Fifth Element Online Fifth Element komentáře u knih

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Má hodně do sebe a je mezi fantazy navýsost poučná v mnoha směrech i přesto, že byla napsána už velmi dávno!
Výběr byl prvotne podle čtenářské výzvy, ale dnes a teď nelituji, opravdu se mi líbila, i když arogantní stránka Bastiana mě sakra hodně štvala a svým způsobem jsem měla problém se přes tu změnu dostat. Nicméně asi jako mnoho čtenářů, dřív jsem viděla film. Něco má společné, ale rozuzlení se velmi liší, takže skutečně doporučuji si přečíst knihu, abyste vy, čtenáři, pochopili, oč autor usiloval.
Co mě však hodně štvalo, až vytáčelo, byla slova "to je jiný příběh a budeme ho vyprávět někdy jindy"... Ale i tak se připravte na skok (a přebere si to jak chcete) do Fantazie!

@alef většinou nechci než nemůžu a čím jsem starší, tím víc to přání přetrvává :)))

17.02.2022 5 z 5

Pomstěný milenec Pomstěný milenec J. R. Ward (p)

Zasáhlo...
"Ale jednou za čas zčistajasna někdo vstoupí na to klidné místo, kde tajně pobýváte sami se sebou, a změní to, jak se na sebe díváte. Máte-li štěstí, je to vaše partnerka… a ta přeměna vám znovu připomene, že jste absolutně a jednoznačně s tou pravou osobou: protože to, co řekne, se vás nedotkne tím, kým pro vás dotyčná osoba je, ale obsahem."

09.02.2022 5 z 5

Zrození temnoty Zrození temnoty Alexandra Ivy

Můj šviháku??? Havrani obočí už mi docela začínalo lézt na nervy, díky za konec.
Pardon, ale tohle by fakt chtělo nový překlad, Danteho chápu, ale Abby nevyrostla v 17. stoleti nehledě na to, že se to odehrává roku 2006 a ani laciný pokus o vtípky tomu nepomůže, naopak, zvlášť s tou smíšenou mluvou hlavní hrdinky

26.01.2022 2 z 5

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

Nechtěla jsem psát, dokud nepřečetu poslední díl ze série, ale v tuhle chvíli si nejsem tak docela jista jak závěrem, tak emocemi z poslední knihy. Nejspíš, pro mě, byla nejlepší ze všech sedmi části, ale to asi z většiny proto, že jsem znala osudy všech šesti dcer, kdy v této knize vystupovaly svým způsobem všechny.
A doufám a věřím, že na nás, české čtenáře, nakladatelství Víkend nezapomene na jaře 2023, kdy by měl vyjít Pa Salt od syna Lucindy, jak se říká "budiž ji země lehká", který snad všechno uvede do kompletního obrazu. Už teď mi chybí!

Sobecky - nehledě na to, že mi celá serie vystacila na třetinu čtenářské výzvy 2022 :)

20.01.2022 5 z 5

Enter, mami! Enter, mami! Martin Moravec

Jedna obrovská pochvala za jazykové zpracování! Konečně zase jednou někdo, kdo umí :)
Nicméně fejetony nejspíš nebudou mým oblíbeným žánrem, sice jsou čtivé, místy k zasmání, i když při "ňuňáncích" jsem měla chuť vraždit a jsem nesmírně vděčná za starou nudnou češtinu (jedny z nich v této době už nejsou bydlenky, ale mamynky), to už líp unesu "jsy hezkej", ale bohužel mě osobně neoslovily. Možná některý ze životopisů/rozhovorů, které autor sepsal, bude, z mého pohledu, zajímavější, už jen proto, jak píše... na českého psavce :)

28.12.2021 3 z 5

Tajemství života po smrti Tajemství života po smrti Barry Eaton

Místy popsáno až jako sci-fi a i přesto, že mám v tomto směru docela načteno, i pro mě dost neuvěřitelně.
Ale dá se to a čte se také dobře, nebylo to jako má předchozí kniha v tomto žánru, která mě na nějakou dobu celkem znechutila.. Nicméně stále zatím asi nejvíc vypovídající, pro mě, jsou Sethovy promluvy, byť je potřeba se víc zamýšlet než číst, jsou věci, které nejde rychle vstřebat jako u příběhu v této publikaci

27.12.2021 3 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Čeští autoři mají oproti překládanym obrovskou nevýhodu - češtinu se učí od mládí a je i částí toho, co je čtenáři posuzováno mnohem víc. Z toho důvodu i to hodnocení, které jsem dala, protože kdybych to nevěděla, řekla bych, že tahle kniha je prvotina, jenže to tak bohužel není. S ohledem na svou práci mám možná i osobní deformaci a vidím toho víc, ale některá užití slov a častěji krátké, jednoduché než rozvite věty mi prostě kazí zážitek. Nehledě na to, že by si i korektor měl dát víc záležet.
Co se týká příběhu, byl zajímavý, v podstatě dějová linka ocekavatelna, ale čtivý. Kdyby nebylo jazykového zpracování, dala bych o hvězdičku vyšší hodnocení.

