Florindela Florindela komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

U mně opravdu velké zklamání. Začátek vtipný, ale pak už ne. Čekala jsem něco jiného... asi něco ve stylu Vejce a já. A proto jsem zklamaná, že jsem si tak dlouho přála mít celou trilogii a teď jsou to knihy, ke kterým se budu těžko vracet. No - možná jednou... A přitom to téma poskytovalo tolik možností...

04.09.2020 3 z 5

Tlustoprdka, no a co? Tlustoprdka, no a co? Renáta Názlerová

Příjemná kniha, dobře se mi četla, děj trochu idylický, některé dějové linky směřovaly jinam, než jsem původně předpokládala. I tak to nebylo zklamáním.

04.09.2020 5 z 5

Francouzské hodokvasy Francouzské hodokvasy Peter Mayle

Skvělá kniha se skvělou atmosférou od mého oblíbeného spisovatele. Čtení u mne spouštělo touhu jít si nalít skleničku vína a dát si k tomu cokoliv dobrého.

04.09.2020 5 z 5

Psí život Psí život Peter Mayle

Život s lidmi z pohledu psa. Velmi vtipně a dobře napsané.

Navždy Provence Navždy Provence Peter Mayle

Krásně popsaná atmosféra Provence i typů místních lidí. Děj voní levandulí, dobrým vínem, sluncem, laskavostí... Chcete tam být, zažít a užít si to.

Znovu Provence Znovu Provence Peter Mayle

Krásně popsaná atmosféra Provence i typů místních lidí. Děj voní levandulí a dobrým vínem a olivovým olejem a jídlem a sluníčkem....

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Krásně popsaná atmosféra Provence i typů místních lidí. Příběh voní levandulí a dobrým vínem. A taky jídlem.

Chalupářka Chalupářka Marcela Mlynářová

Oddechovka na jeden večer. Možná jsem čekala více příhod, než hrubý popis deseti let chalupaření na sto stranách. Ale tu chalupu bych chtěla vidět, asi by se mi tam líbilo.

29.08.2020 4 z 5

Život udeří, kam se mu zachce Život udeří, kam se mu zachce Petra Hülsmann

Příjemná kniha, dobré počtení. Bavilo mně to, stejně jako i předchozí kniha od této autorky. Jediné, co mi v těchto knihách vadí, a nevím, jestli je to překladem nebo to autorka opravdu takto píše, je to věčné: "Okej". Používá to v příběhu každý a na můj vkus moc často (a v Čokoládovém průšvihu to bylo taky tak).

Mafie matek Mafie matek Kerstin Gier

Druhá v pořadí od této autorky a maximální spokojenost. Kniha je dobře napsaná, myslím, že bych členkou této mafie chtěla být taky.

Cesty Evropou Cesty Evropou Karel Čapek

Cesty Evropou jsou vlastně 4 knihy v jedné. Čapkovy postřehy z cest a hlavně krásné popisy zemí, tak jak je viděl on. A jak už je my nikdy neuvidíme. Miluji jeho hry se slovy. Nejvíc se mi líbily Obrázky z Holandska, ale i Anglické listy a vlastně všechny. Kdo má rád Čapkův styl, doporučuji k přečtení.

Román krásné Dory Román krásné Dory Hedwig Courths-Mahler

Jako vždy u této autorky - plný počet hvězd. Já mám tak ráda tyto příběhy z doby začátku 20.století, kdy muži byli galantní gentlemani a ženy nebyly drzé feministky. Vždycky na mě z těchto příběhů dýchne takový klid... A mám moc ráda i slovní popisy domů, zámků, panství... U mně spokojenost.

21.07.2020 5 z 5

Nevinné lži Nevinné lži Kerstin Gier

Knihu mi v knihovně vypůjčil manžel... a trefil se mi do vkusu. Dala jsem ji na dva zátahy. Jak píší čtenářky níže, mohl být konec delší a příběh se ještě trochu vyvinout. Ale i tak jsem spokojená.

21.07.2020 5 z 5

Domácí řecká kuchyně Domácí řecká kuchyně Veronika Hájková

Zajímavé recepty, určitě jich dost vyzkouším.

29.06.2020 4 z 5

Svoboda v jídle jednou provždy Svoboda v jídle jednou provždy Melissa Hartwig

Spíše motivační kniha, určitě napřed přečíst knihu Jídlo na prvním místě. Tato kniha na ni navazuje a pomáhá pokračovat ve zvoleném způsobu stravování. Vyzkoušeno, ověřeno sama na sobě.

29.06.2020 5 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Moc dobře a poučně napsaná kniha. Já jedu paleo už pět let, nemůžu lepek ani laktózu, a co si budeme povídat, bezlepkové náhražky chleba a pečiva nestojí za to. Ovšem spoustu tvrzení z knihy můžu sama na sobě potvrdit. Za mně super.

29.06.2020 5 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Pěkný příběh z Paříže, vánoční atmosféra z něj moc nedýchala, ale to ani nevadilo, konec hodně dobrý až trochu naivní... nemyslím že se "to" dalo stihnout... Možná jen přemýšlím po česku... Dobře se to četlo, i když v úvodních kapitolách mi docela vadilo autorčino neustálé přirovnávání podobností k někomu či něčemu.

29.06.2020 4 z 5

Do panského stavu - svazek první Do panského stavu - svazek první Marie Popelková

Dobře se to čte. Celý román má 6 dílů, člověk až žasne, jaké všechny příhody jim autorka připraví. Ale je to milé a pozitivní čtení.

02.05.2020 5 z 5

Muži mají radši blondýnky Muži mají radši blondýnky Anita Loos

Je to taková jednohubka ke kávě v pauzách mezi prací na zahradě. Naivní americká blondýnka ve dvacátých letech dvacátého století, částečně na cestách po Evropě, ale vždy ve společnosti starších pánů. Kdo měl hlouběji do kapsy nebo nenosil dárky, neměl šanci. A ty názory... Úsměvné čtení. Až teď, když píšu komentář. jsem zjistila, že námět byl zfilmován, s Marilyn Monroe v hlavní roli.

02.05.2020 4 z 5

Růže z pražských trhů Růže z pražských trhů Karolina Světlá (p)

Moc milá knížka. Přenesla mě do dob dávno minulých.
Černý Petříček byl nejsmutnější příběh..
Paní Katynka je klasika od Popelky Biliánové, tak dobrosrdečnou ženu bych chtěla znát...
Nejvíc se mi líbila třetí část, od Boženy Obdržálkové: Bylo... Krásně popsaná atmosféra té doby, včetně lidí, zvyklostí, prací... Opravdu moc pěkné.

01.05.2020 5 z 5