fis.rena Online fis.rena komentáře u knih

Sladké poklady české a moravské kuchyně Sladké poklady české a moravské kuchyně Roman Vaněk

Ten ovocný koláč,jo. A čokoládová roláda. Jo,a taky vanilková omáčka!
Uživatelka Clara del Valle by se měla naučit číst...na str.66/67 je 190g smetany,ale zakysané! Je třeba číst pořádně,ano,abysme zbytečně neodradili někoho,kdo by si kuchařku rád koupil a číst umí :)
Recepty jsou opravdu skvělé, poctivé.

25.05.2020 5 z 5

Dobrodružná výprava za poznáním: Lidské tělo Dobrodružná výprava za poznáním: Lidské tělo Anna Claybourne

Pracovní sešit,který hodně naučí také díky tomu,že si do něj dítě samo vypracovává zadané úkoly. Je třeba vypracovat některé další části těla, buňky,domalovat potraviny dle zadané chuti...
Pěkné :)

16.03.2020 5 z 5

Neobyčejná přátelství v přírodě Neobyčejná přátelství v přírodě Emilia Dziubak

Kocourek Mourek nás provází úžasně ilustrovanou knihou o přátelství v téměř každém odvětví zvířecí říše. Mně se propojení Mourkova vyprávění a encyklopedického vysvětlení líbí a vnímám ji jako plus pro čtení i staršími dětmi. Vědomosti jsou tu předkládány nenásilnou,pohodovou a milou formou,aby to děti bavilo. Co děti...já jsem taky učarovaná :) Na konci je testík na téma "Jaký jsi kamarád?",kde se ve výsledku dozvíme,jakému zvířátku jsme podobní.

09.02.2020 5 z 5

Gerda: Příběh moře a odvahy Gerda: Příběh moře a odvahy Adrián Macho

Nádherné pokračování osudů Gerdy a Larse,kteří se tentokrát vydávají na dlouhou cestu na sever za polární září,aby tu našli zbývající sloky k velrybí uspávance,kterou jim kdysi zpívala jejich maminka. Cesta je dobrodružná,zase plná poučení, setkání a zjištění,že vlastně hledali něco,co měli v podvědomí odjakživa. Moc nás to baví s dcerou číst,je to naše společnice před spaním i s prvním dílem. A ty ilustrace...no kouzlo samo.

Když hvězdy vyjdou a k večeru se smráká,
nová cesta do dálavy tě láká.
Poznáš mnohé taje v mořském světě,
nebe k velkým dobrodružstvím zve tě.
...

10.01.2020 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Hele,já nevím...přišlo mi to takový hloupoučký a víceméně o ničem. Pro někoho to bude asi oddychovka,jiného zaujme,ale mě to nějak nepohltilo a ani moc nebavilo.

04.11.2019 2 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Nádherná knížka,ilustrace kouzelné,bezkonkurenční. Příběh se čte pěkně a vybízí dítě k otázkám směřující na rodiče,což je dobře. Nad obsahem knihy by se měl zamyslet i dospělý člověk,k čemuž mu dopomůže právě dítě svými otázkami proč a co to všechno je a z jakého důvodu se to velrybám děje. Prostě paráda,s dcerkou doporučujeme.

23.06.2018 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Já jsem uchvácena...kniha je velmi citlivá,milá,plná porozumění a tolerance,která je zosobněná v Grétě. Chvílemi jsem se přistihla,jak podvědomě tlačím na Grétu,aby se už konečně zeptala Einara/Lili na tohle a támhleto a ona pořád nic a mně tekly nervy :D Velký obdiv patří hlavně Grétě za to,jaká je a díky lásce k Einarovi je ochotna podstoupit vše proto,aby byla Lili sama sebou a tím,čím chce být. Příběh je velice poutavý,zajímavý a lidský.

25.06.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Noční lov mě bavil víc než Dívka v ledu,ale opět velice jednoduché,ač čtivé čtení,u kterého se nálepka bestseller zase objevila omylem. V tuto chvíli očekávám od dalšího dílu pohyby osudů u detektivů,a doufám,že to bude pohyb vpřed.

24.05.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

I když jsem u knihy s úsměvem pokyvovala,a to z důvodu správného odhalení pachatele,jelikož pro mě to bylo celé dost okaté,čtení mě bavilo. Nikdo mi v knize nevadil a ani jsem se s nikým neztotožnila. Příběh je psán čtivě a uceleně,žádné kapitoly přeskakující na osoby či jinou dobu dění. Označení bestseller se tam ale zřejmě objevilo náhodou,protože do této kategorie podle mě rozhodně nespadá. Průměrný,čtivý detektivní příběh.

20.02.2017 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Jednání Maggie mi mnohdy přišlo zarážející a nějak jsem si říkala "jako vážně?" Ale to bude tím,že každý by danou situaci řešil jinak. Příběh plyne,je moc fajn a nenudila jsem se. Že je tam "moc psychopatů"...mno,řekla bych,že vzhledem k rozuzlení případu jich tam bylo tak akorát. Jsem spokojená,můžu doporučit.