25.12.2021 3 z 5

Den hněvu Den hněvu Karl Hill

(SPOILER) Dočetla jsem už jen na autopilota. Příběh by nebyl špatný, vícemene i uvěřitelny se zkušenostmi, kterými si hlavní postava prošla a s takovou vůli k životu, byť se smířením se smrtí.. Ale ten styl psaní v krátkých větách bez jiskry a zájmu, to je jeho smrt. Rozhodně bych tento počin ale nenazvala detektivkou, a tou to mělo skutečně málo společného, spíš by se dal zařadit mezi thrillery. Na další díl to nevidím, i když se konec zdál z jedné strany neukonečný, autor dokončení ponechal čtenářove fantazii.

@soukroma: nepopotahovali, za prvé jiná zem, jine zákony, neodehrává se to v Čechách a za druhé, podplacene oddělení policie, ktere mělo za úkol Blacka "přenechat" bez potíží

24.12.2021 3 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Jednu hvězdu navíc za tu poslední bitvu.

To už neexistuje překladatel nebo korektor, kteří by nechali projít knihu zcela bez chyb???

Edit : když čtu fantasy, chci fantasy a ne přemýšlet o názoru na nespravedlnost světa, který je spoustou komentujícich vyzdvihovan, k tomu jsou biografie a literatura faktu..

10.12.2021 2 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Líbila se mi, líbila se mi moc, ale co mě docela štvalo, byly chyby v překladu, kupovala jsem ebook s tím, že bych uvažovala i o koupi tištěné, ale s tímhle?
Ještě jsem se snad nikde nesetkala, že by profesionální překladatel "My dad passed two years ago" mohl přeložit jako "Táta umřel dva roky po ní". Nejen, že to je blbost, ale i v kontextu toho, co bylo řečeno později, to nedává smysl, a to mě donutilo se podívat na originál a i s mojí chabou AJ si to přeložim. To to nikomu nepřišlo divný?
Nicméně za to nemůže autorka a její kniha, ale překladatelka, respektive korektorka, takže za mě i tak plný

05.12.2021 5 z 5

Hacker Hacker M. K. Hardy

Jednoduchý příběh na jedno odpoledne. Po dlouhé době jsem dala šanci české autorce a nemůžu říct, že bych litovala, jedna z mála, která svůj styl má vypilovany a čtivý, i když pár chybicek se ještě najde, ale není to tak strašné a dá se to přehlédnout. Nedám všech pět, ale ano, bylo to dobré

14.11.2021 4 z 5

Když má žena plán Když má žena plán Maye Musk

Strastiplný a naplněný příběh jedné ženy, která se několikrát dostala v životě nahoru i dolů, zkrátka to neměla tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Tak docela mi neseděl styl "doporučení", ale přečíst si o jejím životě bylo velmi poučné.
Po přečtení Elonova životopisu jsem byla zvědavá i na tento, i s ohledem na to, že syn nechtěl promluvit o vztahu s otcem, a má zvědavost byla uspokojena, i když dost překvapivým a neočekávaným způsobem.
A ano, doporučuji k přečtení, je to velmi zajímavé, a i přes mou výtku, čtivé

10.11.2021 5 z 5

Barvy noci Barvy noci Amanda Quick (p)

Přiznávám, knihy Amandy jsou jedny z mých nejoblíbenějších, speciálně ty s paranormálnim podtextem, ale tohle je tak lidské a nezapomenutelné, že si neodpustím citaci (vždyť dnes je na každé druhé recenzi ne :))...
"Chápu. Dej mi vědět, až ti dojdou rozumná vysvětlení toho, co znamenal ten nejúžasnější polibek mého života."
:))) Ne že by takových situaci bylo v textu hodně, ale opravdu mě to po dlouhé době rozesmálo.
Nicméně k samotnému dílu.. Nemáte rádi fantazy (i když, kdo ví...), vůbec to neotevirejte.. Nejsou tu čarodějky, upíři, vlkodlaci, jen obyčejní lidé s jiným vnímání reality, ale přesto, v dnešní době, mimo chápání.. Ale na druhou stranu, všechno je možné, když nemáte důkaz o opaku ne?
Za mě skvělé, skvěle napsané, editorovi bych možná dala jen víc času.. Ale přesto... Potřebuju znát konec a pravdu o projektu Vortex, Olivii už také letmo znám ;)

