Florindela Florindela komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Když jsem před dvěma lety náhodou navštívila skutečný šikmý kostel, měla jsem to štěstí, že jsem tam potkala naprosto skvělé průvodce, kteří mi povyprávěli spoustu z historie toho místa a zaniklé Karwiné. Když vyšla kniha, musela jsem ji prostě mít. Četla se jedním dechem, moje fantazie mě unášela do tehdejších hornických kolonií, a hlavně, i když jsem obyvatelka Slezska, přinesla mi spoustu nových historických informací. Skvělé. A doporučuji všem.

28.02.2021 5 z 5

Tisíc dnů v Toskánsku Tisíc dnů v Toskánsku Marlena de Blasi

Dočetla jsem, a stále cítím... podzimní chlad i vůni kouře, chuť dobrého jídla připraveného nad ohněm, opékaný chleba s olivovým olejem... Kniha mě dokázala přenést tam, kde jsem nikdy nebyla... A bylo to moc krásné. I přesto, že ke konci knihy přišlo poznání, proč je v titulku knihy uvedeno "hořkosladký příběh".

29.01.2021

Velká kniha vánočních detektivek a záhad Velká kniha vánočních detektivek a záhad Otto Penzler

Tohle je opravdu velká kniha. Na čtení hodně nepraktická, je třeba několik polštářů na podložení rukou, knihy atd. Ale byl to přesně ten dárek, který jsem chtěla. Povídky mě bavily, byly stejně různé jako byli různí autoři. Všechny ovšem víceméně zachovávaly vánoční atmosféru. Skvělé.

16.01.2021 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Krásný příběh. Začátek mě trochu znejistil, jestli to není příliš velká přímočará slaďárna a lovestory, ale po pár stránkách se to rozjelo. Četla jsem zase do noci a neuměla se odtrhnout. Skvělé!

16.01.2021 5 z 5

Golfové paničky Golfové paničky Leonie Fox

Přemýšlím, jak začít... mažu to už po čtvrté... Kniha je současná, i když vlastně jakoby z jiného světa, ze světa profesionálního golfu. Jenže tady snad vůbec nejde o sport. Překvapivě, ač je děj čím dál víc nadupaný sexem, tak události mají spád. Trochu zlomyslně jsem ji přibalila babičce do knížek k přečtení - a dnes jsem zjistila, že je do ní zažraná. Takže opravdu stojí za to.

16.01.2021 4 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Skvělé čtení, zajímavý příběh. Popis válečných událostí mi hodně připomínal Tolstého Vojnu a mír... klidně bych jich snesla méně, ale je otázka, jestli by to nakonec knize neublížilo. Takže za mně skvělé čtyři večery a vlastně i noci.... a těším se na další díl.

14.12.2020 5 z 5

Francouzská venkovská kuchyně Francouzská venkovská kuchyně Mimi Thorisson

Krásná kniha. Není to jen kuchařka, dá se číst jako román, proložený recepty. Jsem z ní nadšená.

Starostovic Mařenka Starostovic Mařenka Hedwig Courths-Mahler

Jako vždy - kniha této autorky je vstupenka do minulých časů. A to mám ráda.

Hrdá Ruth Hrdá Ruth Hedwig Courths-Mahler

Jako vždy - kniha této autorky je nejlepší oddechovka a cesta do minulých časů.

11.12.2020 5 z 5

Babiččina sladká terapie aneb jeden bláznivý rok Babiččina sladká terapie aneb jeden bláznivý rok Michala Jendruchová

Proti první knížce o hodně slabší. Při čtení té první jsem se dokázala vcítit do atmosféry pečení ve vesnické kuchyni, cítit teplo z kamen i představit si ty vůně. U této knihy už to nešlo. Děj pořád spěchal, asi aby se celý ten rok do knihy vešel, moc to už nebylo o pečení ale o podnikání. Tuto knihu asi podruhé číst nebudu. Možná v důchodu... až zapomenu, že mě zklamala.

11.12.2020 3 z 5

Mezi nebem a peklem Mezi nebem a peklem Ivanka Devátá

Kniha napsaná spíše jakoby formou fejetonů, ale na zajímavém stylu autorky to vůbec neubírá. Baví mě její hra se slovy, staročeské výrazy, slovosled...

