To všechno mám ráda, a tak se mi tato kniha líbí, i když je to úplně jiné než knihy od tohoto autora z ostrova Lewis nebo z Číny. A hlavní hrdina není dokonalý, to je mi sympatické.

Dívka o půlnoci Dívka o půlnoci Katarzyna Bonda

Nedočteno, i když to začalo zajímavě, kniha mě prostě nevtáhla ... .

07.11.2019 1 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Čtivý příběh, i když ve skutečném životě by se to asi neodehrálo. Ale líbilo se mi to. Doporučuji.

18.06.2017 4 z 5