Filatov Filatov komentáře u knih

Hoši, děkujeme! Hoši, děkujeme! Karel Felt

Tuhle knihu jsem dostal ihned po našem památném postupu na ME 2004. To byla doba, kdy jsme poráželi každý tým na světě. Jsem hrdý, že tuhle knihu doma mám, protože si mohu připomenout hráče, kteří za náš tým hráli a jakými výsledky postoupili na ME.

09.06.2014 4 z 5

Euro 2004 Euro 2004 Jaromír Novák

Parádní kniha o zatím největším úspěchu naší novodobé fotbalové historie. Turnaj, který si budu pamatovat navždy. Kniha má výborné fotografie, soupisky týmů, zkrátka vše co fanda potřebuje.

09.06.2014 5 z 5

Letecká válka 1939–1945 Letecká válka 1939–1945 Olaf Groehler

Co se týče podrobností, tak jsem byl nadmíru spokojen. Poutavé popisy letadel, jejich počtů. Srovnání sil a počtů zúčastněných zemí, dobře zpracované grafy. K tomu všemu poutavé čtení.

08.06.2014 4 z 5

Válka a vojáci Válka a vojáci Kacunori Tamai

U téhle knihy lituju pouze jednoho, že nebyla delší, protože ve Válce a vojácích jsem zažil válku opravdu díky Hainovu živému popisu na vlastní kůži. Od vylodění v Hangčeuské zátoce až po bitvu u Sunkanu parádní čtení. Jen škoda, že jsem nemohl více poznat celou jednotku a poznat osudy osob v této knize, protože mi to Haino prostě nedopřál.

06.06.2014 5 z 5

Bible Svatá Bible Svatá neznámý - neuveden

Netvrdím, že jsem Bibli svatou četl celou, ale minimálně knihu Genesis a některé zásadní linky by křesťan měl znát. Tím mám na mysli Noeho, vyvedení Židů z Egypta a podobně. Žalmy mám načtené, ty mám opravdu rád.

Babička Babička Božena Němcová

Další klasická kniha české literatury. Roztomilá a prostě naše. Babičku vezmete za svou díky její laskavosti a za své vezmete i ostatní postavy v této knize. Kniha je známá takže není co dodávat, ale stejně se mi nejvíce libila postava myslivce, ten vždy přinesl do děje něco tajemného. Fungoval jako správný protiklad klidného života na Bělidle. Číhalo z něj nebezpečí.

Psohlavci Psohlavci Alois Jirásek

Lomykare, Lomykare...do roka a do dne! Každý národ má své vlastní hrdiny. Skotové mají Williama Wallace, Slováci mají Jánošíka a my buďme rádi, že máme Jana Sladkého - Kozinu, jehož životní osud mi opravdu připomínal osud skotského hrdiny. Jsem hrdý na toho člověka a jsem hrdý na Aloise Jiráska, že mi díky této knize přiblížil Kozinův život a boj za svá práva, ale i jistě těžký a krušný život na Chodsku v 17. století.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Společenstvo prstenu je zásadní dílo fantasy a já si ho budu vždy hrozně vážit. Musím sice uznat, že začátek je velmi zdlouhavý, ale pak od opuštění Kraje a vstupu do Roklinky dostává kniha neuvěřitelný spád. Vznik Společenstva uchvátí, postavy jsou známé, takže je netřeba jmenovat, ale uchvátí vás a musíte si oblíbit snad každého z družiny. Tajemná Morie, první bitvy se skřety, to je něco co se nedá popsat. Přečteno třikrát a rozhodně ne naposled!

Memento Memento Radek John

Memento ve mě zanechalo zásadní stopy v tom, že se Radek John do knihy úplně vžil a drogovou tématiku zde rozpracoval od A až do Z až do svých konečných důsledků. Kniha je plná drog, propíchaných rukou, smrti. S hlavními hrdiny jsem prožíval všechno a uznale musím kývnout hlavou před tím, jak nám byl zde život feťáků dopodrobna vylíčen.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Další z knih, kterou musí každý Čech znát, protože Erben je nejen pro českou poezii zásadní, ale i krvavý a brutální, i když se to na první pohled v Kytici nezdá. Některé části znám nazpaměť a tak by to dle mého mělo být. NEJ básně: Kytice, Poklad, Svatební košile, Polednice, Vodník a Štědrý den, který se u nás opravdu na Štědrý den čte.

