Fleur213 Fleur213 komentáře u knih

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Anotace i komentáře k ní zněly slibně, ale kniha mě zklamala. Téma hutné, ale dost zdlouhavě zpracované. Bohužel jsem knihu nedočetla :(

27.05.2022 1 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Nebylo to špatné, takové počtení pro starší dospívající (věk kolem 20 - 25). Více mě zaujal příběh Rachel a Milese, bylo to více napínavé a hlubší téma. Ano, taková "limonádka" na víkendové odpoledne, občas s kyselou příchutí. Jinak Colleen píše skvěle, o tom žádná. Těším se na další.

12.02.2022 2 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Velice, velice dobře napsaná kniha a maximálně zajímavá zápletka. Stejně jako ostatní tady říkám: WOW!
Colleen si už dávno vybudovala místo v mém top žebříčku zahraničních autorů. Ano, také jsem byla zvyklá na slaďárny a vztahové pletence, ale tohle mi sedlo moc. Doufám, že z tohoto žánru nebyla poslední.
Nic není jak se na první pohled zdá a jak se říká: Papír snese všechno. Jestli máte rádi romanci s nádechem mysterióznosti a nakouknutí za "oponu" života spisovatelů, určitě nebudete zklamáni. Vřele knihu doporučuju. Kdo má rád Colleen, tohle je "must read".

09.02.2022

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Holy Moly, byla to jízda! I když poměrně dlouhá. Ano, některé dějové linky mohly být hlouběji zpracovány, dalo se z toho vykřesat víc, ale napínavé to bylo. Trochu víc uvzdychané (na Harlana), ale chápu, že se snažil vcítit do ženské hlavní hrdinky.
To rozuzlení si autor nechal až na úplný závěr a možná to byla chyba. Mohl klidně začít rozmotávat dříve, mohlo se ještě odehrát více dramatu s Jeffem. Pro mě poslední kapitola, stránka vyšla jaksi... mdle, neukončeně. Nemám ráda nedořešené konce. Ano, možná ty náznaky jsou pro některého čtenáře jasné, ale mě to bohužel nestačilo. Za takový konec musím mé hodnocení bohužel snížit.
Jinak jedna z těch top knížek od Harlana, co jsem četla a určitě budu pokračovat.

09.02.2022 3 z 5

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Jak už to zaznělo - děj, hlavně ty narychlo vymyšlené zápletky na závěr působí překombinovaně. Některé "háčky" nejsou dovysvětlené - během děje ani v závěru. Autorka dokáže detailně vykreslit rodinný život a zároveň to nejdůležitější, tu celou pointu toho PROČ se to děje si nechá jen na několika odstavcový popis. Děsná škoda. Přijde mi, že se tak zaměřila na to, co hlavní hrdinka prožívá, cesta z bodu A do bodu B, že chybělo jakési dokreslení toho ostatního - co dělala celou dobu policie, jaké byly pocity manžela? Jakoby tam jeden vypravěčův pohled chyběl, aby to mělo šťávu. Zkrátka z obyčejné matky a veterinářky soukromým detektivem. Ne, to mi hlava fakt nebrala.
Jediné co oceňuju, je dobře vygradovaný závěr, který jsem přečetla jedním dechem. Nicméně to už moje hodnocení na tuto knihu nespraví. Snaha se cení, především u prvotiny, ale třeba to příště vyjde líp.

09.02.2022 2 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Přiznejme si to (byť to zmiňuju nerada) film byl parádní, ale styl, kterým je kniha napsána, už méně.
Oceňuji dobře vystavěný motiv a charaktery postav. Nicméně některé pasáže působí příliš rozvlekle. Necítím u děje gradaci, jen vysvětlování co a jak, především myšlenkových pochodů Briony. Ještě že je aspoň psaný z perspektivy několika postav.
Jsem ráda, že jsem ji přečetla a mám srovnání, ale jednou a stačilo. Nejvíce se mi od autora líbila kniha Na Chesilské pláži - krátké, rychlé, výstižné.

28.01.2022 2 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Zbožňuju literární styl Kateřiny Petrusové! Tak vtipné, vkusně popsané, zajímavé postavy, kterými žijete. Kniha má všech pět P: pohodová, kPopukání, parádní čtení, ponurejší téma a pamatovák - ano, tento příběh vám utkví v paměti. Navíc jsem ocenila téma "vaření" a přidané recepty. Dvojsmysl s pekáčem buchet se mi moooc zamlouval :-)

28.01.2022 4 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Co člověk, to názor. Nicméně ne příliš pochvalné komentáře uvedené níže mě neodradily od vypůjčení této knihy a jejího přečtení. Naštěstí. Přečetla jsem ji jedním dechem a několik dní ve mě rezonovala.
Ano, od knihy se dalo čekat cokoliv. Detektivní zápletku. Pohled do života teenagerů. Těžce zkroušené a přecitlivělé rodiče, které se snaží za každou cenu ochránit své dítě. A tak sondu do osudů uprchlíků - nyní velmi citlivé, někdy tabuizované téma.
Nicméně pro mě bylo zajímavé sledovat, jak takový život jedné rodiny ze Somálska s těžkým závažím z minulosti ovlivnil její budoucnost. Jaké jsou hodnoty přátelství. Na čem stojí, jak na nás působí, jak nás ovlivňuje. Nedá nám to odpovědi na dnešní situaci s imigranty, ani pohodové, lehké čtení ve volné chvíli. Nicméně si dovolím tvrdit, že těm, co jsou otevření a zajímají se o lidské osudy těch z jiných krajů a kultur, může tento příběh vzbudit otázky, které jen tak nepustí.

