Fleur213 Fleur213 komentáře u knih

Můj sexy šéf Můj sexy šéf Renáta Navrátilová

Nenechte se zmást obálkou a názvem - v této knize nejde jen o sexuální přitažlivost, ale příběh přináší i těžká témata. Některé hlubší myšlenky matky samoživitelky na mě opravdu zapůsobily. Dokázala jsem se do hlavní hrdinky vcítit a porozumět jí. Cestování po New Yorku jsem si vyloženě užívala. Tento příběh mě v podzimních dnech příjemně pohladil a nechávám ho doznívat. Slupla jsem ho jako malinu za jediný den, nešlo odložit. Vřele doporučuju všem romantickým duším i těm, které své sny ztratily, ale v koutku duše stále doufají.

01.10.2023 5 z 5

Rodinná dovolená Rodinná dovolená Shalini Boland

Měla jsem problém ztotožnit se s vypravěčkami. Beth mě svojí naivitou a hlavou strkanou do písku vyloženě štvala. Konec byl hodně divný, takový nedokonalý, useknutý. To, co se stane, stejně celou dobu tušíte. Jakýsi vypravěč mezi kapitolami mi tam přišel zbytečný a divný. Námět nebyl špatný, ale něco tomu chybělo, snad více drama nebo silnější hlavní hrdinka, či hlubší motivace jednání a rozhodování postav.

21.09.2023 1 z 5

Můj drahý manžel Můj drahý manžel Kimberly Belle

Děj má spád a o tajemnou atmosféru není nouze. Tento um autorka prokázala již v thrilleru Drahá ženo, líbily se mi i Manželské lži.
Kam až je žena, matka, ochotna zajít, aby ochránila své děti? Kam až je manžel ochoten zajít, když se mu vše sype pod rukama?
Rozhodně jsem si napětí, které by se dalo krájet, užívala. Strach a zoufalou touhu uniknout autorka parádně dávkovala a hodně detailně popisovala pocity hlavní hrdinky Jade. Její odvahu a sílu mateřského citu jsem obdivovala.
Nedávám nejvyšší hodnocení, neboť mi konec přišel dost useknutý. Ještě nějaké to doklepnutí co bylo pak, mi tam chybělo.

17.09.2023 4 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Skvěle vystavěný thriller, neustálé napětí, někdy jen jemně bublající pod povrchem, jindy do očí bijící. Propletence vztahů a skvěle vykreslené charaktery postav.
Šest kamarádek míří na řecký ostrov na rozlučku se svobodou a každá si s sebou veze nějaké to tajemství, bolístku nebo zátěž z minulosti.
Autorka nás napíná až do konce, často svádí na scestí a opět předkládá nové indicie. Jestli jste thrillerům Lucy Clarke doteď odolávali/y, tento vás minout nesmí! :) Vřele doporučuju 5/5.

12.09.2023 5 z 5

Než zjistíš pravdu Než zjistíš pravdu Elena Minářová

Pro mě pozitivní překvapení letošního roku - psychologický thriller od české autorky, který mě zaujal podle anotace. Je znát, že autorka už má něco napsáno, i když ne publikováno. Text je napsaný s lehkostí a přesto nás pevnou rukou vede do napjatých situací a blíže k tajemstvím. Ocenila jsem dvě postavy, které příběh vyprávěly, jejich propracované motivace a vygradovanou zápletku. Děj se odehrává v USA, ale není poznat, že ho napsala česká autorka. Žádný ulítlý psycho úlet od toho však nečekejte. Pokud máte rádi tajemství, složité vztahy a drama, tento román vás nabídne plnohodnotný čtenářský zážitek.

07.09.2023 4 z 5

Lvice v erbu krále Lvice v erbu krále Michaela Vaščíková

Obal knihy i kresby se velice povedly. Navíc je to pěkná bichle. Co se týče stylu psaní a vyprávění, je znát, že se jedná o autorčinu prvotinu. Je vidět, že autorka má bujnou fantazii a snaží se nám předložit příběh lásky s překážkami. Za mě by mohl být příběh kratší a klidně i dramatičtější. Konec byl až moc přeslazený. Věřím, že pokud na sobě bude autorka dále pracovat, příští příběh bude vytříbenější.