Cena za vraždu Cena za vraždu Judah Waten

Trochu slabší detektivka - sice z pěkného australského prostředí, ale pokud chtěl autor poukázat na úplatnost policistů, tak se mu to zde podle mého názoru moc nepodařilo.

05.06.2014 3 z 5

Velké záhady minulosti Velké záhady minulosti kolektiv autorů

Jedna z prvních encyklopedií, které jsem dostal a listoval jsem v ní pořád. Je zde opravdu hodně záhad a pamatuji si, že jsem z některých byl opravdu hodně vyjevenej. Některé záhady jsou známé, ale kniha se zároveň zaměřuje i na ty méně známější.

Divy světa Divy světa Rosemary Burton

Kniha, ze které dýchne exotika, cestování a člověk se dozví hodně faktů o nejkrásnějších stavbách nebo památkách světa. Podrobný popis historie, fakta a fotografie.

Krev příšery Krev příšery Robert Lawrence Stine

O hodně slabší čtivo, než třeba série Správná pětka nebo Tajná sedma, ale pořád to svou kvalitu má a budu doporučovat mladší generaci to je jasné. :-)

05.06.2014 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Trilogie má bohužel sestupnou tendenci. Místo vrcholu a epického zakončení se mi zdá, že autorce dochází dech a začíná "mlít z posledního" jak se říká. Knihu jsem také dočetl jen ze setrvačnosti. Za mě bych se klidně spokojil jen s dvěma díly a třetí bych vynechal. Tady to autorka nezvládla a s finále si měla poradit úplně jinak.

05.06.2014

Výstřel ve studiu šest Výstřel ve studiu šest Viktor Dusil

Další socialistická detektivka, která mě bavila a musím uznat, že tyhle detektivky se dají číst i dnes. Nejsou opravdu moc přežité. Měla rychlý spád a zaujal mě způsob vraždy. Vražda "na playback".

Stopa Locacorten Stopa Locacorten Milena Brůhová

Detektivka, ze které dýchne československé prostředí a děj je jednoduchý a proplynete jím jakoby nic. Příběh ani moc nenadchne, ale alespoň jsem dostal odpověď na otázku co je to vlastně ten Locacorten. S tím jsem si lámal hlavu a jsem rád, že jsem dostal odpověď :-)

04.06.2014 2 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Podruhé v aréně a jak jsem koncepci knihy už znal, už mě to úplně nenadchlo, nicméně si Vražedná pomsta drží pořád dobrou kvalitu! Revoluce je na spadnutí a aréna opět nezklamala, konec se hodně povedl a byl nečekaný!

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Mé první setkání s Hunger Games! Prvně jsem četl knihu a až pak jsem se podíval na film. Suzanne Collins mě překvapila svojí brutalitou, se kterou se nepáře s hlavní hrdinkou a ani s protagonisty vybranými při sklizni. Vytvořila suprové fantastické sci-fi dílo, které mě donutilo hltat stránku za stránkou a užívat si soubojů v aréně, které byly opravdu poutavé a z knihy mě tyto části bavily nejvíce. Katniss s lukem se stane nebo už stala kultovní sci-fi postavou. Totalitní utopie jak má být a systém, proti kterému je třeba bojovat - to jsou Hunger Games!

04.06.2014 5 z 5

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Asi stejně kvalitní kniha jako první díl jenom jsem opravdu toho věčného "tydlifidli!" naší drahé Scarlett měl opravdu dost! Nejlepší postavou celého dvoudílného románu pro mě asi zůstane kapitán Rhett Buttler. Velkým plusem této knihy je to, že se člověk dozví něco o Americe tohoto období a vztahu mezi bělochy a černochy.