Velké záhady minulosti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Co se skrývá v pozadí historických událostí.
Obrázková publikace zabývající se záhadnými události okolo významných osobností a historických událostí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37726/big_velke-zahady-minulosti-77x-37726.jpg 436
Žánr:
Literatura naučná, Encyklopedie

Vydáno: , Reader's Digest Výběr (ČR)
Originální název:

Wie geschah es wirklich?, 1990


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Velké záhady minulosti

olívoil
11.02.2021

Moje první velká Encyklopedie, a to doslova. Spousta věcí , o kterých se konečně smí mluvit. Vesměs se týkala politických kauz, ale také filozofů, vědců, umělců
Opravdu mě tato kniha velice bavila.
Jednotlivé kapitoly hovoří samy za sebe :
Zmizeli beze stopy
Smrt za podivných okolností
Zvláštní a záhadné osobnosti
Vinen, či nevinen ?
Pravda, nebo legenda ?
Nezodpovězené otázky
Osudné omyly

Doporučuji

alef
06.08.2018

Moc pěkně zpracovaná encyklopedie, jak po vizuální, tak obsahové stránce. Zpracovává zajímavá témata, ke každému si můžete přečíst zajímavý příběh, který celkem vhodně doplňuje získané informace (z více zdrojů), vždy doplněno i pěknými obrázky, které k příběhu přitahují pozornost, je docela radost touhle encyklopedií listovat :-).
Je to, jak píše Filatov níže, jedna z prvních encyklopedií Reader´s Digest Výběru, který vtrhl na český trh někdy v roce 1993, tato je pak z roku 1995, Readre´s Digest byl v té době docela fenoménem, jeho cílem bylo podávat čtenářům, kteří nemají čas sami si vyhledávat informace, zajímavý výběr témat v přehledných publikacích. Nechci posuzovat do jaké míry byly informace ověřovány, ani jejich relevantnost, tehdy to pro čtenáře každopádně bylo složitější, se k takovým příběhům dostat, dnes je to jiné, každý, kdo má zájem, si většinu těchto informací může vyhledat na webu, jistě mnohé z nich budou i relevantnější.
V době, kdy jsem knížku dostala, jsem z ní ale byla unešená, líbila se mi po všech stránkách a přečetla jsem ji celou, řídíc se heslem: důvěřuj :-) ... ani dnes bych k téhle publikaci nebyla nijak kritická, většina příběhů je zajímavá, obsahuje spoustu zajímavých myšlenek, nebo vás alespoň přivede k zajímavým tématům z našich dějin, čte se dobře a hesla důvěřuj, bych se asi držela i dnes :-) ... jen s malým dodatkem, pokud bych se dané, získané informace rozhodla použít dál, rozhodně bych své heslo rozšířila: důvěřuj ale prověřuj :-) ... pokud budete číst s otevřenou myslí ... rozhodně to nebude na škodu a čtení si určitě i tak užijete :-) a nejspíš se vám dostane i rozšíření vašeho poznání :-).
Mně se tahle encyklopedie líbí, mám ji doma ve své knihovně a občas v ní ráda listuji a některá z témat si ráda připomenu.


Filatov
05.06.2014

Jedna z prvních encyklopedií, které jsem dostal a listoval jsem v ní pořád. Je zde opravdu hodně záhad a pamatuji si, že jsem z některých byl opravdu hodně vyjevenej. Některé záhady jsou známé, ale kniha se zároveň zaměřuje i na ty méně známější.

Zdenda20
19.11.2013

Možná je to dobou vydání, ale většina záhad je již mnohokráte uvedená jinde a diskuze na netu řeší různé objasňování těchto záhad.
Jestliže najdete konkrétní zmínku na jednotlivé události, tak je máte v této knize časově popsány. Osobně jsem očekával víc informacích - skutečností.

Kubina
12.09.2012

Takovou knihu můžete otevřít jednou za čas, přečíst 5 článků a být chytrý a zajímavý jak rádio. Oblíbená část: "Smrt v arktickém ledu. Zkušený mořeplavec doufal, že objeví Severozápadní průjezd. Místo toho řadu let další výpravy pátraly po něm." Takových lahůdek je tam plno a každý si najde to svoje. Lidi milují záhady a tajemno.