Fiona Fiona komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha mne nadchla nesmírně, filmové zpracování už tolik ne, ačkoli uznávám, že mohlo být mnohem horší. Od samého začátku až do konce se nesmírně těším, co přijde dál. Panečku, jak já bych takového společníka, jako je Saturnin, chtěla :D

Čáry paní Láryfáry Čáry paní Láryfáry Betty MacDonald

Opravdu originální manuál na to, jak zacházet s dětmi...ač je určená pro děti, poučná bude především pro rodiče :)

Matka Vojtěcha Matka Vojtěcha Marie Holková

Tonečka Hassmanová si mne získala už jako holčička a ačkoli ji jako velkou neznal skoro celý svět, neudělala toho málo. Celá kniha působí příjemným, milým a uklidňujícím dojmem, ačkoli se v ní najdou i smutná a velmi nepříjemná místa.

Hvězda naděje Hvězda naděje Lenka Lanczová

Tahle kniha mi sedla si nejvíc ze všech, které jsem od Lanczové četla. Jestli jsem si z ní jako holka něco vzala, tak jistotu, že když se jeden snaží, může od života čekat víc a že každý má to, co si sám zařídí. Mám pocit, že to nebylo tak úplně růžové lehoučké čtení, na jaké jsem si zvykla v jejích dalších románech, možná právě to mne zaujalo.

Kuchařka Stařenky Oggové Kuchařka Stařenky Oggové Terry Pratchett

Pokud chcete inspiraci do kuchyně, mnoho jí tu nenajdete, ale něco přece...a některé pokrmy se skutečně dají i vyzkoušet :o). Zato tu nechybí další informace ze života nejznámějších postav Zeměplochy a především kupa Stařenčinných cenných rad :).

Koralina Koralina Neil Gaiman

Skvělý příběh pro děti, který jsem jedním dechem četla i já. Přišlo mi to vyváženě "fantastické", promyšlené, poučné, nepřeslazené a neotřelé. Doporučuji :)

Je strašná škoda, že film tak zvrtali. Možná je graficky na úrovni, ale z Coraline se stal rozmazlený spratek a úplně to zadusilo vše, nad čím se dalo přemýšlet.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Trapně předvídatelné, možná zajímavé postřehy ovšem totálně zruinované podáním a "příběhem". Škoda.

30.11.-0001 odpad!

Převážně neškodná Převážně neškodná Douglas Adams

Nasazenou laťku už asi moc překonat nešlo, ale přinejmenším si ji trilogie udržela :)

Sbohem, a díky za ryby Sbohem, a díky za ryby Douglas Adams

Tak tuhle knihu jsem si užila vůbec ze všech nejméně, téma Arturova vztahu mne asi nezaujalo dost, ale pořád to nebylo to jediné téma...naštěstí :)

30.11.-0001 4 z 5

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Nepropadejte panice, možná to není taková špička, jako byly předchozí dva díly, ale pořád to patří hodně vysoko do žebříčku a čte se to dobře.

30.11.-0001 4 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

To navážení do anglických gramatických časů (aneb mohlo by být i hůř) se mi strašně líbilo a samozřejmě nejen to. Mohu jen doporučit.

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Moc příjemná četba, buď oddechová záležitost třeba k vodě, nebo hlubší a zajímavější, když se snažíte nevynechat žádnou autorovu narážku. Doporučuji i těm, co čtou méně. Přítel (ITák jak poleno :)) se přes tuhle pětidílnou trilogii ke čtení dostal a stejně tak ji přečetl další nadšený nečtenář :).

30.11.-0001 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Je moc dobře, že druhý díl pokračuje novým příběhem a není jen podivnou nástavbou k tomu prvnímu. Pořád je to pohádkové (pořád ještě jo) a milé a vtipné a především kouzelné. Opravdu doporučuju pro začínající angličtináře číst v originále, ta angličtina není těžká.

30.11.-0001 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Četla jsem ho nejdřív v češtině a poté v originále a nakonec poslouchala k žehlení jako audioknihu a ta pohádkovost a vše další, co tu bylo chváleno, se mi pořád líbí a pořád mám chuť se k ní vracet. Možná tu je jistá nezkušenost, ale zároveň úžasná práce s jazykem i s fantazií.

Smlouva proti lásce Smlouva proti lásce Táňa Kubátová

Ačkoli je to jednoznačně lehčí četba spíše z červené knihovny, čte se jedním dechem a nelze jí upřít vtip, jistou lehkost a "kouzlo". Atmosféra ze začátku studená se mění v řádně napjatou a končí...no dobře, všichni víte, jak to končí, ale ten styl, jakým se to k tomu konci dostane, je velmi chytlavý.