03.09.2023 2 z 5

Kapitánova čest Kapitánova čest Lucie Jehličková

Smekám pomyslný klobouk a tleskám! Jestli je tohle prvotina, tak jsem Johanka z Arku. Autorka vládne vyspělým stylem psaní a osvojila si slovní obraty z minulého století. Kniha se četla jako po másle. Čekala jsem vesměs jednoduchý příběh ve stylu "chci tě - nechci tě", jak jsme zvyklí i Bridgertonových, ale tento příběh je mnohem více propracovaný a zajímavý.
Hlavní dějovou linku tvoří sice romance, ale oživují ji další témata. Hlavní hrdinka Frances mi byla sympatická se svojí odvahou, drzostí a sebevědomím, které tak příhodně kopírovalo sebejisté chování kapitána Jacka. Na nějaké ty popisy okolí a oblečení si příliš nepochopím, ale zde se to k dokreslení dobové atmosféry hodilo a díky zajímavosti příběhu jsem to akceptovala.
Vřele doporučuji si knihu přečíst, rozhodně nabídne mnohem více, než jen romantické dvoření a čaje o páté. Dokonce si myslím, že by si některé vedlejší postavy zasloužily své vlastní pokračování.

16.08.2023 5 z 5

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

Tento příběh se mnou bude ještě dlouho rezonovat. Vyprávění o neskutečné odvaze a vůle k přežití. Obdivuju hlavní hrdinku, bděli nad ní všichni andělé strážní.
Líbila se mi romantická linka a cestování prstem po mapě. Jediné, co trochu nudilo, byly námořnické termíny a detaily. Zajímavé je, že i když byla kniha sepsána až po deseti a více letech od katastrofy, autorka byla schopná zaznamenat dialogy a své tehdejší myšlenkové pochody a pocity s přesností, která až mrazí. Oddechovku nečekejte, ale reálný, syrový lidský příběh a vlny emocí, zajisté.

22.07.2023 3 z 5

Námořní bouře Námořní bouře Andrew Mayne

Vynikající série, kterou naprosto hltám. Nikdy bych neřekla, že mě strhne thriller, který se odehrává pod hladinou. Celkově na vyšetřovačky a detektivky moc nejsem, ale tohle dostalo úplně nový rozměr. Sloan je sice takový napůl McGaver a napůl delfín, ale její neohroženost je mi sympatická, právě proto, že je tak odlišná od té mojí. A taky, že je lidská, dělá běžné chyby jako máma i jako podřízená, která se občas "utrhne".
Kniha má vše - napětí, dramatické situace, super vývoj postav (který zaznamenáte když přečtete postupně všechny díly), dokonce v předchozích dílech najdeme i romantickou linku. Za mě nej jsou právě ty ponory i to, že si rozšiřuju povědomí o potápění a námořnictví.
Mayne je rozhodně špičkou mezi autory thrillerů a tvůrcem zajímavých hlavních postav. Těším se na další díl! Snad u nás již brzy.

18.07.2023 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Tak to byla jízda! Na začátku jsem si říkala: O čem jako bude těch 272 stran, když by se to dalo vyřešit za 40? No, mile mě autor překvapil, s jakou zápletkou přišel, trochu nemile s tím, jakou "Supermanku" z hlavní hrdinky vytvořil. Každopádně pár stran bylo vcelku nudných, ale později šlo více do tuhého a chtěla jsem to dočíst. Odpočítávání absolutně napomáhá napětí, tomu tleskám. Natahování a ukázání cíle, řešení na dosah, které vám vzápětí krutě vezme - nad tím se vztekám, ale zároveň kvituju. Četlo se to dobře a fakt jsem až do samého konce netušila, jak to skončí. Za to autorovi dík, že si to nechal až úplně na závěr a vy koukáte jak puk. Takže za mě dobrý a zkusím od autora nějakou další, byť tento žánr není můj primární šálek kávy.