28.01.2022 4 z 5

Ať už je láska cokoliv Ať už je láska cokoliv David Baddiel

Bohužel, nedočetla jsem ji :-( Kniha je psána zvláštním stylem, tak nějak na přeskáčku a "žurnalisticky". Navíc mi vadily sprosté výrazy a mužský šovinismus. Prostě takový rozvleklejší monolog nespokojeného muže. Ženám příliš nedoporučuju (pokud fakt nemilujete všechno, co kdy bylo o Lady Di napsáno).

28.01.2022 odpad!

Paříž je vždycky dobrý nápad Paříž je vždycky dobrý nápad Jenn McKinlay

Moc ráda cestuju, žila jsem ve Francii, proto pro mě byla tato kniha jasná volba. Nebyla jsem zklamaná (jen lehce určitými klišé, které se vztahují k Paříži). Jinak jsem byla ráda, že autorka uváděla reálná místa, byť příběh Chelsea byl smyšlený. Moc pěkně napsáno (i když trochu pozvolný začátek na můj vkus). Líbilo se mi, jak se hrdinka postupně vyvíjela, poznávala sama sebe. Rozhodně doporučuju všem romantickým duším:-)

28.01.2022 3 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Omlouvám se, ale nedočetla jsem. Příliš obsáhlé, popisné, rozvleklé. Bohužel ne můj styl. Možná zkusím Sedmilhářky - seriál se mi moc líbil.

28.01.2022

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Holy Moly! To byla jízda! Přečteno jedním dechem, jak to bylo napínavé. Knížka má za vše, co dělá knihu čtivou - tajemno, spád, napětí, zajímavé postavy i zápletky, propletence vztahů, a parádně vygradovaný závěr. Hodnotím top - nejvyšším možným 5* podtržených. Vřele doporučuju. Těším se, až si přečtu další knížky autorky.

28.01.2022 5 z 5

Schůzka v Paříži Schůzka v Paříži Harlan Coben

Děj mě chytnul a nepustil, dokud jsem knihu za šest hodin nedočetla. Nešla odložit. Takhle má děj odcejpat a držet čtenáře pod krkem, strhnout a přidávat jeden zvrat za druhým, nutit ho k zamyšlení. Opravdu oceňuju autoru zápletku, kterou vymyslel, precizně vybudoval a postupně odvíjel. Je to čtivé, uvěřitelné, napínavé. Jde to až na mez "co by kdyby", ale dokáže z toho balancování vytěžit maximum. Nic není ponecháno nedořešené. Smekám, pane Cobene, a určitě si od vás přečtu i další knížky. (Takhle byla má druhá.)

15.01.2022 5 z 5

Poslední manželka Poslední manželka Karen Hamilton

Nuda, nuda a zase nuda. 360 stran utrpení. Hlavní hrdinka neuchopitelná, nevíte zda je klaďák nebo záporňák, jaká je její "agenda". Ve svém pátrání se plácá tam a zpět, bez výsledků. A pak vám autorka ty výsledky předestře slovy Marie, ale působí to jaksi vykonstruovaně a plitce. Vlastně kromě jednoho odhalení se v knize nic zvláštního a zásadního neuděje. Zoufalý čtenář stále čeká a žádný vývoj postavy ani vyústění (klimax) nepřijde. Raději si ušetřete ty dlouhé večery, neboť pak je vše spláchnuto pár posledními odstavci a vy si říkáte, jestli těch několik dní, co jste věnovali četbě, stálo vůbec za to. (Nestálo.)

15.01.2022 odpad!

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Předchozí kniha Vyvrhel mě oslovila moc, nedala mi vydechnout, dokud jsem ji nedočetla. Sáhla jsem po další knize autorky, ale dostalo se mi jen zklamání. Těch 300 stran se rozhodně dalo využít lépe, hlavní i vedlejší dějové linky lépe rozehrát. S hlavní hrdinou jsem se neztotožnila, byla pro mě neuchopitelná. Celou dobu čekáte tu velkou pointu, COŽE SE TEDY STALO a ono... nic. Žádné "wow" nakonec. Jako by si autorka na konci už nevěděla rady a vymyslela si úplně jiný konec, než by zde patřil. Příběh by mohl být údernější a stačilo by mu 180 stran. Jako úvod do rádoby detektivky pro nenáročné čtenáře možná, ale čekala jsem stejnou kvalitu, ale bohužel.

15.01.2022 1 z 5

Ciao bella Ciao bella Serena Giuliano

Bohužel jsem ji nedočetla. Nuda, nuda, nuda. Zaujala mě lokace - Itálie i Francie, ale hrdinka je tak těžko uchopitelná, skoro jako One man/woman show, akorát, že se nesmějete. Oddechovka by vyžadovala lehčí témata než veškeré ty její úzkosti a deprese. Styl psaní mi zkrátka nesedl, ani nic napínavého se neudálo.

27.11.2021 odpad!

Zapomeň na mě Zapomeň na mě Andrew Ewart

Příběh dvou bolavých duší a jedné ztráty paměti... Kniha se četla dobře, čekala jsem, co se bude dít, i když se konec dal předvídat. Přecházení mezi vzpomínkami a skutečnou minulostí bylo někdy zmatečné, byť jsou kapitoly označené. Doporučuji těm, kterým nevadí trochu fantazy a řešení zapeklitosti vztahů. Rozhodně však nejde o thriller ani román pro ženy, spíš psychologické/ vztahové drama.

14.11.2021 1 z 5