14.12.2016 5 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Co kniha,to zážitek. Je úžasný,jak Tess dokáže ponořit do děje svého čtenáře všemi podrobnostmi a pikantnosmi,o kterých příběh vypráví...rozbor rostlin v bažinách,močály,vykopávky,krásná Káhira,mumifikace X krát jinak...jsem opět spokojená.

19.10.2016 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Perfektní thriller,u kterého mi místy bylo opravdu ouzko. Číst o mojí nejhorší noční můře a vlastně nejhorší noční můře každého rodiče je neskutečný zážitek. Dostala jsem se s Rachel na dno a pocítila to,co nikdy nechci cítit.

08.04.2016 4 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Krásné prostředí,zajímavá zápletka,atmosféra na mě dýchala a já si to skutečně užívala. Jediné,co mi vadilo,byly tiskové chyby,ale za to autorka nemůže. Celkově spokojenost a prima oddechové čtení.

26.01.2016 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Mno...musela jsem se smát,zcela upřímně. Takové velice naivní čtení,ve kterém se nenajde vůbec nikdo a je to skutečně jen pohádka,ve které mě nejvíc rozesmívalo stálé vykání hlavních hrdinů i přesto,že měli neustále své prsty v různých otvorech :D a ta neutuchající touha se stále "cítit" v sobě a u toho se tak upřímně nenávidět...ach ouvej.

19.11.2015 1 z 5

Klenoty klasické evropské kuchyně Klenoty klasické evropské kuchyně Roman Vaněk

Tak tady jsem vyzkoušela maďarský guláš a světe div se, dobrý! Masíruju si svaly na pelmeně a na mousaku. Jinak domácí tatarská omáčka a omáčka suprême jsou top.

26.05.2020 5 z 5

Jednoduše a dokonale - Maso Jednoduše a dokonale - Maso Roman Vaněk

Smažené,zapékané,naložené,plněné,pečené,grilované,omáčky, tataráky...no prostě všechno. Je to šlágr,hele. Zkoušela jsem kotlety na sladkokyselo a bramborové taštičky plněné masem a úplný koncert.

25.05.2020 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tak úplně nevím...
Chvílemi jsem se u knížky nudila,protože opakované harcování a výhrůžky smrtí mezi dívkami z Birgittina dvora už byly ohrané. Joona vyšetřuje dál i přes zákaz kvůli internímu vyšetřování jeho samotného,ale i přesto,že zvládne všechny situace,tak to nikdo neocení a dělá se,že se vlastně nic nestalo? Celkově to mělo takové pomalejší tempo,mnohdy zbytečně vleklé popisy,které nám ve finále k ničemu nebyly.

15.02.2020 3 z 5

Nejkrásnější filmové pohádky Nejkrásnější filmové pohádky Marie Formáčková

Knihu máme již s dcerou přečtenou,ale nevracíme se k ní vůbec. Název mate...dítě se těší na Popelku z pohádky,jak už název napovídá a ejhle. Fotografie jsou totožné s filmovým zpracováním,ale příběh nikoliv. Čtete a samo dítě se hned hlásí,že to mají špatně,že je to přeci jinak a proč to takhle napsali,když Popelka tatínka neměla a tady píšou,že jim jel koupit látky na šaty na ples. Je to pro děti zmatečné a ani mě se to moc nelíbí. Škoda.

10.01.2020 2 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Četla jsem "Dvojí život",namlsala jsem se jím. Tím bych asi začala :D
Tato kniha má tajemství,má zápletku,má rozuzlení, usmíření, prolínání minulosti s přítomností...Riley a Lisa,sestry. Asi mi tam chyběla větší úpěnlivost a horlivost hlavní hrdinky v honbě za pravdou.
Je to takové nepřekvapující čtení,i když o překvapení nebyla nouze. Možná jich bylo až moc?

15.01.2019 3 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Psychiatrická klinika Svaté Patricie..."Svatá Psycho", to je prostředí pro knihu jako stvořené. Alespoň pro mě ano. Kniha je napínavá,provází nás životem všech aktérů i dění v samotné klinice,ale nijak násilně,nikterak do hloubky,pouze očima samotného Jana. Je to škoda,ráda bych nahlédla přes kamerový systém kliniky do jejího chodu a do symbiózy pacientů s personálem. Samotná myšlenka školky pro děti pacientů kliniky je zajímavá. Fungovalo by to vůbec v reálu?
Nicméně čtení mě bavilo,udrželo si mě,ačkoliv jsem tam postrádala trochu více "šťávy". Konec byl na mě takový "hrcprc" a nedostalo se mi úplného závěru,na který jsem čekala.
Ale jo,hele,líbilo se mi to,tak dávám čtyři zářivé.

17.07.2018 4 z 5