24.03.2023 3 z 5

Poslední slova Poslední slova Kerry Lonsdale

Příběh měl potenciál. Tři sourozenci, jedna rodina a hromada dávných tajemství a polopravd. Tím výčet pozitiv končí. Zkoušela jsem vícekrát se začíst, neřešit, jak je to napsáno, ale nešlo to, bylo to utrpení. Autorka má opravdu prapodivný styl psaní. Jednak skáče v rámci jednoho odstavce z přítomnosti do minulosti a zase zpět, což působilo dost zmatečně, rušilo mě to. Možná byl úmysl nalákat tím, že podsouvala různé náznaky a domněnky, mě to ale spíš vadilo, míjelo se to účinkem.
Za druhé, je to psáno dost popisem, než-li samotnou akcí. Ale budiž, někomu takový styl vyhovuje, mě ne.
Dále má kniha slabší překlad, úplně jsem tekla u: Olivia třískla rozteklým nanukem do koše... Jako jak třískla?
Konec mi přišel už uspěchaný, opravdu narychlo odvyprávěný, jako když stojíme mezi dveřmi a rychle to ze sebe sypete kamarádce, než vás zažene domů mráz. A to, že autorka nechala některé otázky a situace nedovysvětlené záměrně, aby je mohla nacpat na druhého dílu, mě vyloženě naštvalo. Mohla to celé zakončit lépe. Takže za 2* jen za zajímavý námět, jinak přes 300 stran trápení. Náročnějším čtenářům nedoporučuju.

08.02.2023 1 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

Wow, to byla jízda! Nemohla jsem se knihy dočkat a zakoupila si ji v podobě e-knihy. Nešlo se od ní odtrhnout, nebýt nutnosti spát a pracovat, slupla bych ji na jeden nádech. Autorka přišla z neotřelým stylem vyprávění z mužského pohledu spisovatele Oldřicha a jeho alter ega Xavera. Skvěle vypracované charaktery a motivace postav, neustálé zápletky a napjaté situace, perfektní gradování děje a vývoj hlavní postavy. Oceňuji, že postava roste psychicky po své ose, nepoužívá "berličky" zvnějšku, které by "magicky" vyřešili její situaci. Excelentní zanesení mluvy nespisovné a té z podkrkonoší - pobavilo a ocenila jsem. Tuto knihu stavím na piedestal jako jednu z nejlepších od autorky a rozhodně budu vřele doporučovat na všechny strany. Kniha si zaslouží pozornost, ne-li rovnou ocenění.

24.01.2023 5 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Moje první kniha od tohoto autora. Přilákalo mě nevšední prostředí, ve kterém se kniha odehrává. Jisté je jedno - autor psát rozhodně umí. Stroze, ale poutavě, umí vygradovat napětí, cítíme, že ví, kam s dějem směřuje, žádné zbytečné odbočky, skvělé cliff-hangery na konci kapitol. Obdivovala jsem houževnatost hlavní hrdinky. Flashbacky do jejího dětství skvěle dokreslovaly její osobnost. Jediné co mě zklamalo - když jsem zjistila, vo co go - důvod pátrání mě prostě jako ženu nezaujal. Asi už jsem na tohle téma viděla/četla až moc amerických titulů. Pak už jsem četla spíše ze zvědavosti, jak to celé dopadne, kam až je Sloan ochotná zajít. Jestli s ní budou další knihy, určitě jim dám šanci.

13.09.2022 4 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Wow! Tak tohle je jedna z nej knih, kterou jsem za poslední dobu četla a že jich přečtu za rok hodně. Vůbec jsem nečekala takový vývoj děje. Autorka šla až na dřeň, a já to jako čtenář vítám a zároveň mám oči na vrh hlavy a ptám se: Je tohle fakt možný? No, bohužel ano a autorka se toho zhostila velmi zdařile. Knížku jsem zhltla tahem za šest hodin, nemohla jsem ji odložit, jak mě zajímalo, jak to celé dopadne. Tady vlastně nebyl tak důležitý ten konec, ale ta cesta, to odkrývání. Žádná postava ani scéna nebyla zbytečná. Mezilidské vztahy a náhled do mysli manipulátorů byl brilantní. Tuhle autorku si ukládám do oblíbených a určitě sáhnu po další knížce, kterou napíše. Vřele doporučuju.

