Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

Krásně napsaný příběh s úžasnou atmosférou, jen škoda, že tam není více akce. Já jsem si vlastně celou 1. polovinu říkala, kdy se konečně dozvím i něco jiného, než to, co jsem se dočetla v anotaci. Co ale musím vyzdvihnout, je grafické zpracování celého díla. Nejen že má kniha nádhernou obálku a ořízku, ale i uvnitř je plná kreseb a deníkových záznamů, takže příběh mi velmi rychle utíkal pod rukama.

14.11.2023 4 z 5

Cesta: Panda a dráček Cesta: Panda a dráček James Norbury

Úžasná kniha plná krásných myšlenek a přenádherných ilustrací. Cesta je knížečka, kterou máte prolistovanou během cca hodinky, ale nechá ve vás něco klidně i na celý život.

25.09.2023 5 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

Krásná romantická linka, skvělé postavy a velmi zábavné situace. Ze začátku jsem se do čtení musela nutit, ale druhá polovina už byla daleko víc akční. Krom hlavních postav jsem si neskutečně oblíbila babičku hlavní hrdinky, jejího psa a skvělého majordoma. Konec byl velice roztomilý a já doufám, že se dočkáme i dalších knih v češtině od autorky :-).

28.08.2023 4 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Pro mě šíleně akční, lehce neuvěřitelná ale vlastně zábavná audioknižní oddechovka. Hlavní hrdina sice byl taková nesmrtelná Mary Sue, ale rozhodně jsem mu fandila. Zakončení knihy mi teda přišlo už trochu přehnané a absurdní, ale co už no, vždyť jsem to čekala a u poslechu jsem se vážně moc bavila. Audiokniha je skvěle zpracovaná a já se těším na další díly :-).

05.07.2023 4 z 5

Léč pana z Rožmberka Léč pana z Rožmberka Ludmila Vaňková

K této knize jsem se dostala hlavně kvůli čtenářské výzvě. Příběh je celkem zajímavý, ale na to, že kniha má 200 stran, tak je zde ŠÍLENÉ množství postav, ve kterých jsem měla obrovský problém se orientovat. A to, že se některé postavy jmenovaly stejně mi to vážně neulehčovalo. Úplně mi nesedl ani autorčin styl psaní, ten je hodně uspěchaný a spoustu věcí jsem si musela domýšlet a kolikrát i zcela vymýšlet. Autorka se mohla daleko víc věnovat historickým událostem a více mi je popisovat, protože já osobně se teda moc neorientovala.
Musím ale říct, že mě vcelku bavila romantická linka a líbila se mi atmosféra knihy.

29.04.2023 3 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Ani na podruhé mě tato kniha nezklamala. Neskutečně jsem se nasmála a užívala si ty chaty plné popkulrurních narážek. Ano, Ava není zrovna nejmilejší človíček pod sluncem, ale právě ten její sarkasmus je občas potřeba.

09.04.2023 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Krásná oddehová romantická jednohubka přečtená během jednoho promaroděného odpoledne. Sympatické postavy u kterých oceňuji jejich logické jednání, vývoj a velice vtipné dialogy. Děj úplně bez problémů utíkal a já jsem najednou byla na konci. Oproti 1. dílu této série mi tady ale chybělo trochu akce, takže 4,5/5

27.03.2023 4 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Tak tohle byla pecka. Bravurně napsaná atmosféra, zábavné postavy a hlavně úžasná zápletka i její rozuzlení. Autorka má velice čtivý styl psaní a neskutečně mi vyhovovaly krátké kapitoly. Co nejdřív se musím pustit do pokračování.

26.03.2023 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Druhý díl mě nebavil tolik jako 1. díl, víceméně jsem neměla problém knihu odložit... Rozhodně jsem ale byla nadšená z druhé poloviny a konce knihy, to se autorce opravdu povedlo a já se posledních 100 stran uculovala jako měsíční na hnoji. Už jsem zvědavá na další díly :-).

30.12.2022 4 z 5

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Tracy Andreen

Celkem originální vánoční romantický příběh, ale už jsem četla i lepší. Cením si ale toho, že kniha je na knihu s vánoční tématikou docela dlouhá a že se zde řeší i závažnější témata, která jsou i (poměrně) logicky vyřešená. Na konci bych ale určitě ještě ocenila epilog, ten mi opravdu chyběl :-).