04.11.2021 5 z 5

Kouzla osudu Kouzla osudu Nora Roberts

Takové tři krásné, milé pohádky pro děti :)
nechápu názory některých, vždyť každý se ve svých myšlenkách občas uchylujeme do svého světa fantazie, Nora to jen hodila na papír a soudit ji za to, že použila jiný styl, nepřísluší nikomu, jen ji samé..
Povidky byly napsané stejně dobře, jako její jiné knihy, jen s jinými prvky v jiném žánru
Když může Dan Brown vytvářet knihy pro děti, proč by nemohl jiný autor zabrousit do žánru fantazy a částečně dětské literatury?

31.10.2021 4 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Nikdo nemůže vědět, na kolik je tato kniha pravdivá, to ví jen Elon sám, nicméně po přečtení jsem zvědavá na toho člověka mezi těmi ostatními, který toho tolik dokázal, prečkal a vybojoval, který má svou vizi a přesvědčení, kterým věří ne na 100, ale 200% a je ochoten pro blaho lidstva, potažmo planety, obětovat cokoli. Ráda bych věděla, jestli tohle je ta jeho skutečná pravda nebo jen, jak se někteří domnívají, zástěrka.
Když to shrnu. Můžu říct, že tento člověk, osoba, vizionář, je fascinující, i když někdy dosti dětinský a skutečně egocentrický v pravém slova smyslu..
Teď mě zajímá ještě pohled matky, Maye Musk :)

29.10.2021 5 z 5

Magie střelného prachu Magie střelného prachu Ilona Andrews

Doporučuji číst nejdřív druhý příběh Magické dary, časově začíná nejspíš o chviličku dřív, více před prvním a nakonec spolu splynou a zase se rozdělí, ale Dary zmiňuji některé činy právě z druhého.
Za mě skvělé, konečně se osvětlí celý příběh Andrei

01.10.2021 5 z 5

Temné lži Temné lži Andrea Kane

Za mě byl o chlup lepší předchozí díl, ale je fakt, že tady to ke konci trochu víc gradovalo

16.09.2021 4 z 5

Odložený případ Odložený případ Andrea Kane

(SPOILER) Mě se líbí, jak některé komentujici dámy jsou tak samolibe, že odhalily pachatele už na začátku a policajti jsou šíleně blbý, že oni na to nepřišli hned, a vůbec jim nedochází, že to autorka udělala téměř záměrně. Kdyby nebylo prologu a vsuvek v podobě myšlenek únosce a unesene, které má k dispozici pouze čtenář, ještě teď by si kousaly palec a premytaly "kdo".
I přesto, že se v průběhu čtení spisovatelka snaží svést z naznačene cesty a myšlenkových pochodů "kdo to udělal", tohle není ústřední myšlenkou, protoze v tomhle příběhu na tom až zase tak nezáleží. Holt některé knihy takové jsou.
Za mě byla dobrá, jen mi chyběly některé podrobnosti jak k vyšetřovatelům, tak k obětem.

14.09.2021 4 z 5

Odplata Odplata Alex Drescher

Nebylo to špatné, ale tohle není tak úplně ženská záležitost. Války a boje o moc i o život oba dva díly bez přestávky.. tím bych asi uzavřela celou dvoudílnou sérii..

31.08.2021 4 z 5

Hvězdy osudu Hvězdy osudu Nora Roberts

V první řadě upozorňuji, že se zrovna tahle kniha spíš hodí mezi fantazy, takže pokud ten žánr nemáte rádi, ani knihu neotevirejte.
Za mě - přesně ten typ, který miluju.. Magie, mystika i zmínka z mytologie, pátrání, láska a nekonečný boj dobra se zlem.. Chvilku mi to i připomnělo mé oblíbené Nástroje smrti.. Kdy budou další dva díly prosím? :))))
Série Kroniky Jediné byla výborná, ale Strážci jsou, pro mě, mnohem lepší...

28.08.2021 5 z 5