30.10.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tohle je opravdu silný příběh. Chytlo mě to a četla jsem, kdykoliv to šlo. Ovšem někde uvnitř pořád hlodal červíček, že už to stačí, dál nečti, bude to smutné... bála jsem se, kdy dojde na popis období holokaustu, znám se, pak z toho nespím. Je to ale moc dobře napsané, ten příběh se postupně skládá, vyvíjí, všechno do sebe začíná zapadat... Nakonec jsem přečetla až na jednu pasáž všechno. Nedokázala jsem přečíst, co předcházelo odjezdu z Terezína. Knihu doporučuji, je skvěle napsaná.

17.10.2020 5 z 5

Růže a čokoláda Růže a čokoláda Teresa Simon (p)

Krásná kniha. Dobře vymyšlená zápletka, objevování minulosti ze starých deníků. A moc hezky napsáno a popsáno. Ve volném čase sestavuji rodokmeny a tak ty deníky hlavní hrdince úplně závidím. To by bylo něco...

14.10.2020 5 z 5

3x Hercule Poirot 2 3x Hercule Poirot 2 Agatha Christie

Příběhy Hercula Poirota, v podání britského herce Davida Sucheta, prostě miluju. A od televizního zpracování byl jen krok ke čtení. Knihu jsem koupila v antikvariátu, měli jen druhý díl, ale chytlo mě to - a to tak, že jsem sbírku všech knih 3x ... už zkompletovala. První příběh - Velká čtyřka - mě trochu asi zklamal, nebo překvapil. Moc mi k Poirotovi nesedí, a jak píše MilanCFC, asi by si zasloužil mnohem víc prostoru. Zbývající dva příběhy jsou skvělé, čtivé, napínavé, rozuzlení překvapující.

05.10.2020 5 z 5

Božka Božka Ivo Toman

Na knížku jsem se těšila. O to větší bylo zklamání. Nezdá se mi, že by se jednalo o humorné příběhy. Spíše zkušenosti nějakého terapeuta, upravené pro potřeby knihy. Nepředpokládám, že jsou příhody z autorova života, ale pokud ano, tak je mi ho líto. Ale moc nevěřím tomu, že by někdo něco takového dlouhodobě snášel. Knihu jsem přečetla celou, nedalo to ani tolik práce, a jediné, co mě opravdu těší je, že jsem si ji koupila s maximální slevou.

05.10.2020 2 z 5

Mých 25 let v Provenci Mých 25 let v Provenci Peter Mayle

Skvělá kniha, jako všechny do tohoto autora. Škoda, že je už poslední. I překladatele to v doslovu rozesmutnilo. Taky jste si jako já vyhledávali na netu ty vesnice, zámky, místa...? Provence prostě nemá chybu.

16.09.2020 5 z 5

Každé řešení má svůj problém Každé řešení má svůj problém Kerstin Gier

Z první půlky knihy jsem málem dostala depresi... naštěstí se děj změnil, po neuskutečněné sebevraždě. Trochu chápu Geri, že s takovou matkou a tetami a spoustou narážek a hloupých dotazů je těžké zůstat v klidu a neztrácet sebevědomí, ale řešila bych to jinak. Ale přečetla jsem až do závěrečného happyendu.

16.09.2020 3 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Evžen Boček

Tajemný, hororový příběh, ale pro mě realističtější než Aristokratka. Ano, bála jsem se. Ale dočetla. Někde mezi nebem a zemí něco bude...

04.09.2020 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

U mně opravdu velké zklamání. I když tady jsem - po přečtení prvních dvou dílů - asi už věděla, o čem to bude. A proto jsem zklamaná, že jsem si tak dlouho přála mít celou trilogii a teď jsou to knihy, ke kterým se budu těžko vracet. I když autor ve psaní pokračuje, doplňovat sbírku nebudu.

04.09.2020 2 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

U mně opravdu velké zklamání. I když tady jsem - po přečtení prvního dílu - asi už věděla, o čem to bude. A proto jsem zklamaná, že jsem si tak dlouho přála mít celou trilogii a teď jsou to knihy, ke kterým se budu těžko vracet. No - možná jednou... A přitom to téma poskytovalo tolik možností...

04.09.2020 2 z 5