13.09.2022 5 z 5

Ztraceny v Paříži Ztraceny v Paříži Elizabeth Thompson

Smíšené pocity. Zklamání bohužel převládá nad dobrým pocitem. Nečekejte romantiku, jen proto, že se děj odehrává v Paříži, nebo drama jen proto, že si dcera s matkou nerozumí. Hlavní postavy jsou příliš ploché, dialogy nezáživné. Nic extra se neděje. Pravý klimax-vyvrcholení nepřijde. Námět na příběh by to byl zajímavý, kdyby to bylo lépe zpracované, vygradované. Nebýt příběhu z deníku, který se odehrává v 20. a 30. letech, kdy jsi autorka jako hlavní hrdiny "zapůjčila" slavné osobnosti té doby, knihu bych hned zkraje odložila. Pochválit musím konec - ten byl dojemný - ale zase, ne díky hlavní postavě, což je škoda. Co mi vadilo úplně nejvíce byly nesrovnalosti, které si autorka neověřila nebo se jim rozhodla nevěnovat pozornost (např. Američanka pracující v Paříži bez víza apod.) Doufám, že autorka na svém stylu ještě zapracuje a příští kniha bude o to lepší.

13.09.2022 1 z 5

Den jako tenhle Den jako tenhle Kelley McNeil

Pro mě nezáživné, vleklé. Čekala jsem něco jiného.

13.09.2022 odpad!

Osudová žena Osudová žena Renáta Názlerová

Téma minulých životů a regresivní terapie mě zajímá, tudíž jsem po knize v knihkupectví sáhla a už nepustila z ruky. Navíc má krásnou obálku, Fortuna Libri se poslední dobrou překonává.
Nevím, zdali autorka osobně podstoupila regresivní terapie, nebo se jen inspirovala povídáním o nich od jiných lidé či přímo terapeutů. Čtení to bylo zajímavé, jen mi přišlo, že prvotní nápad bylo dostat do knihy příběhy z minulých životů a až na ně autorka "napasovala" reálný osud Anny, aby ho i "neezoteričtí" lidé a zapřisáhlí realisti pochopili. Za mě mohlo být těch životů/příběhů i méně.
Četlo se to pěkně, Anny příběh se zajímavě vyvíjel a odkrýval, hlavní postavy pro mě byly reálné. Velké "bum" se pro mě nekonalo (dalo se odhadnout), nicméně závěr překvapivý, byť trochu zkrácený.
Jen tedy jedna hodně velká výtka - kam se k závěru knihy vytratila korektura? Ty překlepy byly v druhé polovině čím dál častější a pak už i rušivé. Moc se přimlouvám (pokud bude dotisk) o lepší korekturu. Kazilo to čtenářský zážitek.

16.07.2022 3 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Taková oddechovka pro náctileté+ a rádoby cestovatele. Ty co spěchají a neužívají si krásu kolem. Francii miluju a "turistický průvodce" po památkách mě potěšil. Ten přesah mohl být o něco hlubší, ale Paříži to odpouštím:) Nic extra jsem od toho nečekala, tudíž mě to ani nezklamalo.

16.07.2022 2 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Ach, paní autorko, nepotěšila jste mě, ani já vás nepotěším :( Musím na úvod říct, že jsem fanoušek Shari Lapeny. Všechny její předchozí knihy jsem zhltla jako malinu, nemohla je odložit, ale u téhle jsem se vyloženě trápila. Proč redaktorka před vydáním např. nezmínila: "Shari, mohla bys to víc zdramatizovat?"
Děj nikdo a nic netáhne, velké šponování a přemílání "kdo a co", jak jsme u autorky zvyklí, se nekoná. 70% děje tvoří manželčiny úvahy, které mě vysloveně nudily. Nevěřila jsem jí ani nemožnost spánku, to mi přišlo nelogické. Několikrát jsem knihu odložila, neboť jsem měla malou vůli vůbec pokračovat. Hlavní postavy jsou plytké, vedlejší snad jen do počtu. Vlastně mi bylo téměř jedno jak to dopadne, hlavně ať už to dopadne. Posledních pár desítek stran, kdy konečně autorka šlápne na pedál to nemohlo zachránit. Čeká mě čtení její nejnovější knihy Nepříliš šťastná rodina, ale mám jaksi pochybnosti... Snad svoji reputaci dalšími knihami napraví.

16.07.2022 1 z 5

Manželské lži Manželské lži Kimberly Belle

Vynikající knížka, napínavý děj od začátku do konce. Máte svá podezření, pochybujete stejně jako manželka a přece vás konec dostane. Opravdu bravurně napsané. Určitě sáhnu i po druhé knize autorky.

16.07.2022