19.12.2022 3 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Nádherné zakončení neskutečně povedené série. Úžasné prostředí, zábavné postavy a roztomilé romantické linky. Autorka si obzvlášt skvělé poradila u romantické linky mladší sestry hlavní hrdinky, Ember. Konec se mi moc líbil a dopadlo to vlastně přesně tak, jak jsem si myslela a jak jsem chtěla :-).
Celou sérii moc doporučuji, úplně nejlepší byl 1. díl.

13.11.2022 4 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Ze začátku jsem měla problém se začíst. Nic moc se nedělo a Theo se furt jenom litoval... Pak mě ale případ opravdu strhl, čtení mě moc bavilo a hlavně to bylo originální. Jenže konec mě celkem zklamal. Theovo chování jsem nechápala, štvalo mě, jak se choval ke svým blízkým a celkově byl závěr hodně uspěchaný.
Jestli jsem to dobře pochopila, tak tohle by měl být závěrečný díl, ale já bych tedy rozhodně pokračování potřebovala.

30.10.2022 3 z 5

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

Velice čtivá retellingová sbírka u které jsem si krásně zavzpomínala na dětství. Některé příběhy se mi opravdu moc líbily (Petr Pan, Sněhurka, Červená Karkulka, Jeníček a Mařenka, Kráska a zvíře), ty byly opravdu výborné a nadchly mě. Ty zbylé byly takové, no, jako vlastně dobré, ale neřekla jsem si WOW.
Já to ale i přesto mohu doporučit :-).

29.10.2022 4 z 5

Případ zlověstných kytic Případ zlověstných kytic Nancy Springer

Další super díl z této série. Kraťoučká detektivní jednohubku plná skvělých dedukcí. Mám ráda hlavní hrdinku, líbí se mi popis prostředí a těším se na pokračování.

10.09.2022 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Sakra, tahle série je tak neskutečně návyková! Hračkář je neskutečně čtivá kniha a hlavní hrdina Theo Cray je prostě boží. Co nejdřív se musím dostat k dalšímu dílu.

12.07.2022 5 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Ke knize jsem se dostala díky skvělému filmu. Film se hodně držel knižní předlohy, ale musím říct, že některé scény v něm byly daleko emotivnější a akčnější. V knize se zase dozvíte více podrobností a lépe pochopíte celkovou situaci. Co se mi ale moc líbilo bylo členění knihy na části,které byly vyprávěny z pohledu jiné postavy, což mě hodně motivovalo ve čtení.
V sérii ale určitě budu pokračovat :-)

21.06.2022 4 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Motivující příběh, to jsem přesně potřebovala. V knize jsou NÁDHERNÉ ilustrace.

16.05.2022 4 z 5

Dcéra zimy Dcéra zimy Vladimíra Šebová

Tohle. Bylo. Boží!
Původně jsem knihu nechtěla číst, protože slovanskou mytologii moc nemusím, ale pak se mi naskytla příležitost a já neodolala. A udělala jsem dobře!
Příběh neskutečně utíká a všechno tam má své místo. Každá maličkost se ukáže jako strašně důležitá. Hlavní hrdinky Moranu a Vesnu jsem si moc oblíbila. Moranu pro její vychytralost a houževnatost a Vesnu díky jejímu čistému srdci a roztomilosti.
Zatím nejlepší kniha, kterou jsem letos četla, velké doporučení.

03.05.2022 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Velice zajímavý cestopis se svérázným způsobem psaní, a to mě na tom bavilo. Občas jsem se trochu neorientovala ve vyprávění, ale poradila jsem si. Hezké fotky, skvělé postřehy a super čtení.

14.04.2022 4 z 5

Můj první tanec Můj první tanec Nicola Yoon

Krásná, dojemná a oddechová kniha. Hodně mi vyhovovaly krátké kapitoly. Nápad s vidinami je super, ještě to tady nebylo.
Jak je u Yoon zvykem, řeší se zde vážnější témata a v Mém prvním tanci to bylo obzvlášť bolavé. Hlavní hrdinové jsou super, taneční prostředí se mi taky moc líbilo a ještě pochválím skvělé vedlejší postavy.

03.04.2022 4 z 5